חיפוש

dsdsdsd
משפחה מצטלמת בסלפי בטיול

לטוס עם ילדים לחו"ל: לא סוף העולם

כשהייתם בזוג הכל היה פשוט, אבל מאז שהמשפחה גדלה דרושה היערכות חדשה. מה אסור לשכוח לארוז, מה לקחת לטיסה כדי להרגיע את הקטנים, ואיך מרצים את כולם אחרי שהגענו ליעד. אחות טיפת חלב שלנו מייעצת. בכל זאת, היא טיילה בחו"ל עם 17 איש, כולל בן שנה...

אריקה רוזנשטוק

אריקה רוזנשטוק

בקיצור

01

יש כפרי נופש בכל העולם שמיועדים למשפחות, אבל גם בערים גדולות וסואנות יש מוזיאונים לילדים, פארקים ופסטיבלים, במיוחד בקיץ.

02

כדאי לקחת אתכם תרופות חשובות ועזרה ראשונה כי בכל מדינה יש שמות מסחריים שונים לתרופות ולא תמיד זוכרים את השם של החומר הפעיל.

03

לפני היציאה מהארץ, כדאי לארגן מספר מתנות קטנות לשליפה ברגעים מתאימים. כבר מגיל חצי שנה שליפת מתנה תוכל להסיח את דעת התינוק ברגעים קשים

כאישה שעלתה לבד לארץ, והשאירה את כל משפחתה בחו"ל, לא עלה בדעתי שבמשך השנים אמצא את עצמי על מטוסים עם ילדים בני 4 חודשים ועד 17 שנים. לפעמים נסענו ישר לבית המשפחה, ולפעמים נפגשנו במקומות חלופיים לנופש יחד. עם הזמן שכללנו את השיטה עד שבשנה שעברה 17 איש בני שנה עד 72 טיילו יחדיו בהנאה רבה.

אנחנו לא מטיילים מקצועיים, אלא אנשים מהשורה, עם מקצועות שגרתיים. אז איך באמת עושים את זה? איך יוצאים מגבולות הארץ עם ילדים קטנים ונהנים? אצלנו השיטה פשוטה: לשלוט על מה שאפשר ולזרום עם מה שאי־אפשר.

אז לקחת את כל הבית?

כשבוחרים מקום לנסיעה, כדאי לקרוא עליו מראש. יש המון אתרים באינטרנט שמוקדשים לנסיעות עם ילדים שיכולים לכוון אתכם איפה כדאי לבקר ומה מומלץ שם למשפחות. יש כפרי נופש בכל העולם שמיועדים למשפחות, אבל גם בערים גדולות וסואנות יש מוזיאונים לילדים, פארקים ופסטיבלים, במיוחד בקיץ. כדאי לבחור מקום ומסלול שמתאים לקצב של כולם.

מותר גם לתכנן פיצולים קטנים כדי לאפשר לכל מבוגר קצת זמן אחר: בניו־יורק לדוגמה, יום אחד הייתי במוזיאון הילדים עם הקטנים כשבעלי עלה למרכז רוקפלר עם הגדולה. יום לאחר מכן הוא ביקר עם כולם במוזיאון השעווה כדי שאעשה קצת שופינג לבד.

האם צריך לקחת את כל הבית אתכם? כן ולא. כדאי לקחת מספיק בגדים ועוד קצת ספייר אלא אם תוכלו לכבס. כדאי לקחת אתכם תרופות חשובות ועזרה ראשונה כי בכל מדינה יש שמות מסחריים שונים לתרופות ולא תמיד זוכרים את השם של החומר הפעיל. מומלץ גם תחליף חלב למי שצריך וטיטולים לפחות לימים הראשונים. ולא לשכוח את השמיכה והבובה האהובות שבלעדיהם יהיה קשה לקטנים להירדם.

טיפ חשוב: רצוי מאוד להזמין רכב ומקומות לינה מראש. כמו כן לשקול בחיוב מכשיר ניווט לרכב (בחלק מהרכבים כבר מותקן GPS). מאוד לא נעים להתברבר או לחפש מקום לישון כשכולם עייפים ורעבים.

מבטים זועפים בטיסה

לאח שלי, אחרי שלוש בנות נינוחות ושקטות יחסית, נולד בן שידע להביע חוסר שביעות רצון בצורה קולנית מאוד. כשדאג איך יעברו איתו טיסה של שלוש שעות, הזכרתי לו: "נכון שתמיד יש את המשפחה עם התינוק הבוכה שכולם שולחים לעברם מבטים זועפים? אז הפעם אתם תהיו המשפחה הזאת. ואתה יודע מה? לא קרה כלום".

אין מה לעשות, טיסה היא חוויה קבוצתית עם קבוצה שלא בחרתם להיות איתה יחד. וכן, לפעמים יש תינוק בוכה. וגם אם נדמה לכם ששולחים לעברכם מבטים זועפים, אין דבר. האמת שחוץ מכמה חבר'ה שעוד לא הביאו ילדים לעולם או כמה אנשים נרגנים במיוחד, רוב הנוסעים מרגישים כלפיכם חמלה, כי הם זוכרים כמה קשה עם תינוק בהתחלה.

טיפים איך לעבור טיסה משפחתית בשלום

1. עוד חליפת בגדים לכולם: מרגע שליחת המזוודות אנחנו תלויים במה שאתנו. תינוקות יודעים ללכלך לא רק את הבגדים שלהם, הם יודעים ללכלך גם את הסביבה. אז כדאי עוד חולצה גם למבוגרים למקרה של ילד פולט או מקיא או סתם קופץ בידיים ליד מגש המזון.

2. מתנות קטנות: לפני היציאה מהארץ, כדאי לארגן מספר מתנות קטנות לשליפה ברגעים מתאימים, ואפשר לעטוף כל אחת בנפרד. כבר מגיל חצי שנה שליפת מתנה תוכל להסיח את דעת התינוק ברגעים קשים. אפשר אפילו להביא כמה צעצועים אהובים מהבית וכך לחסוך כסף.

3. המרגיע הלאומי: לא כדאי להפסיק הנקה לקראת נסיעה לחו"ל. כמו מבוגרים, גם תינוקות עלולים להיות רגישים לשינויים בלחץ אוויר באוזניים. מציצה היא הדרך הטובה ביותר להקל עליהם. אפשר להיניק, לתת מוצץ או אפילו אצבע נקיה שלכם.  

4. קחו אתכם קצת יותר מזון מעבר למה שתכננתם. אין לרוב תמ"ל במטוסים או בשדות תעופה וטיסות יכולות להידחות או להתארך מעבר למתוכנן. יש טיסות בהם ניתן לקבל מים רתוחים או מזון מרוסק אך כדאי לברר מראש. רצוי להביא חטיפים בריאים לילדים גדולים יותר ולשקול להזמין עבורם מראש מנת ילדים. אין כמו ילד רעב למרוט את העצבים הכי חזקים.

5. העיקר הבריאות - כדי לטוס בראש שקט ולחזור בריאים ושלמים, מומלץ לעשות מספר בירורים מקדימים כמו: איזה בתי חולים סמוכים לאזור בו תשהו במהלך החופשה, מה טיבם ובאיזה תרופות וחיסונים תצטרכו להצטייד מראש (למשל כדור להורדת חום, תרסיס נגד יתושים ועוד).

כדאי גם לברר על ביטוחים שמתאימים לאופי הטיול ולהתייחס לקריטריונים הבאים: האם אתם הולכים להשתתף בפעילות אתגרית כלשהי? האם ייתכנו מצבים בטיול שמצריכים ביטוח מיוחד? מי מטייל ושיקולים נוספים.

חרגתם משעות השינה? לא נורא

עברתם את חוויית הטיסה בשלום והגעתם לארץ זרה? עכשיו הגיע הזמן לזרום וליהנות. נסו להתחבר לקצב וטעם המקום. הידעתם שבצרפת מוכרים מזון תינוקות בטעם אספרגוס וסלמון? או שבאיטליה נותנים מיני גביע גלידה שמותאם בדיוק לגודל ידיים קטנות יחד עם גביע גדול? או שבוושינגטון יש רחבת דשא ענקית שסביבו המון אתרים ומוזיאונים שלא עולים כסף?

ילדים הם שפה בינלאומית ותמצאו בכל ארץ מקומיים ששמחים לעזור לכוון אתכם למקומות מתאימים, ממסעדות משפחתיות בהן הם אוכלים ועד לפארק עם מגרש משחקים. נסו לטעום מהאוכל המקומי ולא לדאוג אם חרגתם משעות השינה הרגילות. שלבו ימים עם יותר פעילות עם ימים שקטים בהם אפשר לנוח ליד הבריכה או לעשות פיקניק עם מצרכים מהסופר. צלמו הרבה - והעיקר ליהנות.

הילדים משגעים אתכם בטיסה? יש לנו פתרון!

הכנו לכם ערכת פעילות כיפית שתעסיק אותם עד הנחיתה. הדפיסו וטוסו:
1. דפי צביעה
2. מבוך 
3. תפזורת

טסים לחו"ל? רוכשים ביטוח כללית חו"ל און־ליין!

רופא און־ליין דובר עברית 24/7 ופוליסה מותאמת אישית!
לפרטים נוספים>>

אריקה רוזנשטוק היא מנהלת תחום טיפת חלב במחוז שרון־שומרון של כללית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש