חיפוש

dsdsdsd
זכויות ילדים בספקטרום האוטיסטי

זכויות ילדים בספקטרום האוטיסטי

ילדים שמצויים על הרצף האוטיסטי זכאים לטיפולים שונים במסגרת סל הבריאות ולתוספת טיפולים במסגרת כללית מושלם. המדריך המוגש כאן מפרט את זכויותיהם

צוות אתר כללית

הורים יקרים,

ילדים שעברו תהליך של אבחון ובסופו נקבע כי הם מצויים על הרצף האוטיסטי זכאים לטיפולים שונים במסגרת סל הבריאות ולתוספת טיפולים במסגרת כללית מושלם.

במסגרת שירות "כללית לידיעתך" חשוב לנו להגיש לכם מידע רלוונטי ולסייע לכם לקבל מענה איכותי ורב־מערכתי לצורכי ילדכם.

על פי סל הבריאות הממלכתי, כל ילד עד גיל 18, שעל פי החשד מצוי על הרצף האוטיסטי, זכאי לאבחון ראשוני אחד. לקבלת הפניה לאבחון במכון להתפתחות הילד יש לפנות אל רופא הילדים של הילד. אם האבחנה היא שהוא אכן מצוי על הרצף האוטיסטי, זכאי הילד לטיפולים מקצועיים (עד שלושה בשבוע). את הטיפולים נותנים אנשי מקצוע מוסמכים באחד או יותר מחמשת המקצועות הבאים: פיזיותרפיה, קלינאות תקשורת, ריפוי בעיסוק, עבודה סוציאלית ופסיכולוגיה (את הרשימה של נותני השירות ניתן לקבל גם במרפאה־האם). האבחון והטיפולים נקבעים על פי צורכי הילד וניתנים בהכוונת גורם מקצועי בכללית באמצעות מתן התחייבות למכונים או למטפלים שעימם נמצאת כללית בהסדר.

הטיפולים ניתנים (בניכוי השתתפות עצמית - כנדרש בחוק לילדים מעל גיל 3) במסלולים הבאים:

• מבוטחים - שילדיהם החלו לקבל טיפול אצל מטפל פרטי לפני 1 בינואר 2012 ומעוניינים לשמור על רצף טיפולי אצל אותו המטפל - רשאים להמשיך בטיפולים אצלו ולקבל השתתפות של הקופה בגובה התעריף הציבורי של משרד הבריאות לאותו המקצוע. לשם קבלת אישור להחזר יש לפנות למרפאה־האם.

• מבוטחים, שילדיהם החלו לקבל טיפול אחרי 1 בינואר 2012, זכאים לקבל את השירות ללא תשלום (למעט השתתפות עצמית כנדרש בחוק) ולבחור מטפל מתוך רשימה של ספקי שירות באזור מגוריהם. במקרים שבהם זמן ההמתנה לספק השירות חורג מעבר ל־3 חודשים ממועד הפנייה, ניתן לקבל - באישור מראש של גורם מוסמך בכללית - החזר בגובה התעריף הציבורי של משרד הבריאות לאותו המקצוע. לקבלת אישור יש לפנות למרפאה־האם.

• מבוטחים שילדיהם החלו לקבל טיפול לפני 1 בינואר 2012 אך מעוניינים להתחיל טיפולים אצל מטפל חדש, זכאים לקבל את השירות ללא תשלום (למעט השתתפות עצמית כנדרש בחוק) ולבחור מטפל מתוך הרשימה של ספקי השירות באזור מגוריהם.

ללקוחות כללית מושלם זהב עומדת הזכות לקבל תוספת טיפולים לאחר מיצוי הטיפולים בסל הבסיסי:

•  עד 45 טיפולים בשנה במקצועות האלה: פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת, פסיכולוגיה ועבודה סוציאלית. במכוני הסדר ההשתתפות העצמית היא 30 שקל לטיפול; במסלול ההחזר ניתן החזר בשיעור של 75% עד לתקרה של 108 שקל.

• עד 30 טיפולים בשנה (ועד 100 טיפולים לכל תקופת החברות בתוכנית) לטיפולים הבאים: טיפולי הידרותרפיה/שחייה טיפולית, רכיבה טיפולית, ספורט טיפולי, טיפולים בהבעה וביצירה. ההשתתפות העצמית היא בסך 45 שקל לטיפול במכוני הסדר.

• עד 30 טיפולים בשנה במקצועות האלה: פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק וקלינאות תקשורת. במכוני ההסדר ההשתתפות העצמית היא בסך 30 שקל לטיפול. במקצועות פסיכולוגיה ועבודה סוציאלית ההשתתפות העצמית במכוני ההסדר היא בסך 110 שקל לטיפול. במסלול ההחזר ניתן החזר בשיעור של 75% ועד תקרה של 107 שקל.

• עד 30 טיפולים בשנה (ועד 100 טיפולים לכל תקופת החברות בתוכנית) לטיפולים הבאים: טיפולי הידרותרפיה/שחייה טיפולית, רכיבה טיפולית, ספורט טיפולי, טיפולים בהבעה וביצירה. ההשתתפות העצמית היא בסך 45 שקל לטיפול במכוני הסדר.

סך כל הטיפולים לא יעלה על 45 בשנה.

מבוטחי מושלם פלטינום זכאים ל־25 טיפולים נוספים בשנה קלנדרית מעבר לזכאות שלהם לטיפולים במסגרת כללית מושלם זהב ולאחר מיצויה של הזכאות הזאת. הטיפולים שעומדים לרשותם הם בתחומים הבאים: רכיבה טיפולית, ספורט טיפולי, שחייה טיפולית וטיפולים בהבעה וביצירה.

• ילדים בני 3 עד 9 נהנים במסגרת הזכאות ב"זהב" וב"פלטינום" גם יחד מ־70 טיפולים בשנה קלנדרית בכלל התחומים של התפתחות הילד בהשתתפות עצמית של 45 שקל לטיפול.

• ילדים בני 10 עד 18 נהנים במסגרת הזכאות ב"זהב" וב"פלטינום" גם יחד מ־55 טיפולים בשנה קלנדרית בכל התחומים של התפתחות הילד בהשתתפות עצמית של 45 שקל לטיפול.

שימו לב: ילדים עד גיל 7, שמצויים בספקטרום האוטיסטי והולכים למסגרת חינוכית שבה הם מממשים את זכותם לקבל את מכסת טיפולי הבריאות במימון משרד הבריאות (טיפול רפואי מקדם), אינם זכאים לקבל את השירות בסל.

לנוחיותכם מונו במחוזות רפרנטים ייעודים. תפקידם הוא לעמוד לרשותכם בכל שאלה ולסייע במתן מידע והכוונה למימוש מכלול הטיפולים והזכאויות העומדים לרשותכם. ניתן להשאיר במענה הקולי הודעה ובה פרטי ההתקשרות, והרפרנט יחזור אליכם.

מחוז דן-פתח־תקווה
שושנה קאזס גניש
עו"ס רפרנטית
050-6260427
shoshanaga@clalit.org.il

ימימה הר שושן
עו"ס רפרנטית
050-6260423
hyemima@clalit.org.il

מחוז דרום
אנדראה איפרגן־יעקובסקי
רפראנטית אוטיזם
050-8257913
andreaIf@clalit.org.il

מחוז תל־אביב-יפו
עינת חביב
עו"ס רפרנטית
03-5433500
anatha1@clalit.org.il

מחוז חיפה והגליל המערבי
לילך מנור
עו"ס רפרנטית
04-8590202
lilachma21@clalit.org.il

מחוז שרון־שומרון
שלומית הרביץ
עו"ס רפרנטית
09-8304740
shshlomithe@clalit.org.il

מחוז ירושלים
גילי גמיש
עו"ס רפרנטית
02-5457136
Jrgilig@clalit.org.il

סהאם עסלי
עו"ס רפרנטית
02-5453300
02-5893858
Jrsihama@clalit.org.il

מחוז מרכז
ד"ר איגור בלייכמן
עו"ס רפרנט
050-6263646
Clalit2know@clalit.org.il

מחוז צפון
לילך טל
עו"ס רפרנטית
050-6264512
אינטרפקס: 04-8145851
talli@clalit.org.il

ההנהלה הראשית
נורית איתן גוטמן
עו"ס ראשית
050-6260074
shnuritgu@clalit.org.il

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש