חיפוש

dsdsdsd
כיצד להתכונן לראיון עבודה?

כיצד להתכונן לראיון עבודה?

זומנת לראיון עבודה בכללית? אנחנו שמחים לתת לך רקע ומידע כללי, וגם כמה טיפים שיעזרו לך לעבור את הראיון על הצד הטוב ביותר.

ראיון עבודה הוא כלי המיון הנפוץ ביותר בעולם התעסוקה. מדובר בשיחה בין שני אנשים – מראיין ומרואיין – אשר מטרתה היכרות בין שני הצדדים. המראיין ירצה להכיר אותך, להתרשם ממך, ולברר האם יש לך את הכישורים ותכונות האופי הנדרשים בתפקיד מסוים. הוא ישאל אותך מגוון שאלות על עברך המקצועי, התעסוקתי והאקדמי, וגם על שאיפותיך לעתיד. ראיון עם מנהל מקצועי עשוי לכלול גם שאלות ובעיות מעולם התוכן המקצועי – בעל פה או בכתב. במקביל, זאת גם ההזדמנות שלך להכיר מעט את הנפשות הפועלות בארגון, להתרשם מהאווירה במקום ולשאול שאלות שמעניינות אותך.  

אז איך כדאי להתכונן לראיון?

ידע הוא כוח! לפני הראיון, כדאי לברר (בנימוס) פרטים לגבי מה מצפה לך. מי יראיין אותך ומה תפקידו? האם בנוסף לראיון תידרש לעבור מבחן או להציג ידע מקצועי? כמה זמן צפוי להימשך הראיון? האם עליך להכין משהו? כדאי גם לקרוא מעט על הכללית, ולבוא עם רקע בסיסי על הארגון. תשובות לשאלות האלה יפזרו את הערפל מעל הראיון, יגבירו את תחושת הוודאות והשליטה שלך, ויעזרו לך להתכונן כראוי.

הכן/י את עצמך! חשוב/י כיצד את/ה מעוניין/ת להציג את עצמך בפני המראיין. מה לספר? מה להדגיש? חשוב/י על דוגמאות להצלחות ולהישגים שלך, שיחזקו את האמירות שלך אודות עצמך. כדאי לחשוב גם על קשיים ועל נושאים שהיית רוצה לשפר ולפתח בעצמך.

הגע/י בזמן! וודא/י שידועים לך כל הפרטים לגבי מועד הראיון והמקום שבו הוא נערך. מתי עליך להגיע? כמה זמן יימשך הראיון? מה הכתובת? קומה ומספר חדר? כדאי לברר מראש דרכי הגעה (ברכב פרטי או בתחבורה ציבורית) ואפשרויות חניה באזור. היערך/י ככה שתגיע/י כרבע שעה לפני מועד תחילת הראיון, כדי שתהיה/י רגוע ותוכל לנוח, לשתות משהו ולהתרכז לפני תחילת הראיון. וודא/י שיש לך שם ומספר טלפון של איש קשר, כדי שתוכל/י להודיע במקרה של תקלה לא צפויה, ולקבל הכוונה במקרה של טעות בדרך.

תפנה/י את עצמך לראיון. השתדל/י לפנות את עצמך ממחויבויות אחרות, כך שתוכל/י להיות שקט/ה, מרוכז/ת וממוקד/ת בראיון. ולא לשכוח לכבות סלולארי!

היה/י את/ה עצמך! הנטייה להציג את עצמנו באור חיובי ו"למכור" את עצמנו – היא טבעית ומותאמת לסיטואציה של ראיון. עם זאת, המראיין מעוניין להכיר אותך, וחשוב שבמהלך הראיון הוא יצליח לקבל תמונה ברורה לגבי האדם שאת/ה. אל תישאר/י ברמה של הצהרות וסיסמאות – זה עלול לעורר תחושה שיש לך מה להסתיר. נסה/י ליצור קשר פתוח ואותנטי ככל הניתן עם המראיין שלך.

בהצלחה!

לחיפוש משרה פנויה בכללית לחצו כאן.

 

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש