פורסם בראשונה: 23.09.2009
עדכון אחרון: 23.09.2009
  • ד"ר מוטי לוי ד"ר מוטי לוי

טיפים הוליסטיים לגידול ילדים

לקריאה נוחה
האם גם אתם מביאים הביתה את המועקות והלחצים מהעבודה? האם גם אתם לא מוצאים זמן איכות לטובת הילד שלכם? ד"ר מוטי לוי, מומחה לרפואה משלימה, מציע שבעה טיפים למהפך הוליסטי בגידול ילדים
גידול ילדים עם אלמנטים הוליסטים

בעידן המודרני שבו סדר היום עמוס והורים רבים מתמרנים בין קריירה, דאגות פרנסה, ניהול הבית, ודאגות רבות ושונות, רובנו תוהים לא פעם כיצד ניתן באמת לגדל ילדים בריאים ומאושרים.

בתרבות השפע, הנטייה  היא  להעמיס על הילדים שפע חוגי העשרה ופעילויות,  צעצועים משוכללים, משחקים ושעות מחשב וטלוויזיה בלתי נגמרות. 

גידול ילדים על־פי גישה הוליסטית מציע  חיים שלווים ושלמים, חזרה לפשטות,  יותר הקשבה, מרחב וסבלנות. בבסי הגישה ההוליסטית עומדת התובנה שיש להתייחס אל הילדים ואל הצרכים שלהם באמת ולא אל מה שנדמה לנו  שהם צריכים.

רוצים אלאמץ גישה הוליסטית בגידול ילדים? שבעת הטיפים הבאים יעזרו לכם לגדל ילדים בגישה הוליסטית ויהפכו את   תקופת הילדות  ליותר נכונה ושלמה:

1. תשאירו את העבודה מחוץ לבית

אל תביאו  את העבודה הביתה. קחו  מספר דקות של  נשימות הרפיהלפני שאתם נכנסים הביתה מיום עבודה עמוס.

2. פתחו את הדמיון והיצירתיות

הכינו צעצועים פשוטים ביחד עם הילדים מחומרים שמצויים בבית. תשתוללו עם הדמיון שלכם בהכנת בובות בד, בהדבקות ובגזירות. תפנימו היטב: אם עובדים רק על  פיתוח האינטלקט  מאבדים את היצירתיות בדרך.

 3. ספרו להם סיפורים

תקריאו לילדכם סיפור או שירו לו שיר לפני השינה. החום והאהבה שבקולו של ההורה  יהוו בעבורו זכרון ילדות מנחם ומקום לשוב אליו בבגרותו.

4. הקדישו להם זמן איכות

הילד שלכם זקוק לכם. הקפידו למצוא מקום בלוח הזמנים הצפוף שלכם שיהיה רק בשבילו. מצאו זמן איכותי לשהייה עם הילד. הרבה יותר חשוב לו יותר להיות אתכם והוא יעדיף זמן איכות אתכם על פני עוד צעצוע יקר, שתוכלו לרכוש בכסף שהרווחתם משעות נוספות במשרד.

5. תנו לו דוגמה לחיקוי

הורים הם מודל לחיקוי בעיקר בשנים הראשונות של הילד. השתדלו להבליט את הצדדים החיוביים בשעות שאתם בבית. הילד מאמץ את אורח החיים של ההורים באופן אינסטינקטיבי   ע"י חיקוי.

6. תאכלו ביחד

השתדלו לאכול לפחות ארוחה משפחתית  אחת במהלך היום  ולא מול מסך הטלוויזיה.

7. הקפידו על סדר יום

שמירה על  סדר יום קבוע של הילד  והקפדה על שעות קבועות, יטיבו גם בתחומים רבים אחרים בחייו.

​ומה עם טיפולים אלטרנטיביים?

רפואה משלימה יכולה לסייע בהתמודדות עם מחלות ובעיות שונות בקרב ילדים, בעזרת טיפולים יעילים, בטוחים, ללא תופעות לוואי ולא פולשניים, ולכן מתאימים להם מאוד. לקריאה נוספת

ד"ר מוטי לוי הוא הרופא הראשי של רשת המרפאות של כללית רפואה משלימה, מקבוצת כללית

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

חשוב לדעת

כללית מושלם מציגה

הנחה בבדיקה לאבחון הפרעות קשב וריכוז

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל