חיפוש

dsdsdsd
לייזר לגלאוקומה

כשהגלאוקומה זקוקה ללייזר

מכשירי הלייזר יעילים לטיפול בגלאוקומה בשני מקרים בלבד: בגלאוקומה חדה עם זוית סגורה ובמחלה כרונית עם זווית פתוחה שאינה מגיבה לטיפול תרופתי. הטיפול בגלאוקומה - חלק ב'

ד"ר ענת רובינסון

ד"ר ענת רובינסון

​​טיפול לייזר בגלאוקומה יעיל בשני מקרים:

גלאוקומה עם זווית סגורה, לאחר התקף חד של גלאוקומה.  

גלאוקומה כרונית עם זווית פתוחה שאינה מגיבה לטיפול תרופתי.

הטיפול בלייזר אינו אחיד והוא נחלק לארבעה סוגים: ​

Yag Laser Iridotomy - מבצעים בקרן לייזר פתח זעיר בקשתית העין. הפתח שנותצר מאפשר מעבר נוזלים מחלקי העין האחוריים אל חלקי העין הקדמיים, כאשר המעבר הטבעי (דרך האישון) נסגר. תופעה זו אופיינית לעיניים קטנות, בעלות זווית עין צרה, לרוב עם רוחק ראיה, בהן הסכנה לסגירת מעבר נוזלי העין החוצה קיימת בכל רגע. את הטיפול מבצעים בשני מצבים: 

טיפול מונע - כאשר מאבחנים בבדיקה שגרתית מבנה עין בעלת זווית צרה, הנמצאת בסכנת סגירה.

טיפול חירום - בעת התקף חד של גלאוקומה סגורת זווית, על רקע סגירת אזור ניקוז הנוזלים מהעין ועלייה בולטת של הלחץ התוך עיני. טיפול מונע יינתן במקרים אלה לעין השנייה. הטיפול מתבצע במרפאה וברוב המקרים אינו מחייב אשפוז. לאחר הטיפול חשוב להישאר במעקב אצל רופא עיניים שכן כ-50 אחוזים מהמטופלים יסבלו מגלאוקומה כרונית בעתיד.

Argon Laser Trabeculoplasty - צריבות קרני לייזר הניתנות ישירות לאיבר המנקז את הנוזלים מהעין (הנקרא – טרבקולום), יכולות לשפר את ניקוז הנוזלים מהעין. טיפול זה ניתן במקרים של גלאוקומה פתוחת זווית, ראשונית או משנית, שאינה מגיבה לטיפול תרופתי. 

הטיפול מתבצע במרפאה ואינו דורש אשפוז.לאחר הטיפול חשוב להקפיד על מעקב קבוע אצל רופא עיניים.

Selective Laser Trabeculoplasty - טיפול זהה לקודם, אך באמצעות צריבות לייזר מסוג חדיש הפוגע ישירות בתאי הפיגמנט בזוית העין. טיפול זה ניתן בגלאוקומה פתוחת זווית ראשונית או משנית, שאינה מגיבה לטיפול תרופתי. המיוחד בטיפול זה: קליטה סלקטיבית של אנרגית קרני הלייזר בתאים עם פיגמנט, מניעת הרס תאים אחרים, ומניעת תגובה דלקתית לא רצויה עקב כך הטיפול מתבצע במרפאה ואינו דורש אשפוז. לאחר הטיפול חשוב להקפיד על מעקב קבוע אצל רופא עיניים.

Diod  Laser Cyclophtocoagulation - הפחתת ייצור הנוזלים בעין על ידי הרס האיבר בעין האחראי לייצור שלהם. קרני הלייזר המכוונות ישירות לאיבר זה, גורמות לו נזק ומפחיתות באופן משמעותי את פעילותו.

ד"ר ענת רובינסון היא רופאת עיניים בכירה ומנתחת במרכז
הרפואי רבין
 מקבוצת כללית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש