אוטיזם

אוטיזם הוא הפרעה התפתחותית־נוירולוגית שמקשה לקיים אינטראקציה חברתית ותקשורתית. איך מזהים אוטיזם בילדים? איך אפשר לסייע? מהן הזכויות של הילד?

 • אוטיזם: תשובות להרבה שאלות

  מהו אוטיזם? מהם המאפיינים שלו? עד כמה הוא נפוץ? איך מאבחנים? איך מטפלים? האם יש עדויות לטיפול מוצלח באוטיזם? מהו הסיכוי שהילד האוטיסט ינהל חיים עצמאיים?
 • זכאויות של ילדים

  קיבלתם אבחנה שילדכם מצוי בספקטרום האוטיסטי? מגיעים לכם טיפולים בכללית. רוצים לדעת מה מגיע לכם ולמי אפשר לפנות? המדריך הזה הוא בשבילכם. כל המידע, כתובות, מיילים וטלפונים
 • מה אפשר ללמוד מהסרט "משחקי החיקוי"?

  חוץ מפיצוח הקוד המוצפן של הנאצים, המועמד לאוסקר "משחקי החיקוי" עוסק בעוד די הרבה נושאים. מה אפשר ללמוד ממנו על האופן שבו מרגיש מי שיש לו אספרגר, למה מי ששונה מפחיד אותך והאם מצב הנשים השתפר מאז?
 • 5 הפרעות התקשורת העיקריות

  בספר האבחון המרכזי בפסיכיאטריה מופיעות חמש הפרעות שונות, שמהוות את אשכול הפרעות התקשורת. מהן אותן הפרעות ומהם המאפיינים שלהן?
 • אנשי המקצוע בתחום האבחון והטיפול באוטיזם

  אם מקנן בכם החשש שהילד שלכם סובל מהפרעה בספקטרום האוטיסטי, עליכם לגשת לאבחון, ולטיפול במקרה הצורך. מיהם אנשי המקצוע שמשתתפים בתהליך המורכב הזה ומהו תפקידו של כל אחד מהם? המדריך המלא
 • אוטיזם: מהם הסימנים הראשונים?

  בשל המודעות הגבוהה לאוטיזם, הרבה הורים פונים להתייעצות ולאבחון, אבל ישנם סימנים מוקדמים אצל ילדים בגיל הרך שעשויים להצביע על התופעה. מהם ומתי כדאי להתייעץ עם רופא הילדים?

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

חשוב לדעת

כללית מושלם מציגה

הנחה בבדיקה לאבחון הפרעות קשב וריכוז

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל