חיפוש

dsdsdsd
תרגילי ספורט קלילים שאפשר לעשות עם הילדים

עשינו לך ולילדים תרגיל לכבוד פורים

נשארים בבית עם הילדים בפורים? הכנו לכם פעילות קלילה, מהנה וברוח החג – מצחיקה. 10 תרגילים ספורטיביים ונוסטלגיים שישמרו אתכם בכושר ויגרמו לכם לחייך. לא חייבים רק בפורים

דני טל

דני טל

בקיצור

01

5 הצעות למשחקים ספורטיביים מוכרים ואהובים: קפיצה בחבל, קפיצה בדלית, גומי, משחקי בלונים וגע־גע.

02

עוד 4 משחקים: ים־יבשה, קרב תרנגולים, כדורסל ביתי, באולינג ביתי.

03

ומשחק אחרון, לא בדיוק משחק אבל עדיין משעשע: לצחוק, צחוק משוחרר, צחוק מתגלגל, צחוק בלי הפסקה. ההנאה מובטחת.

לא חייבים לגרור את הילדים להצגות ולתהלוכות כדי לבלות בפורים. אפשר גם ליהנות בבית או בחצר ממשחקים ספורטיביים משעשעים וכיפים. תזכורת לכמה משחקי ילדות שיעשו לכם נוסטלגי ושמח. מוכרחים להיות שמח.

קפיצות בחבל ארוך

חבל ארוך המוחזק ומסובב על ידי שניים האוחזים בשני קצותיו. המשתתפים מנתרים במרכז. מי שנוגע בחבל ועוצר את סיבובו, נפסל ועובר לסובב את החבל.

 


קפיצות בחבל אישי (דלגית)

אפשר לבד ואפשר להזמין חבר או חברה לקפוץ בשניים.

גומי

משחק לשלוש/ה בדרך כלל. שניים כורכים את הגומייה המתוחה מסביב לקרסוליים והשלישי עובר ממצב למצב על ידי ניתורים. לאחר כל שלב מגביהים את מיקום הגומי. אפשר לקבוע שישה שלבים: קרסול, שוק, מאחורי הברך, אמצע הירך, מותניים, מהתחלה על רגל אחת.

בלון/ים באוויר

מנפחים כמה בלונים. בהתחלה מעיפים בלון אחד לאוויר והמשתתפים צריכים להשאיר אותו כמה שיותר זמן באוויר בעזרת חבטות יד קלות. בהמשך מגביהים את האתגר: מוסיפים עוד בלונים וצריך להשאיר את הבלון באוויר רק בעזרת הראש או רק בעזרת הרגליים.

ים־יבשה

מסמנים קו או חלוקה אחרת (עיגולים למשל) של שטח לשני חלקים. חלק מן השטח מוגדר "ים" וחלקו האחר "יבשה". המנחה (שיכול להשתתף במשחק) נותן הוראות שלפיהן צריכה הקבוצה לפעול.

כשהמנחה אומר "ים", על המשתתפים לקפוץ ולעבור למתחם ה"ים" אם הם נמצאים ב"יבשה". המנחה יכול לקרוא "ים" כאשר המשתתפים נמצאים כבר ב"ים", ואז אסור למשתתפים לזוז ולעבור צד. משתתף שנמצא במקום הלא נכון, יוצא מן המשחק.

קרב תרנגולים

שני משתתפים עומדים זה מול זה על רגל אחת ובידיים שלובות. האחד מנסה להפיל את השני על ידי קפיצות ודחיפות של הידיים השלובות. מי שמוריד את הרגל השנייה, נפסל.

אפשר לשחק גם בקבוצה, אבל תמיד צריך להתייצב פנים אל פנים.

כדור סל ביתי

אפשר להשתמש במתקן סל ביתי וכדור ספוג שנמכרים בחנויות הצעצועים, אבל אפשר גם לקחת מגבת ישנה או פיסת בד אחרת וליצור ממנה עיגול לא גדול יחסית, שיונח על הרצפה. כדור גומי או כדור ספוג - הכרחי. קובעים זמן, נניח 5 דקות, וכל אחד זורק בתורו לעבר העיגול ממרחק של שניים־שלושה מטרים. המטרה: לפגוע בתוך העיגול. מי שקלע הכי הרבה, ניצח. 

באולינג תוצרת בית

ממלאים מים בכמה בקבוקי פלסטיק ריקים ומסדרים אותם במבנה המוכר של ראש חץ . בעזרת כדור (כמו זה של הכדורסל הביתי). כל אחד זורק בתורו בחמישה סבבים. רושמים כמה כל אחד הפיל בכל סיבוב. מי שהפיל הכי הרבה, ניצח.

גע־גע

זורקים את הכדור (כן כן, שוב אותו כדור) באוויר ולאחר שנגע שלוש פעמים בקרקע מותר לחבוט בו כך שיפגע ברגלי המשתתפים. מי שהכדור פגע בו ברגל נפסל ואחרי שלוש פעמים, יוצא.

לצחוק עם כל הלב

המשתתפים פורצים בצחוק משוחרר, צחוק מתגלגל, מותר רק לצחוק. אף אחד לא נפסל ואף אחד לא יוצא מהמשחק. משעשע.

דני טל הוא מומחה לכושר גופני במחלקה לחינוך וקידום בריאות בקבוצת כללית 

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש