פורסם בראשונה: 01.05.2011
עדכון אחרון: 07.10.2015
  • צוות אתר כללית צוות אתר כללית

שבוע 40

לקריאה נוחה
עד הלידה את והעובר תהיו במעקב כל יומיים-שלושה לפחות. מה עובר עלייך, מה עובר על העובר ואילו בדיקות מומלץ לעשות בשבוע ה-40 להריון
שבוע 40

​מה עובר עלייך?

הגעת לשבוע ה-40 ועדיין אין שום סימן שהלידה מתקרבת? אל תדאגי, רק כ-6% מהנשים יולדות בדיוק בתאריך הלידה המשוער.

ככל שההריון מתקדם יש סיכון מוגבר לסיבוכים בשל הזדקנות השליה, ולכן החל מהשבוע ה-40 ועד הלידה תהיו את והעובר שלך במעקב רציף (מעקב הריון עודף), לכל הפחות כל יומיים-שלושה. הבדיקות שתעברי כוללות: מוניטור לעובר, אולטרסאונד, בדיקה גינקולוגית, סטיק שתן לבדיקת רמת החלבון בשתן, לחץ דם ודופק. בסיום הביקור תזומני לביקורת נוספת.

את מעקב ההריון העודף ניתן לבצע בחלק ממרכזי בריאות האישה של כללית (בררי מול הצוות המטפל בך) או במיון יולדות. השירות בבתי החולים ניתן בחינם, ללא צורך בטופס 17 או בהפניה. את לא חייבת להיבדק בבית החולים שבו את מתכוונת ללדת.

סקרנית לדעת מה מצפה לך מרגע ההגעה למיון יולדת ועד לאחר הלידה? אנחנו פה עם כל המידע. ומה לגבי זריקת אפידורל? הכנו לך מדריך מקיף עם תשובות לכל השאלות השכיחות.

מה עובר על העובר?

המשקל הממוצע של עובר בשבוע ה־40 הוא 3.5 קילוגרם. הראש שלו כבר נמצא כנראה באזור האגן שלך, אבל יכול להיות שהוא יגיע לשם רק בלידה עצמה.

את אפליקציית התפתחות הילד​ כבר הורדת?

מהסלון בבית, בגן השעשועים - אפילו בארוחת שישי אצל ההורים - מהיום בכללית אתם שותפים למעקב האינטראקטיבי אחר התקדמות התינוק שלכם. 

לחצו כאן להורדת האפליקציה לאייפון
לחצו כאן להורדת האפליקציה לאנדרואיד

אפליקציית התפתחות הילד של כללית 

הקוטר הבין־קודקודי שלו הוא כ־9.5 סנטימטר, וזה לגמרי נורמלי לחשוש שהוא לא יצליח לעבור בתעלת הלידה, אבל האגן שלך רחב מספיק כדי שהוא או היא יצליחו לעמוד במשימה ללא קושי. המעבר כרוך בהטיות שונות של ראש העובר: כיפוף, סיבוב ומתיחה.

​​בדיקות מומלצות

1. מעקב הריון עודף - ביקורת למוניטור ואולטרסאונד פעמיים בשבוע עד מועד הלידה. במקרים מסוימים יוחלט על ביצוע זירוז לידה. מה זה אומר? קראי כאן בהרחבה.

​רפואה משלימה? אפשר גם בהריון

דיקור, שיאצו, שיטת אלכסנדר ועוד שלל טיפולים, מלווים אותך לאורך כל שבועות ההיריון, מהקלה בבחילות ועד לעזרה בזירוז לידה. כל המידע כאן

< למעבר לשבוע קודם    למעבר לשבוע הבא >

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

חשוב לדעת

בהריון?

כללית פלטינום מעניקה לך סל הריון בשווי של עד 8,000 ש"ח

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל