חיפוש

dsdsdsd
להיות רופא משפחה בכללית

בחיק המשפחה: להיות רופאת משפחה בכללית

למה כדאי להיות רופא משפחה בכללית? ראיון עם ד"ר דנה פלורנטין על היתרונות, האתגרים והשילוב המוצלח בין קריירה לבין חיי משפחה.

 

ד"ר חן ברנס מספר על קריירה בכללית

 

במחקרים רבים על עולם העבודה נמצא כי המפתח לשביעות רצון עובדים טמון בסביבת העבודה שלהם: יחס המנהל האישי וההנהלה, ותרומת העבודה להעצמתו האישית של העובד. ההתמחות ברפואת המשפחה מציעה למתמחים ברפואה אתגר מקצועי מצד אחד, בשילוב תוכנית התמחות מובנית ותומכת מהצד השני. ד"ר דנה פלורנטין, רופאת משפחה במרפאת ברקמן בפתח תקוה, מתארת את המסלול שעברה ואת היתרונות בבחירה בהתמחות. 

מאיפה הכל התחיל?
למדתי בטכניון, ועשיתי סטאז' באיכילוב, סיימתי בהצטיינות. תמיד ידעתי שאלך לכיוון הזה. יש לי שלושה ילדים והמשפחה חשובה לי, רציתי להיות אמא שנמצאת עם הילדים וההתמחות והעבודה ברפואת משפחה מאפשרות את זה.

מה לדעתך האתגר בתחום הזה?
אני אוהבת את המקצוע, אתה מכיר לא רק את האדם, אלא גם את המשפחה שלו. זה לא טיפול חד פעמי, אלא האדם חוזר ואתה רואה את ההשלכות של המצב הבריאותי. יש אפשרות לעבוד בצורה המשכית עם האדם ולראות תמונה מערכתית של הבעיות שלו. אני נהנית מהקשר עם האנשים. רפואת המשפחה מסתכלת על האדם כאדם ולא על איבר מסויים. רואים מטופל שיש לו היסטוריה רפואית ומשפחתית זה שם דברים בקונטקסט הנכון.

למה להתמחות בכללית?
לכללית יש תוכנית התמחות מובנית, שהולכת מאוד לקראת המתמחים. מוקדשים ימים מרוכזים ללמידה לטובת מבחני שלב א' ושלב ב'. ישנם מפגשים קבוצתיים שהמטרה שלהם היא לענות על צרכי המתמחים בתהליכי הלמידה וההתמחות. כל מחוז בכללית נותן דגש שונה בהתייחס לצרכי המתמחים. במחוז אחד ישנה קבוצת תמיכה שנותנת מענה לשאלות ובעיות בעבודה מול מטופלים, אצלנו במחוז יש פרויקט של תקשורת רופא חולה שבו מצלמים את המתמחים ודנים על התקשורת עם החולה. כל הפעילות הזו מאוד עוזרת ומקדמת את המתמחים, זה לא קיים בהתמחויות אחרות. 

מה עוד ייחודי להתמחות בכללית?
יש אתר אינטרנט למתמחים שבו מרוכזים נושאים שונים כמו חומר למבחנים, פתרונות, חומרים לעבודות, מידע למתמחה המתחיל ועוד. יש מדריך צמוד שזמין לך לכל שאלה, עוטפים אותך, תמיד יש עם מי להתייעץ ולדבר. מתרגלים סימולציות ומשקיעים כדי שהמתמחים יעבור את המבחנים. לכללית ישנן גם המון מרפאות בכל מקום, כך שניתן לבקש לעבוד קרוב יחסית למקום המגורים. 

מה מחכה למתמחה מבחינת התפתחות מקצועית בעתיד?
בכללית מקדמים מאוד ותומכים במחקר, מבחינת הקצאת תקציב וזמן לכך לרופאים המעוניינים. בנוסף, מקדמים בברכה כל רופא שרוצה להשתלב בהדרכה ובאקדמיה. ישנן גם תתי התמחויות למי שרוצה להשקיע ולהמשיך ללמוד. אנחנו מקבלים הרבה קורסי העשרה הכשרה וימי השתלמות במסגרת העבודה. 

איזה קשר יש עם הקהילה?
נותנים עדיפות לפרויקטים לקידום בריאות בקהילה. מי שיש לו ראש גדול, מקבלים בברכה פרויקטים ומשתדלים לתת משאבים. לדוגמה, סדנאות סכרת, רפואה מונעת, אני מכירה משיהו שהקים גינה טיפולית לקהילה. 

מה החוויה האישית שלך?
אני מאוד מרוצה מהבחירה, נחמד לי לבוא לעבוד, אני מרגישה שיש לי עצמאות מקצועית, התנאים והשעות נוחים מבחינת המשפחה שלי. רפואת משפחה בעיני זה אופי, אנשים נחמדים וחמים. ההתמחות היא חממה, נותנים הרבה תמיכה כדי לעזור למתמחים להצליח. 

רוצים להתמחות ברפואת משפחה?
לחץ/י כאן כדי ללמוד עוד על אפשרויות ההתמחות ברפואת משפחה בכללית, וליצירת קשר עם המחלקות לרפואת המשפחה. 

 

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש