פורסם בראשונה: 10.06.2012
עדכון אחרון: 10.12.2012
  • דותן קידר ד"ר דותן קידר

לעבודה ולמלאכה: ראיון עם הפרעת קשב

לקריאה נוחה
להתגלח ערב קודם, לעשות סימולציה עם חבר, להקדים במקום לאחר - וממש לא חייבים לספר: כך תצלחו ראיון עבודה ותהפכו נכס לחברה החדשה
ראיון עם הפרעות קשב

לצלוח ראיון עבודה, לגשת לבחינות לשכה או למבחן הפסיכומטרי, אפילו סתם לסכם הרצאה או לסדר את השולחן במשרד - מעטים מאוהבים במטלות הללו. אבל עבור אנשים עם הפרעות קשב, מדובר במשימות אימתניות ממש. אבל לא בלתי אפשריות. בסדרת מדריכים קצרים ניתן לכם טיפים לחיים פשוטים יותר. והפעם: איך לגשת לראיון עבודה.  

רושם. זה הכל קשור לרושם הראשוני, ולאו דווקא ליכולת שלך ולמי שאתה. כשיש לך הפרעת קשב, אתה עלול להגיע באיחור עם שיער פרוע ובגדים לא מגוהצים - וליצור רושם מאוד מטעה. הכל בגלל חוסר ארגון. אז בואו לא ניתן להפרעה להפריע. 

הנה כמה טיפים לראיון עבודה:

1. מוכנות = רגיעה = ביטחון
א. תחשבו במה אתם רוצים להתמקד, מהן השאלות האפשריות ומהן התשובות שאתם רוצים לענות. תחושת המוכנות הזו תרגיע אתכם ותאפשר לכם להגיב בשלווה ולשדר ביטחון עצמי למראיין. 
ב. תערכו סימולציה עם חבר טוב. 
ג. בקשו מחבר טוב שיעבור על קורות החיים ויוודא שאין בהן שגיאות כתיב או ניסוח, הנובעות מחוסר ריכוז.

2. כדי להימנע מאיחור ומהגעה לראיון בלחץ, חשוב:
א. להכין בלילה את כל התיק. 
ב. לגהץ ולהכין את הבגדים. 
ג. לעבור בלילה על הכתובת ועל דרכי ההגעה.
ד. להתגלח בלילה, אם קשה להתארגן בבוקר.
תזכרו: עדיף להקדים מלאחר!

3. תרופות: כשאנחנו מוסחים או מרבים לזוז, אנחנו יוצרים רושם של שעמום ועצבנות. תכונות אלו עלולות לפגוע במראיין. לא כל מי שיש לו הפרעת קשב בוחר ליטול טיפול תרופתי, ואני בהחלט לא ממליץ להתחיל להתנסות דווקא לקראת ראיון העבודה. אבל אם יש לכם ניסיון חיובי עם הטיפול, התרופה בהחלט מסייעת ועוזרת לשדר רוגע והקשבה בזמן הראיון.

4. אם מדובר ביום ארוך - להכין מזון ושתייה. רעב גורם לעצבנות ולחוסר ריכוז.

5. האם לספר על ההפרעה? מדובר במידע רפואי סודי, ולכן הדבר נתון לשיקולכם.

6. זכרו: המוקד של הרעיון הוא לא הפרעת הקשב שלכם, ולכן, אם תתארגנו בהתאם, תוכלו להתרכז במה שחשוב ולא במה שמפריע לכם לתפקד. 

​רוצים טיפ נוסף? נסו טיפולי רפואה משלימה

קצב החיים התזזיתי והמתח הנלווה להם גורם לבעיות קשב וריכוז. שילוב של תרגילים לשיפור יכולות הריכוז באמצעות טיפול בביו- פידבק ושינוי תזונתי יכולים לסייע בהתמודדות עם ההפרעה בחיי היום יום. לקריאה נוספת

בהצלחה! 

ד"ר דותן קידר עובד כמומחה בתחום הפרעות קשב וריכוז בקרב מבוגרים במרפאה להפרעות קשב וריכוז של "גהה" מקבוצת כללית. הוא מנהל־משותף של פורום קשב וריכוז באתר כללית.  ​

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

חשוב לדעת

כללית מושלם מציגה

הנחה בבדיקה לאבחון הפרעות קשב וריכוז

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל