חיפוש

dsdsdsd
איזה רופא אני צריך? רופא משפחה, או רופא מומחה?

איזה רופא אני צריך? רופא משפחה, או רופא מומחה?

רופא המשפחה הוא הכתובת הראשונה שלך בכל פעם שמתעוררת בעיה רפואית - ועכשיו ניתן להזמין תור לרופא המשפחה גם ברשת (אפילו מדף זה!). ועם זאת, במספר תחומים אפשר לקבוע תור ישירות אצל רופא מומחה בתחום שבו התעוררה הבעיה. כך תדעו הכי טוב למי לפנות. מדריך

ד"ר דנה פלורנטין

ד"ר דנה פלורנטין

איך מזמינים תור לרופא באתר הכללית?

פשוט מאוד! בתור הבא במרפאה, ניגשים למשרד ומקבלים סיסמה לשירותי האינטרנט של הכללית.

וזהו?

זה הכל. בעזרת הסיסמה נכנסים לדף הזימון ועוקבים אחר ההנחיות.

ואם אני אשכח את הסיסמה?

בכללית לא שוכחים סיסמה. בכניסה הראשונה שלך למערכת, ניתן להירשם לשירות הזכרת סיסמה שנשכחה. לאחר מכן, אם שוכחים את הסיסמה (קורה...), פשוט לוחצים על הכפתור "איפוס סיסמה" - וסיסמה חלופית נשלחת אליך מיידית בדואר האלקטרוני.

ורגע לפני ההזמנה, כאשר מתעוררת בעיה רפואית – למי צריך לפנות? לרופא המשפחה או לרופא מומחה בתחום שבו התעוררה הבעיה?

בשירותי בריאות כללית, הבחירה היא שלך. אנחנו, מצידנו, רוצים גם להמליץ.  בכל בעיה רפואית שמתעוררת אנחנו ממליצים לפנות קודם כל אל רופא או רופאת המשפחה שלך.

למה?

כי בשירותי בריאות כללית, רופא או רופאת המשפחה הם השותף שלך (או השותפה) לכל אורך הדרך, וגם הכתובת האישית שלך אצלנו. לא במקרה בכללית לא משלמים בעבור תורים אצל רופא או רופאת המשפחה, כפי שנהוג בחלק מהקופות האחרות! רופא או רופאת המשפחה בכללית עומדים לרשותך בכל עת, וללא הגבלה. ככה זה כששותפים לדרך.

למה כדאי לפנות דווקא לרופא או לרופאת המשפחה?

כי ברפואה, כמו בכל תחום, יש חשיבות רבה להיכרות האישית ולהיכרות לאורך זמן. אנחנו מקווים שרופא או רופאת המשפחה שלך ילוו אותך לאורך שנים, בבריאות שלמה וגם לעת מחלה. לכן חשוב לבחור שותף או שותפה טובים למסע.

מה הכוונה שותף או שותפה למסע?

מישהו או מישהי שיש לך איתם שפה משותפת וקשר טוב. אין לכך תחליף - גם מבחינת השירות שתקבל או תקבלי, וגם מבחינת התרומה לבריאות ולתחושת הביטחון האישי שלך. ואם את או אתה חשים שאין לכם שותף, אין שום בעיה! בכל עת תוכלו לבחור לעבור לכל אחד ואחת מבין אלפי רופאי המשפחה שלנו.

כלומר, אם "לא בא לי" על רופא או רופאת המשפחה שלי אני פשוט יכול לבחור מישהו או מישהי אחרת?

כן.

ואיך זה נעשה טכנית?

פונים למשרד המרפאה ומבקשים לעבור לרופא או לרופאה אחרת, או שפונים למרפאה חדשה ובוחרים רופא או רופאה שעובדים בה, או שבוחרים מספר השירות רופא או רופאה עצמאיים. בספר השירות אפשר להיעזר גם אם רוצים לבחור רופא או רופאת משפחה שעובדים במרפאה, כיוון שהוא מאגד את שמות כל הרופאים בשירותי בריאות כללית.

כן, אבל מי מעביר את התיק שלי בפועל?

אנחנו. את ואתה לא צריכים לעשות כלום!המרפאה החדשה שבה נמצאים הרופא או הרופאה החדשים שבחרת (או הרופא או הרופאה העצמאיים) ידאגו להעברת התיק הממוחשב שלך אליהם.

אגב, מה זה רופא עצמאי?

כמו שאמרנו כבר קודם, בכללית הבחירה היא שלך. בכללית ניתן לבחור בין רופאי משפחה שעובדים במרפאה מסוימת לבין רופאי משפחה שמקבלים בקליניקות פרטיות.

מה ההבדל?

יש אנשים שהמימד הנוסף של פרטיות, שמעניקה הקליניקה הפרטית, עובד בשבילם יותר. ויש אנשים שמעדיפים את השירותים הנלווים הנרחבים שאפשר לקבל במרפאה, כמו בית המרקחת הצמוד, משרד האחות, היכולת לקבל אישורים שונים במקום - ועוד. כמו שאמרנו כבר קודם, בכללית הבחירה היא שלך.

לא יודע/ת מי רופא המשפחה שלך? פנה/י עוד עכשיו למוקד שירות הלקוחות של שירותי בריאות כללית, 2700*, מכל טלפון.

מה עוד מייחד את רופאי המשפחה שלנו?

כל רופא לומד במשך שבע שנים, שאחת מהן היא שנת סטאז' (עבודה בפועל) בבית חולים. רופאים שבוחרים להתמחות ברפואת משפחה ממשיכים ולומדים בתוכנית ארבע-שנתית, הכוללת תשעה חודשי עבודה במרפאה קהילתית, שנת עבודה במחלקה פנימית בבית חולים, חצי שנת עבודה במחלקת ילדים בבית חולים, שלושה חודשי התמחות במחלקה פסיכיאטרית ועוד שתי תקופות בנות שלושה חודשים שבהן הם מתמחים במחלקות בית חולים, על-פי בחירתם.

במקביל לכך עושים רופאי המשפחה תואר נוסף הנקרא "דיפלומה ברפואת המשפחה". רק לאחר השלמת לימודים אלה הם זוכים לתואר "מומחה לרפואת משפחה" מהמועצה המדעית.

זו בדיוק הסיבה שרופא או רופאת המשפחה יכולים להעניק לך טיפול מתאים בזמינות ובנuחות מירביים. בהתאם לצורך, יפנה אותך רופא המשפחה לרופא מומחה בתחום הנדרש.

ואם אני רוצה לקבוע לבד תור לרופא מומחה?

בבקשה. בשירותי בריאות כללית הבחירה היא שלך! תוכל ותוכלי לבחור רופא עור, רופא עיניים, רופא אף-אוזן-גרון, רופא אורטופד ורופא נשים ללא שום הפניה, גם באינטרנט - וללא צורך בסיסמה. ניתן להזמין תור אצל רופאים אלה גם בטלפון, במוקד שירות הלקוחות, 2700*. לרופאים מומחים בשאר התחומים נחוצה הפניה מרופא המשפחה.

אגב, גם אם נראה לך שאתה זקוק לרופא מומחה, ברוב המקרים רופא או רופאת המשפחה שלך יכולים לפתור את הבעיה במהירות ובאופן מיטבי. גם במקרים כמו עין אדומה, כאבי גב, פריחה בעור, כאב באוזן או הפרשה מהאוזן - מומלץ לפנות קודם כל לרופא או רופאת המשפחה, שביכולתם לתת לך טיפול מתאים.​

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש