חיפוש

dsdsdsd
מתי ללכת לחדר לידה ומה נשאר לעשות? שבוע 38 להריון

שבוע 38

מתי ללכת לחדר הלידה? מה עובר עלייך, מה עובר על העובר ואילו בדיקות מומלץ לעשות בשבוע 38 להריון

צוות אתר כללית

מה עובר עלייך?

"איך אדע מתי להגיע לחדר לידה?" זו שאלה פופולרית אצל נשים בהריון, במיוחד בהריון ראשון, שחוששות לאחר וללדת בבית או בדרך לבית החולים. אז מתי כדאי לקחת את התיק שארזת לחדר הלידה (ארזת כבר, נכון?) ולצאת לדרך?

1. אם את חשה בצירים סדירים של 45 שניות לפחות כל 5 דקות (בהתחלה תרגישי כאב באזור הגב, לאחר מכן הוא יעבור לבטן). אם את במרחק של יותר מכחצי שעה של נסיעה, צאו לדרך כאשר את חשה בצירים כל 10-7 דקות.
אם את לא בטוחה לגבי אופי הצירים, כדאי שתפני לבדיקה אצל הרופא המלווה את ההריון או בבית חולים.

2. ירידת מים - אם ירדו לך המים, זה הזמן לפנות לחדר הלידה. איך תזהי ירידת מים? במרבית המקרים המים יורדים בלי שליטה, והצבע שלהם הוא לבן-צהבהב. במצב כזה מומלץ שתסתובבי כמה שפחות ותיסעי לבית החולים בתנוחה של חצי שכיבה. לא להילחץ - נהגו בזהירות והגיעו בריאים ושלמים.

לפעמים יש רק טפטוף קל, ואז קשה להחליט אם מדובר בירידת מים או בדליפת שתן קלה - במקרה כזה צרי קשר עם הרופא המטפל שלך. אם הרופא לא זמין ועדיין לא קיבלת תשובה חד משמעית - פני לחדר הלידה.

3. דימום - אם את מזהה שיורד לך דם אדום טרי בדומה למחזור וסת, עם או בלי כאבים - עלייך להגיע לחדר הלידה מיד. תיתכן הפרשה דמית קלה בצבע אדום, ורוד או חום, עם או בלי ריר - והיא לא דורשת הפניה למיון.

4. אם את חשה בהיחלשות של תנועות העובר או בהיעלמות שלהן למספר שעות אכלי ושתי, שכבי על צד שמאל וספרי את תנועות העובר: אם את לא מרגישה שלוש תנועות בחצי שעה, עלייך לפנות לצוות המטפל. אם הצוות לא זמין - פנו לחדר לידה - זה נכון לגבי כל מועד, ועל אחת כמה וכמה בסוף ההריון.

5. אם עבר שבוע ממועד הלידה המשוער - למרות שתיתכן טעות בחישוב המועד, עליכם לפנות למרפאה בה את מטופלת ולהתחיל מעקב "הריון עודף".

6. אם את חשה בכאב ראש חזק ובטשטוש ראיה – פני אל הצוות המטפל או לחדר לידה.

מה עובר על העובר?

המשקל הממוצע של העובר בשלב זה של ההריון הוא כשלושה קילוגרמים, והוא צפוי להכפיל את עצמו בתוך כשלושה חודשים לאחר הלידה. אורכו של העובר הוא כ־50 סנטימטר, ובמהלך שלושת החודשים הראשונים לאחר הלידה הוא יגדל בכעשרה סנטימטרים.

בדיקות מומלצות

1. מעקב אחות - בקרוב הכל יהיה מאחורייך, אבל בינתיים כדאי להמשיך לעקוב ולוודא שהכל תקין. השבוע מומלץ לעשות בדיקות לחץ דם, משקל, חלבון בשתן ובדיקות נוספות על-פי הנחיית הרופא שלך, ולהיפגש עם אחות ליווי ההריון. על-פי שיקול דעתו של הרופא, ייתכן שתתבקשי לבצע גם בדיקת אולטרסאונד.

הבדיקות יבוצעו אצל האחות במרכזי בריאות האישה של כללית או בטיפות חלב. לזימון תור חייגי 2700*, או צרי קשר ישירות עם סניף טיפת חלב או עם מרכז בריאות האישה שבהם תרצי להיבדק.

רפואה משלימה? אפשר גם בהריון

דיקור, שיאצו, שיטת אלכסנדר ועוד שלל טיפולים, מלווים אותך לאורך כל שבועות ההיריון, מהקלה בבחילות ועד לעזרה בזירוז לידה. כל המידע כאן

< למעבר לשבוע קודם    למעבר לשבוע הבא >

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש