חיפוש

dsdsdsd
בחורה עוטה מסכה ברחוב

קורונה: הנחיות ומגבלות מעודכנות

מהיום ולמשך 3 שבועות לפחות: סגר כלל־ארצי הכולל, בין היתר, הגבלת תנועה של עד 1,000 מטרים ממקום המגורים (למעט במקרים מסוימים), איסור שהייה בבית של אדם אחר והפסקת פעילות התרבות, הבילוי והפנאי ותיירות הפנים. כל המידע בפנים

צוות אתר כללית

הופיעו תסמינים של קורונה? תבדקו!

אם הופיעו אחד או יותר מהתסמינים הבאים: חום של 38 מעלות או יותר; שיעול או קושי בנשימה או תסמין נשימתי אחר; שינוי בחוש הטעם או בחוש הריח או אובדן שלהם - מומלץ שלא להגיע למרפאות או לחדרי המיון.

יש לפנות לרופא הילדים או לרופא המשפחה בטלפון או בשיחת וידאו, ובמידת הצורך תופנו לביצוע בדיקת קורונה. ניתן גם לפנות לשירות רופאים און־ליין או למוקד האחיות במספר 2700*.

אם אתם זקוקים לטיפול רפואי דחוף - אל תזניחו גם בתקופת הקורונה
זכרו: חובה לעטות מסכות ביציאה מהבית,

אם הבעיה לא דחופה: עומדים לרשותכם מגוון שירותים רפואיים שניתן לקבל מהבית.

מהיום: סגר כלל־ארצי

היום, ערב ראש השנה (יום שישי, 18 בספטמבר), בשעה 14:00 יחל סגר כלל ארצי שיימשך 3 שבועות לפחות (עד 11 באוקטובר). שבועיים מתחילת הסגר, שמטרתו להפחית את התחלואה בקורונה בישראל, יוחלט אם לחזור לתוכנית הרמזור או להמשיך בסגר לזמן ממושך יותר.

במסגרת הסגר יחולו הכללים המפורטים למטה, לאחר שהם קיבלו אישור סופי של ועדת החוקה ושל הממשלה.

הגבלת התקהלות 

מותרת התקהלות של עד 20 אנשים בשטח פתוח ועד 10 אנשים בשטח סגור.

שימו לב: חל איסור על שהייה בבית מגורים של אדם אחר שלא למטרה מותרת כמו ביצוע עבודה או סיוע לאדם בעל קושי.

הקנס על סירוב לדרישת שוטר לפיזור התקהלות: 1,000 שקלים.

הגבלת מרחק מהבית

מותר להתרחק עד 1,000 מטרים ממקום המגורים. בגבולות 1,000 המטרים מותר לשהות בפארקים ובגינות שעשועים. 

מגבלת המרחק לא תחול במקרים הבאים:

• הגעה של עובד למקום העבודה וחזרה ממנו וכן הגעה של חייל למקום השירות שלו וחזרה ממנו.

• הצטיידות במזון, בתרופות, במזון ובמוצרים חיוניים וקבלת שירותים חיוניים.

• קבלת טיפול רפואי, טיפול פסיכולוגי וטיפול ברפואה משלימה (למטופל אחד בלבד), יציאה למסגרת רווחה ולטיפול סוציאלי דחוף.

• סיוע לאדם שסובל מקושי או ממצוקה.

• יציאה לצורך תרומת דם.

• יציאה להפגנה.

• יציאה להליך משפטי שמחייב את הנוכחות של אותו אדם.

• הגעה למשכן הכנסת.

• טבילת אישה במקווה טהרה.

• השתתפות בלוויה.

• העברה של קטין שהוריו חיים בנפרד אל ההורה האחר.

העברה של קטין שההורה האחראי עליו נדרש לצאת לצורך חיוני.

• יציאה של בני משפחה מדרגה ראשונה לאזכרה לחללי מלחמת יום הכיפורים.

• טיפול חיוני בבעלי חיים.

• לדיירים המטופלים במסגרות רווחה וכן לבעלי מוגבלויות מותר לצאת לביקורים אצל קרובי משפחה מדרגה ראשונה. כמו כן מותר לבקר אצל שוהים במוסדות הרווחה - אך רק לקרובי משפחה מדרגה ראשונה.

הקנס על שהייה במקום שפעילותו נאסרה או בחוף הים או בבית מגורים שאינו מקום מגוריו של אדם: 500 שקלים.

רפואה מהבית!

השירותים המתקדמים שלנו מהנוחות של הכורסה שלך 

remote_online.jpg

מסחר, בילוי ופנאי

• ייסגרו לציבור כל העסקים שמקבלים קהל בתחומים הבאים: מסחר, תרבות, בילוי ופנאי ותיירות פנים. ההחלטה כוללת מקומות כמו בריכות שחייה, בתי מלון וצימרים, חדרי כושר, מספרות, מכוני יופי, מסעדות (יתאפשר שירות משלוחים בלבד ולא איסוף עצמי). אין הגבלה לעובד להיכנס לעסק שלא כדי לפתוח אותו לציבור - למשל לביצוע עבודות תחזוקה, לסידור סחורה וכדומה.

• עסקים פרטיים שאינם מקבלים קהל ימשיכו לעבוד כרגיל בהתאם למגבלות התו הסגול.

• עסקים המקבלים קהל שיוכלו להמשיך לפעול בשל חיוניותם: מקומות למכירת מזון, בתי מרקחת, חנויות אופטיקה, חנויות שעיקר עיסוקן מכירת מוצרי היגיינה, חנויות למכירת מוצרים חיוניים לתחזוקת הבית, חנויות למוצרי תקשורת ולשירותי תקשורת, חנויות למכירת אביזרים רפואיים, מוסדות שמעניקים שירותים חיוניים שאותם לא ניתן לקבל מרחוק כמו שירותי דואר ושירותי בנק. יש להדגיש: עסקים חיוניים רשאים לפעול גם בתוך קניונים.

• כמו כן יוכלו להמשיך לפעול מלונות ויחידות אירוח שמשמשים חלופת מגורים, למשל לעובדים זרים. עם זאת, למתגוררים במלונות אסור להשתמש בשטחים הציבוריים, כמו בריכות. כמו כן יכולים להתגורר במלונות מטופלים ובני משפחותיהם החייבים להימצא בקרבת מוסד רפואי.

הקנס על הפעלת מקום ציבורי או מקום עסקי שהפעלתו נאסרה: 5,000 שקלים.

הקנס על אי תליית שלט בדבר חובת עטיית מסיכה במקום ציבורי: 1,000 שקלים.

הקנס על מתן שירות לאדם שאינו עוטה מסיכה: 1,000 שקלים.

דת

• מותרות תפילות בציבור, ובתנאי שמתקיימים התנאים הבאים:

• התפילה מתקיימת במסגרת המגבלה שאסור להתרחק מעבר ל־500 מטר מהבית.

• בשטח פתוח ניתן להתפלל בקבוצות קבועות של עד 20 איש, ובתנאי שנשמר בין הקבוצות מרחק שמסומן באופן פיזי בשטח, וכן נשמר מושב ריק בין אנשים שאינם גרים יחד.

• בתוך מבנה מותרת הושבה של קבוצות קבועות במתחמים הכוללים עד 10 או 25 איש (בהתאם לצבע היישוב: אדום, כתום וכדומה). בין אדם לאדם בכל מתחם חייבים להיות שני כיסאות ריקים. בין המתחמים חייבות להיות מחיצות ניילון. כמו כן יש להציב שלט שעליו מצוינים הנתונים הבאים: מספר המתפללים המותר, גודל המקום וכללי ההפעלה. הן בשטח תפילה פתוח והן בתפילה במבנה אסור להגיש אוכל.

• התפוסה המותרת לתפילה במבנה בימים הנוראים: באזור אדום - עד 30 איש לכל כניסה בעבור שתי הכניסות הראשונות ועד 20 איש לכל כניסה נוספת. באזור כתום: 50 איש לכל כניסה. בכל מקרה אסור שהצפיפות במבנה תעלה על אדם אחד ל־4 מ"ר.

מתווה התפילות המיוחד לחגים.

• חזנים ותוקעים בשופר מורשים להסתובב בין יישובים לשם השתתפות בתפילות הימים הנוראים - בתנאי שקיבלו אישור לכך מהמשרד לשירותי דת.

הנחיות לתקיעת שופר בזמן קורונה.

• ארבעת המינים הוגדרו "מוצר חיוני" לקראת סוכות כך שיתאפשר לצאת ולרכוש אותם גם במרחק של יותר מ־500 מטרים מהבית. ההיתר הזה בתוקף בין 23 בספטמבר ל־1 באוקטובר 2020. דוכנים לממכר ארבעת המינים יעבדו בהתאם לתו הסגול לעסקים.

• מותר לקיים את מנהג הכפרות עד למרחק של עד 500 מטרים מהבית - ובתנאי שתישמר מגבלת ההתקהלות של עד 10 אנשים במקום סגור ועד 20 אנשים במקום פתוח.

פעילות גופנית

• מותר לצאת מהבית לפעילות ספורטיבית (כולל רכיבה על אופניים) של יחיד או של אנשים הגרים יחד ללא הגבלת מרחק, ובתנאי שהיציאה לפעילות היא ממקום המגורים ולא באמצעות רכב. מותר גם להגיע לחוף הים, אך לא באמצעות רכב. ההיתר להגיע לחוף הוא רק לשם קיום פעילות ספורטיבית מותרת (של יחיד או של אנשים הגרים יחד). אסור לשהות בחוף לכל מטרה אחרת, ואסור להיכנס למים.

• גני שעשועים שכונתיים ופארקים שכונתיים יישארו פתוחים לשימוש הציבור, כולל המתקנים (מגלשות, נדנדות, מתקני כושר וכדומה), אך יש להימנע מהתקהלות ומצפיפות.

תחבורה ציבורית

• שירות האוטובוסים יפעל בתפוסה מוגבלת: עד 32 איש בקו שירות עירוני; עד 30 איש בקו שירות בין־עירוני ובהסעה מיוחדת; עד 50 איש באוטובוס מפרקי; עד 50% מהתפוסה המותרת בזוטובוס; עד 50% ממספר המושבים ברכבת ובכרמלית.

• במונית רשאי הנהג להסיע אדם אחד בלבד, אלא אם מדובר באדם הזקוק לליווי (ואז מותר להסיע גם את המלווה) או אם מדובר באנשים הגרים באותו מקום. אסור לשבת ליד הנהג, אלא אם יש מחיצת ניילון בין מושב הנהג לבין המושבים שלידו.

• על הנוסעים בתחבורה ציבורית חלים הכללים הבאים: אסור לאכול (אלא אם מדובר בצורך בריאותי חיוני), אסור לרכוש כרטיס מהנהג (יש לתקף כרטיס נסיעה שנרכש קודם לעלייה לאוטובוס - אלא אם מדובר באזרחים ותיקים, במלווי עיוורים ובנוסעים בקווי שירות ממוגנים בשטחי יהודה ושומרון. אלה יכולים לרכוש כרטיס מהנהג). כמו כן אסור לנוסעים לשבת בשורה שמאחורי הנהג (כל 4 המושבים) אלא אם יש מחיצה בגובה של 180 סנטימטרים לפחות שחוצצת בין הנהג לבין השורה שמאחוריו.

• כללים נוספים בנסיעה בתחבורה ציבורית: יש לפתוח חלונות בכל כלי תחבורה ציבורי שבו מתאפשר הדבר; לכל נסיעה ברכבת יש להזמין מראש שובר נסיעה ובו מספר מזהה של הנוסע, ציון של תחנת המוצא, של תחנת היעד ושל מועד הנסיעה.

מידע מקיף על פעילות התחבורה הציבורית במהלך הסגר

טיסות

לפי סיכום שהושג בין השרים הרלוונטיים, תתאפשר יציאה וכניסה של ישראלים בטיסות דרך נתב"ג בהתאם לכללי התו הסגול. רק טיסות שכבר אושרו יוכלו להמריא ולנחות.

מותר לצאת לשדה התעופה 8 שעות לפני הטיסה.

מידע מקיף על טיסות לחו"ל בתקופת הקורונה

עובדים במגזר הציבורי

• מספר העובדים השוהים במשרדי הממשלה, ברשויות המקומיות ובמועצות הדתיות לא יעלה על 10 עובדים או על 50% ממצבת כוח האדם - לפי הגבוה מביניהם. העובדים האחרים ימשיכו לעבוד - ככל הניתן - מהבית. ניתן לחרוג ממגבלת ההעסקה הזאת רק כדי להבטיח שירות חיוני לאזרחים ורק באישור של גורם מוסמך (נציב שירות המדינה, מנכ"ל משרד הפנים, מנכ"ל משרד הדתות). 

מערכת החינוך מושבתת

מערכת החינוך - בתי הספר, גני הילדים ומעונות היום - מושבתת החל מהיום, 17 בספטמבר, בהתאם להחלטת הממשלה. מערכת החינוך לגיל הרך תהיה סגורה לפחות עד לסוף החגים.

ימשיכו לפעול כרגיל, בין היתר: החינוך המיוחד, בתי ספר ומרכזים לילדים ולנוער נושר ובסיכון, פנימיות לתלמידים בלא עורף משפחתי, מעונות יום שיקומיים. כמו כן יתקיימו בחינות בגרות. למידע נוסף.

בינתיים: סגר לילי על עשרות יישובים ושכונות

ב־9 בספטמבר החל סגר לילי על עשרות יישובים ושכונות. הוא יימשך עד 18 בספטמבר בשעה 14:00.

הסגר הלילי מתחיל בכל ערב בשעה 19:00 ונמשך עד למחרת בשעה 5:00. בין השעות האלה מותר להתרחק רק עד 500 מטר מהבית (למעט במקרים מסוימים) ופועלים רק עסקים חיוניים.

עוד מגבלות שחלות על היישובים שבסגר במשך כל שעות היממה: מגבלת התקהלויות של עד 10 אנשים במקום סגור ועד 20 אנשים במקום פתוח; סגירת מוסדות החינוך (יתאפשר קיומן של בחינות הבגרות, ונמשכת כסדרה פעילות החינוך המיוחד).

הנחיות ומגבלות שבתוקף עד לתחילת הסגר

ריכזנו בעבורכם את ההנחיות המעודכנות ביותר במסגרת ההתמודדות עם נגיף הקורונה.

קנס על אי־חבישה של מסכה

אדם שנמצא במקום שאינו מקום מגוריו בלי לחבוש מסכת פה־אף עלול להיקנס בסכום של 500 שקל - ללא התראה (חוץ מאשר מי שפטורים מהחובה הזאת. מידע כאן). 

באילו מקרים מותר לצאת מהבית?

מותרת יציאה ממקום המגורים ללא מגבלת מרחק לכל המקומות, חוץ מאלה שאסורים לפעילות לפי התקנות.

שהייה במקום שאסור לשהות בו עלולה לגרור קנס בסך 500 שקלים.

על מה חשוב להקפיד בתקופה הזאת?

הן בתקופה של החמרות והן בתקופה של הקלות יש להקפיד על שמירת מרחק של שני מטרים לפחות בין אדם לאדם, על עטיית מסכות ועל היגיינה טובה.

אם יש 38 מעלות חום או יותר מותר לצאת מהבית רק לאחר שחלפו 48 שעות מחלוף החום. אסור להיכנס למקום ציבורי או למקום עסקי אם מופיעים תסמינים נשימתיים. האיסור כולל שהייה בתחבורה ציבורית ובמקומות ציבוריים פתוחים כמו למשל חוף הים או פארק.

אילו מקומות אסורים לפעילות?

• אולם או גן שמחות לאירועים במבנה.

• דיסקוטק.

• פארק מים.

• פארק שעשועים (לרבות במבנה כמו ג'ימבורי).

• לונה פארק.

• מקום לעריכת ירידים.

• ג'קוזי שטעון רישוי.

פתיחת מקום אסור לפעילות כרוכה בקנס בסך 5,000 שקלים או בהוצאת צו סגירה מנהלי.


בדיקת קורונה בכללית: כל המידע
באילו מצבים כדאי לבקש בדיקת קורונה? איך מקבלים הפניה? איך קובעים תור? איך נעשית הבדיקה? כל התשובות פה

corona_test.jpg

ובמקומות שמותר להפעיל - לכמה אנשים מותר להתקהל?

מספר האנשים שלהם מותר להתקהל משתנה בהתאם לצבע היישוב לפי תוכנית הרמזור.

הנחיות התקהלות ביישובים ירוקים לפי תחומים

הנחיות התקהלות ביישובים צהובים לפי תחומים

הנחיות התקהלות ביישובים כתומים לפי תחומים

הנחיות התקהלות ביישובים אדומים לפי תחומים

איך יודעים מהן ההנחיות והכללים שעליהם יש להקפיד בכל מקום?

ריכזנו בשבילכם קישורים להנחיות המעודכנות ביותר לשהות במקומות בולטים:

חנויות

קניונים

בתי מלון

אטרקציות תיירותיות

בריכות שחייה

מכוני כושר וסטודיו לספורט

חנויות למכירת מוצרים חיוניים: מזון, תרופות, מוצרי היגיינה, אופטיקה, מעבדות לתיקון מוצרי תקשורת ומחשבים

מספרות ועסקים לטיפולים לא רפואיים

שימו לב: לפי התקנות, כל מי שמפעיל עסק בניגוד לתקנות - עובר עבירה פלילית שעונשה קנס בסך 2,000 שקלים.

כמה אנשים יכולים להשתתף באירועים?

אסור לארגן אירועים או להשתתף בהם אם מספר המשתתפים עולה על ההתקהלות המותרת באותו יישוב לפי תוכנית הרמזור. מדובר באירוע שמתקיים במרחב פרטי או ציבורי, במקום ציבורי או עסקי.

מדובר באירועים הבאים:

• מסיבה.

• כנס.

• טקס לרבות טקס דתי.

• פסטיבל.

• טיול מאורגן.

• מופע בידור או אמנות, למעט מופע שניתן לו אישור ופועל לפי התקנות לעריכת אירועים במקום פתוח או לפי התקנות לעריכת אירועים במבנה.

• אירוע ספורט עם קהל.

מה בנוגע לאירועים משפחתיים ולשמחות בגני אירועים כמו, למשל, חתונה?

מותר לקיים אירועים בגני אירועים בשטח פתוח בלבד ביישובים בצבע ירוק או בצבע צהוב בהשתתפות של עד 100 אנשים (לא כולל עובדי המקום). האירוע יתקיים בהושבה בלבד ובלי ריקודים. לפרטים המלאים.

האם מותר ללכת לים?
ניתן לשהות בחופי הים - בתנאי ששומרים על הכללים הבאים:

• הקפדה על מרחק של 2 מטרים בין כל קבוצת מתרחצים (קבוצה מורכבת מאנשים המתגוררים יחד באותו הבית).

• קיום ההנחיות של משרד הבריאות בנוגע לשהייה במרחב פתוח, כולל כללי ההיגיינה ועטיית מסכה.

• ניתן להשתמש בשירותים הציבוריים ובמקלחות חיצוניות. אסור להשתמש במלתחות סגורות.

מה בנוגע לשירותי משלוחים?

כל חנות יכולה לעשות משלוחי בית. המשלוח יונח לפני הפתח של בית המגורים.

לבקשת אדם בעל מוגבלות תתאפשר הכנסת המשלוח לתוך הבית.

נותני שירותים יכולים להגיע לבתי מגורים?

ניתן להשתמש בנותני שירותים כמו אינסטלטור, מנקה, שמרטף, מטפל נפשי, מורה פרטי, שירותי הובלה ועוד, בתנאי שמקפידים על חבישת מסכה ועל שמירת מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם, ככל הניתן. 

נותני שירותים בבית מגורים או במרחב הציבורי

כללי התנהגות מומלצים להימנעות מהדבקה - בכל מקום

• יש לשמור על מרחק של שני מטרים בין אדם לאדם.

• יש להימנע ממגע פיזי, כולל חיבוקים ולחיצות ידיים.

• את הדלתות יש לפתוח שלא באמצעות כף היד.

• יש להמעיט בנגיעה בפנים.

• יש לרחוץ ידיים לעיתים קרובות.

• יש לדאוג לאוורור מקסימלי של הבית.

• יש לחטא ידיות ודלתות.

• יש להימנע מלנשק מזוזות ותשימי קדושה אחרים.

• יש לחבוש מסכת פה־אף.

• יש להימנע מלעשן סיגריות, סיגריות אלקטרוניות או נרגילות. זו הזדמנות טובה להפסיק לעשן!

• יש להימנע משימוש בכלי אחד לשם אכילה משותפת ולהימנע משיתוף אוכל מפה לפה.

תחבורה

אוטובוסים

• מידע מעודכן על הפעילות של קווי האוטובוסים ניתן למצוא כאן או בטלפון 8787*.

הנחיות כדי להקטין את הסיכון להידבקות בנסיעה באוטובוס:

• יש לחבוש מסכה במשך כל הנסיעה.

• אם חולים - אסור לעלות לאוטובוס.

• שורת המושבים הראשונה בכל אוטובוס תישאר ריקה.

• בקווים בינעירוניים לא תתאפשר הסעת נוסעים בעמידה כדי למנוע צפיפות.

• בקווים עירוניים מתבקשים הנוסעים לעמוד מהשורה השנייה כדי להימנע ממגע קרוב עם הנהג.

• הנהגים הונחו לפתוח את החלונות ככל הניתן כדי לאוורר את האוטובוסים.

• נהג שלא חש בטוב חייב לדווח על כך ולהיבדק בטרם ישוב לנהוג.

רכבות

לפי ההנחיות של משרד הבריאות, כניסה לתחנות הרכבת תתאפשר רק עם הצגת שובר כניסה (נוסף על כרטיס נסיעה), שאותו יש להזמין מראש. לכל הפרטים בנוגע להנפקת שובר לחצו כאן.

בכל רכבת מותרים עד 500 נוסעים. יש לעטות מסכות במשך כל הנסיעה, כולל בזמן דיבור בסלולר. אסור לאכול או לשתות בזמן השהייה ברכבת.

מידע נוסף ניתן לקרוא באתר רכבת ישראל.

כמה אנשים יכולים לנסוע ברכב פרטי?

מותר להסיע שני אנשים נוסף על הנהג (שלושה בסך הכול). אם מדובר באנשים הגרים באותו המקום יכולים להיות ברכב הפרטי יותר מאשר שלושה אנשים.

ברכב פרטי שבו יש יותר מספסל אחורי אחד מותר להושיב נוסע נוסף באותו הספסל.

אם מדובר בנסיעה לצורך חיוני (הסעת אדם לצורך רפואי, הסעת קטין בין הורים גרושים, הסעת קטין שהאחראי לו נדרש לצורך חיוני או נסיעה לטיפול במסגרת רווחה) מותר שיהיו ברכב יותר משלושה נוסעים.

בכל נסיעה שבה לא כל הנוסעים גרים באותו המקום, על כולם לחבוש מסכת פה־אף, לפתוח את חלונות הרכב ולשבת רחוק זה מזה ככל הניתן.

ומה בנוגע לנסיעה במונית?

שני אנשים יכולים לשבת בכל ספסל אחורי.

אם מדובר באנשים הגרים באותו המקום יכולים להיות ברכב יותר מאשר שלושה אנשים.

בכל נסיעה שבה לא כל הנוסעים גרים באותו המקום, על כולם לחבוש מסכת פה־אף, לפתוח את חלונות הרכב ולשבת רחוק זה מזה ככל הניתן.

כמה אנשים יכולים לשהות במעלית באותו הזמן?

עד שני אנשים. אם מדובר בבניין שבו יותר מחמש קומות - במקום ציבורי או במקום עבודה - תתאפשר שהייה של עד חצי מהתפוסה המרבית המותרת במעלית (אלא אם מדובר באנשים שגרים באותו המקום).

מערכת החינוך

המתווה לחזרת שנת הלימודים ב־1 בספטמבר

נוהל במקרה של אבחון חולה קורונה במוסד חינוכי

נוהל למתן אישור יציאה מבידוד כדי להיבחן בבחינת בגרות

שגרת קורונה בחינוך המיוחד

חוגים, תנועות נוער וחינוך בלתי פורמלי

מותרת פעילות של חוגים, של אולפנים, של תנועות נוער ושל חינוך בלתי פורמלי (למעט קייטנות ומחנות נוער, בשלב הזה). לחצו כאן למידע נוסף.

איך עליי להתכונן לפני טיסה לחו"ל?

יש כמה דברים שחשוב לעשות, כולל בדיקת קורונה. כל המידע בכתבה הזאת.

מהי המשמעות של "אזור מוגבל"?

ממשלת ישראל רשאית להכריז שאזורים מסוימים הופכים ל"אזורים מוגבלים" משום שיש בהם אינדיקציות לתחלואה משמעותית ולקצב הדבקה גבוה בנגיף הקורונה. המשמעות היא שניתן להגביל את תנועות האוכלוסייה בכניסה ליישובים וביציאה מהם לצורך שמירה על בריאות הציבור.

עדכונים על אזורים מוגבלים ניתן למצוא כאן.

קיבלתי מסרון שעליי להיכנס לבידוד - מדוע?

משרד הבריאות מסביר שהחקירות האפידמיולוגית נעשות באמצעות יכולות טכנולוגיות משוכללות ולא באמצעות חקירה פרטנית של כל חולה (מטרתה של החקירה האפידמיולוגית היא לגלות היכן ומתי היה כל חולה מאומת).

אם קיבלת מסרון שיש להיכנס לבידוד - משמעות הדבר היא שהתברר כי שהית בסמוך לחולה קורונה במהלך 14 הימים לפני שאובחן. לכן ייתכן שנחשפת לנגיף ואולי אף נדבקת בו ואתה עלול לחלות בקורונה. גם אם לא תחלה, אתה עלול להדביק אחרים, ולכן עליך להיכנס מהר ככל האפשר לבידוד בית לפי ההוראות של משרד הבריאות.

משרד הבריאות מוסר שהבדיקה הטכנולוגית נעשתה בלי להיכנס לתכנים שבטלפון הסלולרי. לפי התקנות בנושא, המידע שנאסף ישמש אך ורק את משרד הבריאות ורק למטרה של אזהרת הציבור ושל הנחשפים. בסיום הצורך במידע הזה הוא יימחק.

האם יגידו לי מיהו החולה שאליו נחשפתי?
לא. מסירת מידע כזה היא פגיעה בסודיות הרפואית של החולה.

איך אדע שהמסרון אמיתי ואינו מתיחה?
תוכל לאמת את המסרון מול מוקד קול הבריאות (5400*) באמצעות מסירת מספר הטלפון שלך ומספר תעודת הזהות.

קיבלתי מסרון שמידע עליי הועבר להשלמת מידע. מהי משמעות ההודעה הזאת?
המשמעות היא כי לאחר שהתברר שאתה חולה בקורונה מבררים - באמצעות היכולות הטכנולוגיות המשוכללות - עם מי באת במגע כדי להזהיר אותם.

קורונה: תשובות לשאלות הרפואיות הבוערות

מהם התסמינים? איך נדבקים? איך בודקים? אם החלמתי - אני מחוסן? מסכות פנים עוזרות? ועוד הרבה...
corona_mask.jpg

הממשלה אישרה הוראות נוספות במסגרת התקנות לשעת חירום הנוגעות למי שחייבים בבידוד אך אינם יכולים לעשות זאת בביתם.

• רופא מחוזי או רופא ראשי של קופת חולים רשאי להורות לכל אדם שחייב בבידוד לשהות במקום לבידוד מטעם המדינה, אם הוא הגיע למסקנה שאותו אדם אינו יכול לקיים את תנאי הבידוד במקום מגוריו או במקום אחר. לאותו אדם תינתן האפשרות להגיש השגה ועתירה נגד החלטה כזאת.

• באחריות המדינה לספק מוצרי מזון ומוצרי ניקיון למי שנמצא במקום לבידוד מטעמה.

• מי שמפר הוראה של רופא לשהות בבידוד מטעם המדינה עובר עבירה וניתן להטיל עליו קנס מנהלי בסך 5,000 שקלים.

הייתי בקרבת חולה קורונה. מה עליי לעשות?

אם מדובר במגע הדוק עם חולה מאומת בקורונה יש להיכנס מיד לבידוד בית לתקופה של 14 ימים, על פי ההנחיות, ולדווח על כך למשרד הבריאות בטופס מקוון או במוקד הטלפוני 5400*. 

כך מגדיר משרד הבריאות את המושג "מגע הדוק":

• שהייה במרחק של עד שני מטרים במשך 15 דקות לפחות עם חולה קורונה מאומת.

• עבודה בצמוד עם חולה קורונה מאומת או שהייה באותה הכיתה עם חולה קורונה מאומת.

• נסיעה יחד עם חולה קורונה בכל אמצעי תחבורה.

• חיים במחיצת חולה קורונה מאומת (בני ביתו של החולה שגרים יחד עימו).

• חשיפה ללא ציוד מגן, כמתואר בהנחיות לצוותים הרפואיים, כולל טיפול ישיר בחולה קורונה, עבודה עם עובדי בריאות שחלו בקורונה, ביקור אצל חולה קורונה, שהייה בחדר עם חולה קורונה.

אם בתוך 14 ימים מהמגע עם החולה המאומת אתם סובלים מאחד התסמינים הבאים - חום, שיעול או קושי בנשימה - אל תגיעו למרפאה של קופת חולים או לחדר מיון. 

תוכלו לפנות לרופאי המשפחה או הילדים שלכם בטלפון או בשיחת וידאו. במידת הצורך תופנו לביצוע בדיקת קורונה. ניתן לקבל הפניה לבדיקת קורונה גם באמצעות שירות רופאי משפחה און־ליין ושירות רופאי ילדים און־ליין שפעילים גם כשמרפאות סגורות.

מידע נוסף על נגיף הקורונה ניתן לקרוא במקומות הבאים:

• מתחם בנושא הקורונה באתר משרד הבריאות

האתר של ארגון הבריאות העולמי

המרכז האמריקאי לבקרת מחלות ולמניעתן (CDC)

המרכז האירופי לבקרת מחלות ולמניעתן

טפסים חיוניים:

דיווח עצמי על בידוד בית

דיווח עצמי על בידוד בית - מגע עם חולה

דיווח על הפרת צו בידוד בית

תעודת מחלה גורפת לאדם שנמצא בבידוד

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש