פורסם בראשונה: 26.03.2015
עדכון אחרון: 14.01.2019
  • אורלי זאבי אורלי זאבי

דירקטוריון כללית

לקריאה נוחה
הדירקטוריון הוא הגוף המנהל העליון של הכללית. חברי הדירקטוריון הם נציגי ציבור הממונים על־ידי ועדה ציבורית בראשות שופט בדימוס ופועלים על־פי תקנון כללית

דירקטוריון כללית הוא הגוף המנהל והמפקח של ארגון שירותי הבריאות הגדול והמוביל בישראל, ודלתו פתוחה בפני כל הלקוחות והמבוטחים בכללית.

חברי הדירקטוריון פועלים כאמור בהתאם לכללים שנקבעו בתקנון כללית.
לצפייה בתקנון המלא לחץ/י כאן.

אלי אדמוני - יו"ר המועצה והדירקטוריון

מר אלי אדמוני, שירותי בריאות כללית
השכלה: בוגר החוג למשפטים באוניברסיטה העברית, בוגר החוג למנהל עסקים (אוניברסיטת מניטובה, קנדה).

תפקידים במגזר העסקי: מנכ"ל אביק בע"מ, מנכ"ל מעבדות רפא בע"מ, מנכ"ל קניאל בע"מ, נשיא ביוטכנולוגיה כללית (ישראל) בע"מ. יו"ר וחבר בדירקטוריונים, חתן פרס התעשייה. מכהן כחבר דירקטוריון מדצמבר 1995, כיו"ר המועצה והדירקטוריון בפועל מאוקטובר 2005, וכיו"ר הדירקטוריון מינואר 2008.

רו"ח אוסאמה חסן

רו"ח חסן אוסאמה
השכלה: בוגר החוגים לכלכלה ולחשבונאות באוניברסיטת חיפה. 

ניסיון עסקי ציבורי: מנהל משרד עצמאי לראיית חשבון משנת 1984, חבר דירקטוריון הכללית בשנים 2003-1995, חבר דירקטוריון בנק ערבי־ישראלי בע"מ בשנים 2002-1998, חבר דירקטוריון כלל חברה לביטוח משנת 2006. חבר דירקטוריון הכללית מספטמבר 2012.

ד"ר חניתה צימרין

ד"ר חניתה צימרין, שירותי בריאות כללית
השכלה: ד"ר לעבודה סוציאלית, האוניברסיטה העברית בירושלים. 

ניסיון עסקי וציבורי: המייסדת והמנכ"לית של אל"י (האגודה להגנת הילד), חברה בפורומים ציבוריים בנושאים של חקיקה, סטנדרטים, עיצוב מדיניות וטיפול בתחום ילדים ונוער, נמנית עם צוות מאמנים של משרד החוץ (מש"ב) ובמסגרתו פועלת בתחומי ההוראה והייעוץ להקמת תשתיות שירותי רווחה לילדים בארצות העולם השלישי, כלת הפרס הבינלאומי לקריירה מצטיינת של הארגון העולמי להגנת ילדים, חברת דירקטוריון הכללית מספטמבר 2012.

פרופ' יעקב יהב

פרופ' יעקב יהב

השכלה: בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב, פרופ' לרפואת ילדים מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. מומחה ברפואת ילדים, בגסטרואנטרולוגיה, בגסטרו־ילדים ובמנהל רפואי.

ניסיון עסקי וציבורי: מנהל בתי החולים "קפלן" ו"הרצפלד" בין השנים 2007 ועד 2016. מנהל בית חולים "בילינסון" בין השנים 1997 ועד 2007, סגן מנהל בית החולים הכללי במרכז רפואי "שיבא" (תל–השומר) 1990 ועד 1997. חבר המועצה הלאומית לרפואת ילדים משנת 2009, חבר ועדות ערר של נכי צה"ל ונפגעי נאצים בבית משפט השלום בתל אביב, ראשון לציון והרצליה משנת 2015. חבר הנהלת "בטרם" לבטיחות ילדים משנת 2016. יועץ למנהל הרפואי של ביטוח לאומי בנושא  ילד"ן משנת 2016. יועץ למחקר בתחום בינוי בתי חולים  בפקולטה לאדריכלות בטכניון החל משנת 2016. חבר דירקטוריון  כללית מנובמבר 2017.

רוית ברניב

רוית ברניבהשכלה: MBA מנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב, תואר MA בממשל עם התמחות במניעת טרור מהמרכז הבינתחומי הרצליה, BA בכלכלה ופילוסופיה מאוניברסיטת תל אביב.

ניסיון עסקי ומקצועי: מנכ"לית נטוויז'ן מ־2001 עד 2007. ברניב הובילה את הנפקת החברה בבורסה של תל אביב ומיזוגה עם החברות ברק וגלובקול. יו"ר הדירקטוריון בקבוצת שיכון ובינוי בין 2007 ל־2012, שם הובילה מעבר לרווחיות ואת אסטרטגיית הקיימות של הקבוצה וכניסתה לתחום האנרגיות המתחדשות. בין השנים 2013 ל־2015 כיהנה כיו"ר הדירקטוריון של חברת המזון תנובה.

כיום, משמשת ברניב כדירקטורית בחברת אורמת תעשיות, כדירקטורית במעלה (ארגון שפועל לקידום נושאים של אחריות תאגידית ולפיתוח הסטנדרטים של ניהול אחראי בישראל), כחברה בוועד המנהל של פרויקט "אמץ לוחם" באגודה למען החייל, היא מיוזמי המכון לחקר האינטרנט באוניברסיטת תל אביב, וכן כחברה בוועד המנהל של להקת המחול "בת שבע", בוועד המנהל של מכללת רופין וכחברה בוועד המנהל של לה"ב – בית הספר לניהול של אוניברסיטת תל אביב. חברה בדירקטוריון כללית מנובמבר 2017. 

אבי גבאי

אבי גבאי

השכלה: בוגר החוג לכלכלה באוניברסיטה העברית, תעודה במינהל עסקים בטכניון ובוגר תוכנית למדיניות חברתית ומינהל באלכא (האגודה לפתוח וקידום כח אדם בשירותים החברתיים בישראל).

ניסיון עסקי ציבורי: עד 2016 כיהן כסגן בכיר לחשב הכללי במשרד האוצר בחטיבה הכלכלית חברתית, העוסקת בין היתר בתחומי הבריאות, הרווחה, הכלכלה, הניהול הפיננסי, הביקורת הכספית, הביטוח והמכרזים. חבר בדירקטוריונים בעבר, בחברות ציבוריות ועסקיות: בזק, קרנות ההשתלמות וקופות הגמל של בנק יהב, ענבל חברה לביטוח, החברה לפיתוח חוף אילת. חבר בדירקטוריון כללית מנובמבר 2017. 

עו"ד אורית סוןעו"ד אורית סון

השכלה: בוגרת הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית.

ניסיון עסקי וציבורי: עד 2016 כיהנה כמשנה לפרקליט המדינה לעניינים אזרחיים וקודם לכן כמנהלת המחלקה האזרחית בפרקליטות המדינה וכפרקליטת מחוז ירושלים (אזרחי). כאשר שימשה כמשנה לפרקליט המדינה הייתה מופקדת מקצועית וניהולית על ייצוג המדינה בהליכים משפטיים בכל הערכאות, גיבוש הלכות משפטיות משמעותית והתווית מדיניות משפטית לכלל גורמי המדינה. בתפקידה הובילה מהלכים ארגוניים ואסטרטגיים אשר העמידו את הפרקליטות האזרחית בחזית ההגנה על שלטון החוק, והגנה על אינטרס הציבור ונכסי המדינה. על פועלה קיבלה אות הוקרה כ"יקירת שירות המדינה".

כיום משמשת כחברת דירקטוריון וכיועצת משפטית של העמותה "ניצוצות בחינוך" הפועלת באמצעות מתנדבים בחטיבות העליונות בבתי הספר לעידוד מוטיבציה למימוש עצמי בקרב התלמידים.
חברה בדירקטוריון החל ממארס 2018.

פרופ' דן גרינברג

פרופ' דן גרינברג

השכלה: בוגר תואר ראשון במדעי החברה באוניברסיטה הפתוחה, תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול (ניהול רפואי) ותואר שלישי במחלקה לניהול מערכות בריאות באוניברסיטת בן גוריון בנגב.

ניסיון עסקי וציבורי: פרופ' מן המניין וראש המחלקה לניהול מערכות בריאות באוניברסיטת בן גוריון בנגב וחבר סגל נלווה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת Tufts בבוסטון.

בין השנים 2004-2001 שימש כעמית מחקר ב-Beth Israel-Deaconess Medical Center ובין השנים 2006-2003 היה מדען אורח בבית הספר לבריאות הציבור של אוניברסיטת Harvard.

דן חבר צוות ההנהגה של:
International Society for Pharmacoeconomics and Outcomes Research (ISPOR). הוא  מייסד שותף של העמותה הישראלית לפרמקו-כלכלה וחקר תוצאים (איספור-ישראל) ומכהן בתפקידים שונים בהנהלת העמותה מאז הקמתה. עד לאחרונה היה חבר בעמותת ידידי המרכז הרפואי סורוקה. חבר בדירקטוריון החל ממארס 2018.

איימן סייף
איימן סייף

השכלה: בוגר הפקולטה לכלכלה ולמנהל עסקים ומוסמך במנהל עסקים מטעם אוניברסיטת במברג, גרמניה. מוסמך בתכנון ובפיתוח בינלאומי מטעם אוניברסיטת קלארק, ארה"ב.

ניסיון עסקי וציבורי: כיהן כמנהל הרשות לפיתוח כלכלי של המיעוטים במשרד ראש הממשלה ובמשרד לשוויון חברתי (עד אפריל 2018). עבד באגף בכיר לכלכלה במשרד ראש־הממשלה. שימש יו"ר ומ"מ בוועדות היגוי של החלטות ממשלה רבות: החלטה 922 לפיתוח כלכלי של החברה הערבית, החלטה לפיתוח מזרח ירושלים, החלטה לפיתוח היישובים הבדואים בצפון, ובוועדת היגוי למרכזי הכוון בחברה הערבית והבדואית. ייצג את המשרד כחבר דירקטוריון בגופים ובמוסדות ציבור רבים, ביניהם המועצה הארצית לתכנון ולבניה, מרכז ההשקעות, ונציבות שוויון הזדמנויות בעבודה.

ד"ר ישראל פלג
ד"ר ישראל פלג

השכלה: ד"ר לתקשורת, האוניברסיטה העברית בירושלים.

ניסיון ציבורי וממלכתי: שימש מנכ"ל החברה לאיתור ולהשבת נכסים של נספי השואה, מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, קונסול כללי של ישראל בפילדלפיה, מנהל לשכת העיתונות הממשלתית. היה חבר בצוות היועצים של ראש הממשלה שמעון פרס ז"ל, חבר בוועד המנהל של רשות השידור ויו"ר דירקטוריון חברת גני יהושע. הקים את המישלמה ליפו. משמש כיום כקונסול הכבוד של קייפ ורדה בישראל.

ניסיון עסקי: שימש בעלים של שני משרדים לפרסום וליחסי־ציבור ומנכ"ל Medical Management Consultants. היה יו"ר דירקטוריון פעיל של H&O תוך הובלת ניהול האסטרטגיה, המיצוב והמיתוג והפיתוח העסקי. שימש סמנכ"ל השיווק והפרסום של מפעל הפיס. כיום משמש כיו"ר ומנכ"ל חברה לייעוץ בנושא קיימות וניהול סביבתי.

ניסיון באקדמיה: היה מרצה לתקשורת באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטת תל-אביב, מרצה לתקשורת שיווקית לתואר שני במנהל עסקים במרכז ללימודים אקדמאיים (מל"א). משתייך לחבר הנאמנים של המכללה האקדמית ת"א־יפו.

דירקטוריונים: היה חבר בין היתר בדירקטוריונים של אל־על, פועלים השקעות, הריבוע הכחול ישראל, גאון אגרו תעשיות, ואוצר התיישבות היהודים. כיום הוא חבר במועצת הנאמנות של תיאטרון הקאמרי. נבחר ל"נבחרת הדירקטורים" של רשות החברות הממשלתיות.

פניות לחברי הדירקטוריון

לפניות ניתן ליצור קשר עם מזכירת המועצה והדירקטוריון, גב' זהבית חזן:
דואר אלקטרוני: zehavitha@clalit.org.il
דואר רגיל: רחוב ארלוזורוב 101 תל אביב, מיקוד 62098​

כללית מציעה ללקוחותיה ועדות בירורים. למידע נוסף לחץ/י כאן.

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל