חיפוש

dsdsdsd
ילדה שותה חלב בקש מוזרה

ציון 10 לארוחת בוקר

ילדים שנהנים מתזונה טובה ואיכותית הם בדרך כלל תלמידים טובים יותר: הסנדביץ או הדגנים משפרים את כושר הריכוז ונותנים הרבה אנרגיות עד ארוחת עשר

ד"ר מיכל גילאון

ד"ר מיכל גילאון

ארוחת הבוקר נותנת המון אנרגיות להמשך היום ואסור לוותר עליה. ארוחת הבוקר משפרת את הריכוז ומגבירה את היכולת להתמודד עם חומר לימודי. לילדים שאוכלים ארוחת בוקר, יש הישגים גבוהים יותר בלימודים, במיוחד במתימטיקה. הם גם מאחרים פחות ויש להם פחות בעיות התנהגות. תזונה נכונה חיונית גם להתפתחות החברתית, הרגשית והפסיכולוגית של הילד.

מה הקשר בין ארוחת בוקר להשמנה?

בניגוד למה שחושבים, ארוחה בבוקר לא פותחת את התאבון, אלא מונעת רעב חזק ופתאומי ועל ידי כך מקטינה את הסיכוי לאכילה עודפת ובלתי נשלטת של חטיפים בהמשך היום.

מה כדאי לאכול בארוחת בוקר? אפשר להסתפק בפירות?

ארוחת בוקר מאוזנת מורכבת ממזונות המכילים פחמימות מורכבות, סוכרים פשוטים, חלבון ושומן. ארוחה מאוזנת תורמת לשחרור מתמיד של אנרגיה לאורך היום, ומעכבת את הופעת הרעב בכמה שעות.
כאשר הארוחה מורכבת בעיקר מסוכרים פשוטים כמו פירות, מיצים, או ממתקים, אנחנו מרגישים מאוד אנרגטיים כתוצאה מהעלייה המהירה ברמת הסוכר בדם. אולם לאחר כשעה, חלה ירידה מהירה ברמת הסוכר בדם, ובעקבותיה מגיעים סימני הרעב וחוסר ריכוז.

אז מה כדאי להכין ארוחת בוקר?

אפשר להכין דברים רבים, הנה כמה אפשרויות: דגני בוקר עם חלב, כריך עם גבינה או חומוס או אבוקדו, יוגורט או מעדן חלב, שייק פירות כמו בננה בחלב ודייסה.

וזה אמור להספיק עד לארוחת צהריים?

להמשך היום כדאי לצייד את הילד בארוחת עשר, ולא בכסף לקנייה של ארוחה בדרך. כדאי לנצל את הזמן ערב קודם להכנת כריכים ולשמור אותם במקרר.

מה עדיף - לחם או פיתה?

הפיתות נוחות יותר למילוי בירקות ובמגוון ממרחים, כיוון שהן יותר עמידות לתלאות הדרך ונוטות פחות להתפרק. כדאי להוסיף גם פירות וירקות, רצוי כאלה שעמידים יחסית כמו מלפפון, גזר, פלפל ועגבניות שרי. כדאי לאחסן בקופסת פלסטיק כדי להקטין את הסיכון שהירקות יימעכו ויזרקו לפח.

מיכל גילאון היא דיאטנית קלינית במרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת שירותי בריאות כללית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש