חיפוש

dsdsdsd
מוקד אחיות אונקולוגי: סיוע נפשי ומקצועי עד הבית

מוקד אחיות אונקולוגי: יש עם מי לדבר

בין אם אתם מתמודדים עם מחלת הסרטן, מחלימים ממנה, או יש לכם בן משפחה שחווה אותה - אנחנו שם בשבילכם. אחיות אונקולוגיות מנוסות יענו על שאלות מקצועיות ויעזרו לכם להתמודד ברגעים הקשים, מבלי שתצטרכו לצאת מהבית. וגם: תוכנית מיוחדת למחלימים מסרטן השד או המעי הגס

צוות אתר כללית

מהו המוקד האונקולוגי?

מוקד ייעודי לחולי סרטן, מחלימים מהמחלה ובני משפחותיהם המופעל על־ידי כללית בתמיכת האגודה למלחמה בסרטן.

במוקד תקבלו ייעוץ מקצועי, מהימן ועדכני וגם תמיכה אנושית מאחיות אונקולוגיות שיסייעו לכם בהתמודדות עם כל בעיה או שאלה בשעות שבהן המרפאות סגורות. המוקד מעניק תמיכה בכל שלבי המחלה וגם לאחריה.

מה יכולה האחות במוקד לעשות בשבילי?

• לסייע בהתמודדות רגשית עם המחלה.

• להעניק כלים להתמודדות עם האבחנה, עם השינויים הגופניים, עם ההתלבטות למי לספר.

• לייעץ בהתמודדות עם הסימפטומים ועם תופעות הלוואי ובהן כאבים, אובדן תיאבון, בחילות והקאות, פצעים בפה, תשישות, נשירת השיער.

איך האחות יודעת מה המצב הרפואי שלי?

לאחיות במוקד האונקולוגי יש הרשאה רפואית לצפות בנתוני התיק הרפואי שלכם שכוללים, בין היתר, סיכומי אשפוזים, בדיקות מעבדה, בדיקות הדמיה.

הרופא שלי יקבל פרטים על הפנייה?

בהסכמת הפונה, כל פנייה למוקד האונקולוגי מתועדת ומועברת לתיק הרפואי ולרופא המשפחה לשם הבטחת הרצף הטיפולי. 

האם לא עדיף להתייעץ עם רופא או לפנות ישירות לחדר המיון?

האחות מעניקה מענה מקצועי ומהימן על בסיס פרוטוקולים רפואיים שכתבו מיטב המומחים לסרטן ושמתעדכנים מעת לעת. השירות הוא טיפול משלים לשירותים הניתנים במרפאות ובבתי החולים ופועל בשעות הערב והלילה.

מהו המוקד למחלימים מסרטן?

כחלק מהמוקד האונקולוגי, הקימה כללית בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן מוקד טלפוני חלוצי המיועד למחלימים מסרטן השד או המעי, כדי לסייע בתהליך ההחלמה והחזרה לשגרה.

בעוד שהמוקד האונקולוגי הוא מוקד שמגיב לפניות, המוקד למחלימים הוא מוקד יזום: הוא מיועד לטיפול הכולל חמישה מפגשים טלפוניים לפחות במסגרת תוכנית אישית בזמנים הנוחים לכם.

איך זה עובד? הצוות הרפואי במכון האונקולוגי ישלח פנייה למוקד למחלימים, ולאחר מכן אחות מהמוקד תתאם איתך מפגשים טלפוניים במועדים הנוחים לך.

איך יוצרים קשר עם המוקד האונקולוגי?

פשוט מחייגים לטלפון 9585* בשעות הפעילות:

• בימים א' עד ה' בשעות 24:00-18:00.
• בימי ו' ובערבי חג בשעות 24:00-13:00.
• בשבתות ובחגים בשעות 24:00-08:00.

"המוקד פשוט הציל אותי"

על חשיבות השירות יכולה להעיד ממקור ראשון אורית סופר, אחות בהשכלתה ורכזת ביחידה לטיפול בפצעים קשיי ריפוי בכללית, שחלתה בעצמה בסרטן: "לא ידעתי על המוקד האונקולוגי, וכשגיליתי את קיומו זה פשוט הציל אותי".

"בתהליך הטיפול ליוו אותי חברים טובים שאף חלקו עימי מניסיונם, אבל לא על כל דבר יכולתי להתייעץ איתם. לפעמים חששתי להפחיד את הסובבים אותי ולהקשות, ולכן ברגע שאחד החברים סיפר לי על פתיחת המוקד האונקולוגי, מיד יצרתי קשר ומאז ועד היום אני נעזרת בשירות הזה בעיתות מצוקה וכאב ומקבלת ייעוץ מקצועי, אישי וסבלני.

"המענה שקיבלתי במוקד האונקולוגי גרם לי להבין שיש עם מי לדבר ושיש כתף תומכת. פעם אחת בכיתי בשיחה עם המוקד, והאחות נתנה לגיטימציה לרגשות שלי, מה שאף אחד אחר לא עשה".

מתברר שאפשר לקבל מהמוקד הרבה יותר מאשר כתף תומכת. סופר מספרת שבאיזשהו שלב היא החלה לסבול מבעיות נשימה. היא התקשרה שוב למוקד, והאחות הפנתה אותה למומחה לריאות שגילה אצלה סרטן ריאה בשלב מוקדם. "הרגשתי שבזכות המלצת האחות במוקד ניצלו חיי", היא אומרת בהתרגשות.

המוקד ליווה אותה גם אחרי האבחון: "בערבים ובלילות הייתי ממש נחנקת מקוצר נשימה. האחות במוקד האונקולוגי הדריכה אותי איך לעשות אינהלציה להקלת הנשימה, וכך נמנע ממני הצורך להגיע למיון".

יש לציין שהמוקד היה חלק משלים לטיפול שקיבלה סופר במסגרות שונות, כמו היחידה לטיפולי בית: "לאחר שחרורי מהאשפוז קיבלתי טיפולים מצוינים מצוות רב־מקצועי שכלל רופאים, אחים ואחיות ופיזיותרפיסטים שהגיעו אליי הביתה. אבל בשעות שבהן הייתי לבד או בשעות הלילה האופציה היחידה שעמדה לרשותי בלי לפנות למיון היא המוקד - שהוא מקור אמיתי של ידע מקצועי ואנושי".

לחצו כאן לצפייה והדפסה של עלון המידע בעברית

לחצו כאן לצפייה והדפסה בעלון המידע בערבית

לחצו כאן לצפייה והדפסה בעלון המידע ברוסית

את עלוני המידע על המוקד - בעברית, בערבית וברוסית - וגם מגנט נוח לתלייה על המקרר ועליו שעות הפעילות, ניתן לקבל במכונים האונקולוגיים ובמרפאות כללית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש