חיפוש

dsdsdsd
חיסונים: אין חשש לאוטיזם

חיסונים: אין חשש לאוטיזם

הורים רבים חוששים מסיבוכים, אבל מומחי בטיחות לתרכיבי חיסון שוב טוענים: אין כל הוכחה מדעית לקשר בין תרכיבי חיסון לבין אוטיזם או מחלות אחרות כמו סוכרת ואסתמה

​​​​האם חיסונים עלולים לגרום להופעת אוטיזם? מומחי בטיחות לתרכיבי חיסון, שהשתתפו בכנס האקדמיה האמריקנית לרפואת ילדים, שנערך בשנת 2005, שבו וטענו כי אין כל הוכחה  מדעית לקשר בין חיסון ואוטיזם או מחלות אחרות כמו סוכרת או אסתמה. מהמחקרים המדעיים הנוכחיים לא עולה קשר בין תרכיבי חיסון הכוללים תימרוסל  או בין חיסון MMR (החיסון המשולש) לבין אוטיזם, אסתמה או דלקת זיהומית.

הורים רבים מטילים ספק בבטיחות חיסונים אלו. מסקר שנערך בשנת 2004 עולה כי 92 אחוזים מרופאי הילדים ו-60 אחוזים מרופאי המשפחה דיווחו על סירוב של הורה אחד לפחות לאחד מהחיסונים המומלצים.

מה הסיבה לחשש?

אחד המחקרים שהגביר את חששות ההורים מפני הקשר בין תימרוסל ובין אוטיזם היה California Ecological Study שהראה קשר בין אוטיזם וחינוך וחשיפה לכספית מחיסונים. החוקרים מציינים שמדובר במחקר אקולוגי, שלא הגדיר נכונה את הקריטריונים של המחקר. לטענתם, מחקר אפידמיולוגי הוא  דרך טובה בהרבה לחקור את הנושא. מחקר אחר, Harvard Study, השווה בין מאפיינים של ילדים עם אוטיזם ובין  ילדים ללא המחלה, שנחשפו לכספית. מהמחקר עלו מספר קווי דימיון בין הקבוצות בתפקוד המוטורי, ראיה, מהירות, תפיסה חושית ופסיכולוגיה.

קיימים הבדלים גדולים בין הרעלת כספית מסורתית ותימרוסל, לא כל סוגי הכספית דומים. הגורם המסורתי להרעלת כספית הוא Methyl Mercury, השונה מ- Ethyl Mercury שמכיל תימרוסל. זמן מחצית החיים של Ethyl Mercury קצר יותר והוא פחות קשור בהרעלת כספית.​​

מה התברר במחקרים נוספים?

מחקר שנערך בשבדיה ודנמרק לא מצא קשר בין תימרוסל ואוטיזם, גם כאשר הסירו  את מרכיב התימרוסל מהחיסונים בשבדיה ודנמרק לא נרשם שינוי בשכיחות אוטיזם.

שלושה מחקרים שהראו קשר בין תימרוסל ובין אוטיזם לא ענו על אף אחד משמונת הקריטריונים האפידמיולוגיים. לעומת זאת, ארבעה מחקרים אחרים שלא מצאו קשרבין תימרוסל ואוטיזם ענו על חמישה עד שבעה קריטריונים. בנוסף, לא נמצאו  ראיות תומכות לקשר סיבתי בין חיסונים המכילים תימרוסל או חיסון MMR ובין  אוטיזם גם כאשר בשנת 2004 וועדת מומחים סקרה מחקרים שפורסמו ומחקרים שלא  פורסמו.

האם החיסונים בטוחים?

בהחלט. תרכיבי החיסון הנוכחיים הניתנים במהלך ששת החודשים הראשונים לחיים מכילים  כמויות זניחות של כספית ולמעשה כמעט ואין כלל כספית. החיסונים הנוכחיים הרבה יותר נקיים בהשוואה לעבר, ואינם עמוסים בחלבונים אנטיגניים. הראיות האפידמיולוגיות לא הראו קשר בין חיסונים מרובים ובין אסטמה או דלקת זיהומית.

 ד"ר קרדן ג'ונסטון, הנשיא לשעבר שלAmerican Academy of Pediatrics of Birmingham באלבמה ארה"ב,  טוען שנעשו מספיק מחקרים שבדקו את הקשר בין אוטיזם ותרכיבי חיסון, ועד כה לא נמצא כאמור כל קשר מוכח. "עוד מהחיסון הראשון של ג'נר נגד אבעבועות רוח קמו מבקרים שניסו לקשור בין חיסונים  ותחלואה", הוא אמר והוסיף: "יש להשקיע את כספי המחקר בתחומים מועילים יותר".

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש