חיפוש

dsdsdsd
בחורה יושבת מיואשת עם יד על הפנים

כללית וארגון צהר מלווים אתכם עם פטירת אדם קרוב

פטירת אדם קרוב היא אחד הרגעים הקשים בחיים. לא פעם נדרשים האבלים דווקא ברגעים הכואבים האלה להתארגן מיד לקראת ההלוויה. הכירו את ארגון צהר שמציע ליווי בזמן המורכב הזה

צוות אתר כללית

​כשאדם קרוב נפטר, ברוב המקרים זה פשוט נופל עלינו, הקרובים אליו, בלי הכנה. מתוך מודעות לקושי הגדול שבו נמצאת המשפחה האבלה הקים ארגון רבני צהר את המיזם החדש "צהר לאבלים" שמלווה משפחות אבלות לאורך כל הדרך - החל מקבלת ההודעה הקשה, עבור דרך ארגון ההלוויה והשבעה וכלה באזכרה. והכול בהתנדבות מלאה.

בפרויקט משתתפים רבנים מכל רחבי הארץ שעברו הכשרה מיוחדת, והם עומדים לצד המשפחה האבלה בכל שאלה, ואם המשפחה מעוניינת, הם משתתפים באופן פעיל בהלוויה ובימי האבל.

אף שמדובר במיזם חדש, כבר הספיקו רבני צהר לסייע בארגון של עשרות הלוויות. פנינו אליהם עם כמה שאלות הנוגעות לכל משפחה שקיבלה בשורה קשה ונפרדת מיקירה.

כל אזרח במדינת ישראל זכאי לשירותי קבורה באזור מגוריו ללא תשלום, כולל העברת הנפטר לבית הלוויות.

אם הפטירה הייתה בבית, יש להזמין רופא לקביעת המוות וכדי להכין תעודת פטירה. כמו כן חייבת המשפחה - על פי החוק - להזמין משטרה.

אם הפטירה הייתה בבית חולים, הרי נוסף על תעודת הפטירה, שאותה מקבלים מבית החולים, יש להוציא רישיון קבורה שאותו מקבלים במחלקת קבלת חולים בבית החולים (במקרה של פטירה בבית חולים שאינו ממשלתי יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית ולהציג שם את תעודת הפטירה כדי לקבל את רישיון הקבורה).

יש לפנות לחברה קדישא כדי לקבוע את סידורי הלוויה והקבורה.

חברה קדישא מחויבת לטפל בהבאת הנפטר לקבורה ללא תשלום, בתנאי שעל פי מרשם האוכלוסין התגורר הנפטר בתחום הרשות המקומית שבה פועלת החברה קדישא. המוסד לביטוח לאומי מעביר ישירות את דמי הקבורה לחברה קדישא.

הדבר תלוי בצרכים וברצון של המשפחה. ניתן להתקשר אלינו מיד עם קבלת ההודעה על הפטירה, ורב מתנדב ייצור קשר עם המשפחה, יכין אותה לקראת ההלוויה, יסייע בהכנות ואף יוכל להנחות ולהוביל את טקס ההלוויה. כמו כן ניתן להתייעץ עימו בשאלות הלכתיות, רוחניות וביורוקרטיות במהלך השבעה או השלושים. מניסיוננו, נוכחות וליווי של אדם בעל ניסיון ויכולת בינאישית גבוהה עשויים לסייע ואף להקל על האבלים.

ניתן להיכנס לאתר האינטרנט של הארגון ולהשאיר פרטים או פשוט להתקשר לטלפון: 054-7110012.

למידע נוסף באתר צהר לאבלים לחצו כאן

אנחנו נמצאים כאן בשביל מי שצריך, והלוואי שניפגש רק בשמחות.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש