חיפוש

dsdsdsd
רופאים צעירים בבית חולים

רישום וסימול רפואי – השפה של מערכות הבריאות

תחום הרישום הרפואי עוסק בניהול המידע הרפואי הנצבר במערכות הבריאות. הסמלנים והרשמים הרפואיים נמצאים עם האצבע על הדופק, ושומרים על שלמות ואיכות המידע

צוות אתר כללית

תחום הרישום הרפואי חולש על ניהול רישומי המידע הרפואי הנצברים אודות המטופלים במאגרי המידע של מערכי שירותי בריאות, ובכלל זה בקרת איכות ושלמות התוכן של הרשומות והמידע הרפואי. סימול המידע הרפואי משמש כ"שפה" להידברות בינלאומית אחידה בעולם הרישום והמידע, ומתבצע בהתאם לספרי סיווג בינלאומי של מחלות, ניתוחים ופעולות רפואיות (ICD-9-CM), כאשר לכל אבחנה ופעולה קיים קוד מספרי ייחודי.

המידע המסומל מהווה אבן דרך בתהליכי לימוד, מחקר והוראה, הערכת איכות הטיפול הרפואי, תיעוד משפטי, דיווחים למשרד הבריאות, סטטיסטיקה והתחשבנות כלכלית בין הקופות.

הסמלנית או הרשמת הרפואית ממונה על איכות סימול האבחנות, פעולות וניתוחים המדווחים למאגרי המידע של בית החולים. עליה לערוך בקרה איכותית וכמותית על תוכן ושלמות הרשומה הרפואית, הכוללת בדיקת הלימה בין האבחנות שניתנו לבין תוכן סיכום המחלה או ההליך הרפואי. במקרים בהם  המידע ברשומה אינו ברור או משתמע לשתי פנים, באחריות הרשמת לערוך בירור מעמיק מול רופאי המחלקה.

לעשות מזה קריירה - אפשרויות התפתחות בתחום הרישום הרפואי

במערכת המנהל הרפואי קיימים מגוון תפקידים ומסלולי קידום בתחום הרישום הרפואי. החל ממזכירה רפואית ביחידות השונות בבית החולים (כגון: מחלקות, רשומות, ארכיון, תיעוד רפואי, מרפאות, קבלה, מכונים וכו'), דרך ראש צוות הממונה על מס' מזכירות, מסמלות רפואיות, רשמות מוסמכות, ועד מנהלות יחידות וסגניות.

ניתן ללמוד קורס מזכירות רפואיות באופן פרטי. הקורסים המתקדמים בסימול ורישום רפואי מתקיימים כיום רק במסגרות רפואיות בהן רוכשים ידע נרחב הן בשפת הסימול והן בתהליכי העבודה העיקריים במערכות הבריאות הרלוונטיות. קורסים מתקדמים מעין אלה, מעניקים לרשמת הרפואית בקיאות בהנחיות ארגון הבריאות הבינלאומי, ומומחיות בכל הקשור לניהול ובקרה של הרישום והמידע הרפואי, במערכות ציבוריות ופרטיות, בקהילה ובבתי חולים.   

למעוניינים להמשיך ולהתמחות בתחום זה, ניתן להמשיך ללימודי תואר ראשון במנהל מערכות בריאות, לימודים המעמיקים ומעשירים את הידע על אופן עבודתן של מערכות וקידום הבריאות, ומהווים נדבך נוסף בהתפתחות האישית והמקצועית של נשות ואנשי המקצוע בתחום זה.

למשרות הפנויות בתחום המנהל לחצו כאן.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש