חיפוש

dsdsdsd
מה מצפה לך במיון יולדות? כל מה שצריך לדעת על שבוע 39 להריון

שבוע 39

מה מצפה לך במיון יולדות? מה עובר עלייך, מה עובר על העובר ואילו בדיקות מומלץ לעשות בשבוע 39 להריון

צוות אתר כללית

מה עובר עלייך?

תאריך הלידה המשוער שלך מתקרב, והגיע הזמן להסביר לך קצת על מה שצפוי לך במיון יולדות.

זה המקום הראשון אליו תגיעי עם תחילת הלידה, או אולי לפניה. לביקורת במיון יולדות מגיעים משבוע 39 ו/או עם הופעת סימנים של התחלת לידה כמו: ירידת מים, דימום, צירים ובמקרים בהם את מזהה ירידה בתחושת התנועות של העובר שלך.

כשתגיעי לחדר הקבלה במיון יולדות, תפגשי בצוות המקומי הכולל רופאים ומיילדות. המיילדת תקבל אותך, ותשאל אותך שאלות שרלבנטיות למצבך הכללי והמיילדותי. היא תבצע גם מספר בדיקות ראשוניות, כולל: לחץ דם, דופק, חום, חלבון בשתן וניטור עוברי.

מטרת הניטור היא לבדוק את דופק העובר ולעקוב אחרי הצירים: כמה זמן הם נמשכים ומה הרווח ביניהם. החיבור למוניטור לא כואב ואורך בממוצע 30 דקות. מה תעשי בזמן הזה? תוכלי למשל לדמיין שאת בהיפודרום ושומעת דהירת סוסים - כי כך נשמעות דפיקות הלב של העובר שלך בשלב הזה. בסיום תקבלי גם סוג של מזכרת - רישום של הדופק העוברי, כמו רישום אק"ג אצל מבוגר.

בהמשך תעברי בדיקה פנימית על-ידי הרופא/ה או המיילד/ת, כדי לדעת מה מצב המחיקה והפתיחה של צוואר הרחם, באיזה גובה ניצב הראש באגן, ונתונים אחרים שחשובים כדי לקבל את ההחלטה האם את כבר בלידה, ואיך היא תתנהל בהמשך.

השתדלי לשמור על רוגע ותנסי להיות הכי רפויה שאת יכולה להיות בזמן הבדיקה הווגינלית - זה יהפוך אותה לקלה יותר. קחי הרבה אוויר, את הבדיקה הזו את צפויה לעבור כמה פעמים עד הלידה עצמה, כדי לקבוע את מצב התקדמות העובר. לפחות את יודעת שבקרוב כל זה יהיה מאחורייך.

בדיקה חשובה נוספת שיבצע הרופא היא בדיקת אולטרסאונד, אבל את כבר רגילה, הרי ביצעת אותה שוב ושוב במהלך ההריון. בשלב המתקדם שבו את נמצאת מבוצעים אותה על הבטן, והבונוס - היא לא כואבת. הרופא משתמש באולטרסאונד כדי לבדוק את כמות מי השפיר, מצג העובר (ראש או עכוז), מצבו הכללי ובסיום גם הערכת משקל.

זהו, את לקראת סיום הבדיקות. עכשיו מגיע רגע האמת: הרופא שבדק אותך, מעבד את הנתונים שנאספו ולפיהם יוחלט: האם את משתחררת הביתה, מתקבלת לחדר לידה או מתאשפזת במחלקת אם ועובר להמשך השגחה.

בכל מקרה, הימים עד ללידה ספורים... אז שיהיה בהצלחה!

מה עובר על העובר?

פלומת השיער העדינה שכיסתה חלקים גדולים מהגוף של העובר מתחילה להיעלם. יכול להיות שגם בשעת הלידה אזורים מסוימים בגופו יהיו מכוסים בפלומה הזו, שנקראת לנוגו - אבל רוב השיער שנשאר ינשור גם הוא.

המעיים של העובר שלך מלאים בצואה (מקוניום). יש לה צבע חום־ירקרק, והיא מורכבת מהפרשות ממערכת העיכול שלו ותכולת מי השפיר.

ברוב המקרים, הפעם הראשונה שבה העובר יעשה קקי תהיה כשהוא ישנה סטטוס לתינוק ויחיה מחוץ לרחם. ב־15% מהמקרים היציאה הראשונה מתרחשת בחלל הרחם. התופעה הזו עוד קצת נדירה לשבוע שאת נמצאת בו, אבל ככל שגיל ההריון יתקדם, יש סיכוי יותר גדול שהעובר שלך, ובכן, איך לומר את זה בפשטות - יעשה לך קקי בבטן.

רפואה משלימה? אפשר גם בהריון

דיקור, שיאצו, שיטת אלכסנדר ועוד שלל טיפולים, מלווים אותך לאורך כל שבועות ההיריון, מהקלה בבחילות ועד לעזרה בזירוז לידה. כל המידע כאן

בדיקות מומלצות

1. מוניטור ואולטרסאונד - הבדיקה מורכבת מביצוע מוניטור לרישום הדופק של העובר וצירים, ובדיקת מדדים ביופיזיקליים של העובר באולטרסאונד (זוהי לא בדיקת חובה ונעשית רק בהמלצת הרופא שלך).

< למעבר לשבוע קודם    למעבר לשבוע הבא >

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש