חיפוש

dsdsdsd
נער בדיכאון מסוגר בחדר שלו

דיכאון בגיל ההתבגרות: טיפים להורים

דיכאון הוא מחלה שכיחה בגיל ההתבגרות שאפשר להתגבר עליה. איך מזהים אם נער או נערה בדיכאון? מה לעשות ומדוע חשוב לדבר על זה? מתי צריך לפנות לסיוע מקצועי? צפו במדריך המלא

​גיל ההתבגרות הוא תקופה של קושי ומורכבות עבור הילדים שלנו. לפי ההערכות, ילד אחד מכל חמישה יסבול מדיכאון במהלך גיל ההתבגרות. למרבה הצער, אף על פי שדיכאון הוא תופעה שניתנת לטיפול, רוב הצעירים שסובלים מדיכאון אינם מאובחנים ולכן גם אינם מקבלים עזרה.

דיכאון הוא הרבה יותר מסתם מצב רוח ירוד. דיכאון קליני הוא מחלה שגורמת לסבל נפשי ולפגיעה משמעותית באיכות החיים. הוא עלול להיות מסוכן ולהוביל למחשבות ולהתנהגות אובדניות.

איך לזהות דיכאון אצל בני נוער? מהם התסמינים? מה לעשות אם הנער או הנערה סובלים מדיכאון? איך לעזור לאדם בדיכאון? פרופ' יוסי לוי בלז - פסיכולוג קליני וראש המרכז לחקר האובדנות והכאב הנפשי ע"ש ליאור צפתי במרכז האקדמי רופין - נותן טיפים להורים, מסביר מדוע כל כך חשוב לדבר על זה ועונה על כל השאלות הקשות בווידאו הבא.

איך מזהים דיכאון? טיפים להורים


צריכים עזרה? אנחנו במרחק שיחת טלפון

הקמנו עבורכם שירות שמאפשר לכם לקבל - ללא עלות - תמיכה נפשית מאנשי המקצוע שלנו בתחום בריאות הנפש בשלושה מפגשים טלפוניים. לכל המידע

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש