חיפוש

dsdsdsd
תחרות הבריאות בין מדינות המונדיאל

ואלופת העולם באכילת בשר היא...

לכבוד המונדיאל קיים ה"וול סטריט ז'ורנל" טורניר וירטואלי שבו התחרו הנבחרות המשתתפות בטורניר בברזיל על המקום הראשון ב־69 קטגוריות, חלקן מפוקפקות, כולל: עישון, אלכוהול והשמנת יתר

יניב שימקוביץ

יניב שימקוביץ

בקיצור

01

2,795 סיגריות בממוצע לאדם לשנה (7.65 ליום) ממקמים את יוון ראשונה בטורניר המעשנות, אחרי ניצחון מפוקפק על רוסיה.

02

לא ברור כמה ליונל מסי תרם לקטגוריה הזו, אבל ארגנטינה (מישהו אמר אסאדו?) היא אלופת העולם בצריכת בשר.

03

את ארה"ב השארנו לקינוח, כמו שאוהבים שם. קבלו את אלופת העולם בצריכת סוכר ליום עם 569 קלוריות לאדם.

המונדיאל בברזיל מביא איתו רעיונות יצירתיים מכלי תקשורת ברחבי הגלובוס, גם כאלה שלא קשורים ישירות לספורט. דוגמה מבריקה במיוחד סיפק אתר האינטרנט של "וול סטריט ז'ורנל", העיתון הנפוץ ביותר בארה"ב, שיצר טורניר וירטואלי בשם "גביע העולם של כל השאר".

עורכי האתר בחרו 69 קטגוריות במגוון תחומים, ובכל אחת מהן נערך טורניר בהשתתפות 32 הנבחרות שהגיעו לברזיל, תוך התבססות על מידע שנאסף. או במילים של האתר: "איך המונדיאל היה מסתיים אם הנבחרות היו מתחרות בדברים חוץ מכדורגל."

כך למשל זכתה הונדורס בתואר המפוקפק של אלופת העולם במקרי רצח עם 90.4 רציחות לכל 100 אלף איש, אחרי שבגמר גברה על מכסיקו. צרפת? היא הוכתרה בין היתר לאלופה במספר תיירים בשנה (83 מיליון) וגם מספר המועמדויות לסרט הזר הטוב ביותר בטקס האוסקר (36).

וגם בתחום הבריאות היו ממצאים מעניינים.

ביוון מעשנים, ברוסיה שותים (ומעשנים)

הקריסה הכלכלית, שיעורי האבטלה הגבוהים והכסף שאין מלחיצים,  מלחיצים מאוד. חלק מהסטרס שחררו היוונים בהפגנות ברחבי המדינה, אבל נראה שרבים בחרו בדרכים לא בריאות. 2795 סיגריות בממוצע לאדם לשנה (7.65 ליום) ממקמים את יוון במקום הראשון בטורניר המעשנות, אחרי ניצחון מפוקפק בגמר על רוסיה. קבלו כרטיס אדום.

 

רוסיה מצדה כבשה, ולא במפתיע, את המקום הראשון בצריכת אלכוהול עם ממוצע של 15.1 ליטרים לאדם לשנה, אחרי שניצחה בגמר את פורטוגל. אנגליה אגב הודחה כבר ברבע הגמר. עם כל כך הרבה טבק ואלכוהול, אין פלא שרוסיה מדורגת נמוך בטורניר תוחלת החיים הצפויה לאדם, אותו ניצחה יפן עם 84.5 שנים בממוצע. במקום השני סיימה אוסטרליה, ואחריה שוויץ וצרפת. 

ארגנטינה אלופה בבשר, יפן במאכלי ים

לא ברור כמה ליונל מסי תרם לקטגוריה הזו, אבל ארגנטינה (מישהו אמר אסאדו?) היא אלופת העולם בצריכת בשר - 570 קלוריות לנפש ליום, במקום השני צרפת ואחריה ברזיל.

גם בגזרת מאכלי הים לא נרשמה סנסציה: בדרבי אסיאתי גברה יפן (138 קלוריות לנפש ביום) על דרום קוריאה, שהתנחמה בניצחון על יוון בגמר טורניר אכילת הירקות (179 קלוריות ביום לאדם). יוון הגיעה לעוד גמר - צריכת חלב יומית לנפש - וגם שם הפסידה, להולנד (456 קלוריות).

תושבי גאנה צורכים את מספר הקלוריות הגבוה ביותר של פירות ליום, ממוצע של 350 לנפש, ובמקום השני איראן.

ולקינוח (משמין מאוד): ארה"ב

תהיתם איפה ארה"ב בסיפור הזה? השארנו אותה לקינוח, כמו שאוהבים שם. תושבי ארה"ב הם אלופי העולם בצריכת סוכר ליום (569 קלוריות לאדם), לפני קוסטה ריקה, וגם בהשמנת יתר – 33 אחוז מהאוכלוסיה הבוגרת מוגדרת שמנה (מישהו אמר ג'אנק פוד?). 

ובמדד מסת הגוף הגבוהה ביותר זוכה - יש לכם ניחוש אחד - איך ידעתם?! כן, ארה"ב. ה-BMI (יחס בין גובה למשקל) הממוצע הוא 27.8, ומעיד על עודף משקל. מכסיקו שנייה, ואילו בצד השני של הסקאלה נמצאת ים, עם BMI ממוצע של 21.9 בלבד. ואיך ה-BMI שלכם?

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש