חיפוש

dsdsdsd
ארגון הבריאות העולמי העניק אות הכרה למכון כללית למחקר

ארגון הבריאות העולמי העניק אות הכרה למכון כללית למחקר

החטיבה האירופאית בארגון הבריאות העולמי (WHO Europe) קיימה כנס בנושא מחלות כרוניות השבוע בתל אביב, במהלך הכינוס הוענק אות הכרה של ארגון הבריאות העולמי למכון כללית למחקר כמרכז מצוינות שותף למניעה, לבקרה ולמחקר של מחלות כרוניות

החטיבה האירופאית בארגון הבריאות העולמי (WHO Europe) קיימה השבוע במלון שרתון תל אביב, כינוס שהוקדש לדיון בהתמודדות על העלייה הדרמטית במחלת כרוניות בעולם המערבי. המהלך הכינוס הוענק אות הכרה של ארגון הבריאות העולמי למכון כללית למחקר כמרכז מצוינות שותף למניעה, לבקרה ולמחקר של מחלות כרוניות.

הכינוס התקיים בנוכחות ד"ר גאודן גלאה (Gauden  Dr. Galea)  מנהל תחום מחלות כרוניות באזור האירופי של ארגון הבריאות העולמי, פרופ' ארנון אפק, מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חיים ביטרמן, רופא ראשי של שירותי בריאות כללית, ובכירים ממערכת הבריאות בישראל.

הכינוס, המתקיים לראשונה בישראל, הוא חלק מתהליך עבודה שלוקחים בו חלק נציגים ממדינות אירופה השותפות לגיבוש "מפת דרכים" למאבק במחלות הכרוניות באזור האירופי. הוא מתארח בישראל בעקבות הכרה של ארגון הבריאות העולמי במכון כללית למחקר כמרכז שותף של WHO למחקר, בקרה ומניעה של מחלות כרוניות. במהלכו יתקיים טקס הענקת אות הכרה רשמי במכון כללית למחקר כמרכז שותף של ארגון הבריאות העולמי, הכרה שהובילה לצירוף המכון לקבוצה נבחרת של 10 מרכזים רפואיים בעולם, המוכרים כמרכזי מצוינות השותפים לקידום היבטים שונים במניעה של מחלות כרוניות בהן פינלנד, גרמניה, ספרד, איטליה הולנד ומדינות נוספות.

החטיבה האירופאית בארגון הבריאות העולמי פועלת באופן אינטנסיבי לגיבוש מדיניות ופיתוח תכניות טיפול ומעקב אחר תחלואת כרונית במדינות אירופה. במסגרת מאמצים אלה הוצב יעד של הפחתה בתמותה ממחלות כרוניות ב-25% תוך עשור!!! ובלימת הגידול המתמיד במספר החולים במחלות כרוניות כדוגמת סוכרת, מחלת לב איסכמית, שבץ מוחי ומחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD).

להשגת יעדים אלה, הארגון פועל לגיבוש מפת דרכים הכוללת תכניות טיפול ומסגרות למעקב ובקרה אחר מחלות כרוניות בכל מדינות אירופה. לגיבוש מפת הדרכים שותפים מומחים ומובילי דעה ממוסדות מחקר ברחבי אירופה שהוכרו כשותפים של ארגון הבריאות העולמי.

נושא הכינוס והתרומה של ישראל לתהליך היא הידע והניסיון הקליני שנצבר בהתמודדות עם תחלואה כרונית מרובה ומשולבת, של טיפול בחולה הסובל ממספר מחלות כרוניות במקביל ולא רק התמודדות עם מחלה כרונית אחת. הכללית ומכון כללית למחקר יחלקו את הידע והניסיון שנצבר בתחום זה.

הדיונים יתמקדו בשני נושאים מרכזיים:

• ריבוי גורמי סיכון באוכלוסייה  שילוב של השמנת יתר, עישון, יתר לחץ דם, יתר שומנים בדם ועוד.

ברוב המדינות מקובל לבצע מעקב שוטף של כל אחד מגורמי הסיכון בנפרד. לכללית ניסיון רב ומידע חשוב על היבטים אלה של ריבוי גורמי סיכון שיוצג בכנס, והמרכזים השותפים הנוספים של ארגון הבריאות העולמי בפינלנד ובהולנד יציגו את ניסיונם בהתמודדות עם ריבוי גורמי סיכון, בדגש על ההתמכרויות.

• האתגרים הכרוכים בטיפול בחולה מורכב עם מספר מחלות כרוניות:

הטיפול בחולים המורכבים מחייב מענה רב־מקצועי מבוסס מידע וניסיון קליני. בכנס ידונו גישות חדשניות להתמודדות עם המורכבות הכרוכה בטיפול בחולה עם ריבוי מחלות כרוניות ופיתוח שיטות עבודה מומלצות לשילוב ותיאום טיפול.

בין השאר, תוצג הפעילות בכללית לבניית תכנית טיפול אינטגרטיבית לחולים המורכבים ביותר בפעילות של צוות רב-מקצועי, והשפעתה המיטיבה על המטופל, המטפל העיקרי שלו, והצוותים הרפואיים.

אות הכרה רשמי במכון כללית למחקר כמרכז שותף ניתן לפרופ' רן בליצר, מנהל מכון כללית למחקר מנציג ארגון הבריאות העולמי במעמד פרופ' חיים ביטרמן , רופא ראשי וראש מכון המחקר, ופרופ' ארנון אפק, מנכ"ל משרד הבריאות.

פרופ' ארנון אפק, מנכ"ל משרד הבריאות ביקש לברך ואמר כי "נאי מברך את שירותי בריאות כללית על ההישגים המרשימים הזוכים להכרה בינלאומית החורגים מחוץ לגבולות מדינה. כינוס של ארגון הבריאות העולמי בישראל הינו אות כבוד והישג של מכון כללית'למחקר שהודות לפעילותו החדשנית והשימוש הייחודי שהוא עושה במידע כדי למפות תחלואה כרונית ולפיתוח תוכניות טיפול משמש מודל גם למדינות אירופה. כינוס זה והפעילות הענפה בכללית מחדדים ההכרה כי יש לגבש תוכנית לאומיות להתמודדות עם תחלואה הגוברת במחלות כרוניות".

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש