חיפוש

dsdsdsd

גאווה: 3 אחים ואחיות מכללית קיבלו אות הוקרה על פועלם

קציעה כהן (אחות מומחית בטיפול תומך), מיכל אידלמן אוחנה (רכזת סיעוד פסיכיאטרי) וראיד אטרש (רכז תומכי נשימה ומונשמים) זכו לכבוד בטקס במשכן הנשיא. קראו על פועלם המבורך ואת הדברים המרגשים שאמרו בטקס

בעיצומו של יום האחיות הבינלאומי, נערך היום (רביעי) טקס מרגש במשכן הנשיא בירושלים. במהלך הטקס קיבלו אחים ואחיות מרחבי הארץ אות הוקרה על פועלם, וביניהם גם נציגות ונציגים מכללית: קציעה כהן מהמרכז הרפואי העמק; ראיד אטרש ממחוז צפון ומיכל אידלמן אוחנה ממחוז חיפה וגליל מערבי.

קציעה כהן

תושבת בית שאן, אחות מומחית בטיפול תומך, עובדת במרכז רפואי העמק בכללית מזה 24 שנים. ב־6 השנים האחרונות שותפה להקמה ולקיומה של היחידה לרפואה פליאטיבית בבית החולים המשרת כחצי מיליון מתושבי הגליל התחתון והעמקים.

קציעה הקימה במרכז הרפואי העמק יחידה פליאטיבית במודל ייחודי, המבוססת על מתן ייעוצים יזומים למטופלים, לבני משפחה ולצוותים המטפלים בתחום האונקולוגי ובמחלות כרוניות דוגמת אי ספיקת לב, מחלות כליה ומחלות כבד.

היא חלוצה בתחום הנטוורקינג על־ידי ייזום, הקמה ותחזוק של קבוצת טיפול תומך, קבוצות התייעצות ושיתוף ידע בוואצאפ למומחיות קליניות בטיפול פליאטיבי. בקבוצות אלו חברים 170 אחיות ואחים מתחום הטיפול התומך, ממגוון ארגונים ומוסדות בריאות בארץ.

בנוסף, פועלת קציעה בתחום הדרכת הצוותים במגוון ערוצים: יצירת סרטונים שנשלחים ברשתות, הובלת פרויקט "שולחן עגול", ימי העשרה ייחודיים לפורום מתאמות כאב ברמה ארצית - וכל זאת למטרת למידה חווייתית ומיוחדת. 

"פועלת לאפשר חיים של כבוד בכל שלבי המחלה"
"יחד עם שותפיי ממגוון מקצועות הבריאות, אני פועלת לתת למטופלים ולבני משפחתם המתמודדים עם מחלות שאינן בנות ריפוי, את המענה הרפואי, הרגשי והחברתי הטוב ביותר. ובמציאות של משאבים מוגבלים, פועלים לאפשר חיים של כבוד ושל חסד בכל שלבי המחלה ובפרט לקראת סוף החיים.

"מתכבדת לקבל תעודת הוקרה זו לכבודם של מטופלים ושל בני משפחתם שמהם אני למדה יום־יום.

לכבודם של עובדי מערכת הבריאות המקדמים בשיתוף פעולה מרגש את טובת החולה באמצעות מגוון פרויקטים כדוגמת 'פורום שולה' וקבוצת 'פליאציה נטו' המהווים מערך תמיכה בין מקצועי חוצה ארגונים, קופות, מוסדות ומגזרים.

"לכבודו של מקום שזיכה אותי להיות בצד הנותן ולכבוד אחים ואחיות הבוחרים יום־יום לטפל בקבוצה הולכת וגדלה של חולים במחלות כרוניות חשוכות מרפא במחויבות ובאהבה".

IMG-20190514-WA0009.jpg

ראיד אטרש

תושב כפר דבוריה, אח מזה 28 שנים, עובד בכללית במחוז צפון, מנהל מערך הטיפול במונשמי בית מגיל חצי שנה ועד בכלל.

ראיד שם לו למטרה להעניק לילדים המונשמים בבית שגרת חיים ואיכות חיים מיטבית. כבר באשפוז בבית החולים מאתר ראיד ילדים מונשמים ומציג להורים את האפשרות לטיפול בבית. הוא מבצע ביקור בית להתאמת הבית ולהבנה עמוקה של משמעויות הטיפול בילד המונשם בבית. 

ראיד מתאם את הגעת הציוד הנדרש למחלקת האשפוז במטרה לאפשר לבני המשפחה התנסות בפועל בטיפול בילד המונשם, ובכך להגביר את תחושת הביטחון שלהם.

ביום השחרור מלווה ראיד את המשפחות מבית החולים לביתן. בחודש הראשון הוא נמצא איתן בקשר יומי ובהמשך זמין להן 24/7. בנוסף, ראיד מתאם מול הגורמים השונים את הטיפול הרב־מקצועי הנדרש.

"נרגש לראות את הברק בעיניים של נער שלא האמין שיחזור לביתו"

"אני נרגש כל פעם מחדש לסייע ולאפשר לתינוק לחזור לביתו ולמשפחתו גם כאשר הוא נזקק להנשמה, נרגש לראות את הברק בעיניים של נער מתבגר שהונשם ולא האמין שיוכל לשוב לביתו, למשפחתו ולחבריו.

"מתכבד לקבל תעודת הוקרה זו למען המונשמים בבית ובני משפחתם הרואים בתלות במכונת הנשמה כשלב לפני סוף החיים, הנאחזים בתקווה ובאמונה שהתמודדות אפשרית בסביבתם הטבעית ובחיק המשפחה בבית.

"לכבוד האחים והאחיות העובדים במערך לטיפולי בית ומהווים את החוליה המקשרת בתהליך רצף הטיפול בין האשפוז לקהילה, המאפשרים טיפול מקצועי ואיכותי בביתו של המטופל ותורמים לרווחה ולאיכות חייו".

IMG-20190514-WA0008.jpg

מיכל אידלמן אוחנה

תושבת שלומי, אחות מזה 17 שנים, עובדת כרכזת תחום הסיעוד הפסיכיאטרי במחוז חיפה וגליל מערבי בכללית.

מיכל היא פורצת דרך בתחומה. היא מקדמת פעילויות למען פגועי נפש, ופועלת לשיפור רצף הטיפול בכללית גם מול בתי חולים ממשלתיים, פסיכיאטרים, ארגוניים פרטיים, הוסטלים ואחרים. בין היתר פעלה מול הגורמים הנ"ל לאיתור וטיפול בנשים עם דיכאון ועם דיכאון לידתי, ובנתה תכנית התערבות לכל המטופלים שהשתחררו מבית החולים.. בנוסף, היא מפתחת כלים חדשניים לשיפור תקשורת עם מטופלים.

"תחושת חזון ושליחות למתמודדים עם הפרעות נפשיות"
"אני פועלת לאורך השנים מתוך תחושת חזון ושליחות עבור המתמודדים עם הפרעות נפשיות, ברצף שבין האשפוז לחזרה לקהילה וההיפך, על־ידי בניית תכנית אישית מותאמת לכל אחד ומעקב אחריה.

"פועלת להצלחת שילוב המתמודדים בקהילה, בביתם או במוסדות המשקמים ובמסגרות תומכות אחרות, על מנת לאפשר חיים בכבוד, בביטחון ומימוש זכויות. פועלת ברצף הטיפול בליווי נשים שאותרו עם דיכאון סביב הריון ולידה החל ממרפאות הקהילה, הגעתן לחדר הלידה ועד לשחרורן חזרה לקהילה במצב אופטימלי לטיפול ברך הנולד ולקיים שגרת חיים".

"מתכבדת לקבל תעודת הוקרה זו למען אוכלוסיית המתמודדים עם הפרעות נפשיות, החיים אתנו ומתמודדים עם סטיגמה קשה, בדידות רגשית, חברתית ותעסוקתית, תחלואה כרונית מורכבת בגוף ונפש לאורך שנים, ולמען משפחות המתמודדים המלוות אותם לאורך שנים בתהליך מורכב זה.

"לכבוד האחים והאחיות שבחרו בעיסוק הפסיכיאטריה כ"שליחות לחיים" הנמצאים בחזית ומטפלים במסירות במתמודדים ומשפחותיהם". 

IMG-20190514-WA0007.jpg

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש