חיפוש

dsdsdsd
שבוע 41 להריון

שבוע 41

שימי לב לתנועות העובר. מה עובר עלייך, מה עובר על העובר ואילו בדיקות מומלץ לעשות בשבוע 41 להריון

צוות אתר כללית

​​​​​מה עובר עלייך?

אין לנו ספק שעשית זאת עד עכשיו בהרבה אהבה ומסירות, אבל בכניסה לשבוע ה־41, חשוב שתשימי לב אפילו יותר לתנועות העובר.

יכול להיות שהרופא שלך יבקש ממך לספור את התנועות בכל יום. ברור שאת לא מרגישה כל תנועה והכוונה היא לתנועות הגדולות והממושכות שלו, אותן תוכלי להרגיש בקלות. מספר התנועות משתנה מיום ליום? זה טבעי ונורמלי ואין סיבה לדאוג.

גם ככה את מרגישה עצבנית ומבולבלת, בשביל מה צריך את הספירה הזאת? ובכן, הספירה נועדה כדי לזהות, מוקדם ככל האפשר, אם יש ירידה הדרגתית במינון התנועות. במקרה כזה, יש לדווח מיד לרופא המטפל או להגיע למרכז הרפואי הקרוב.

גם השבוע תהיי תחת מעקב של אולטרסאונד ומוניטור, אבל בתדירות גבוהה יותר של יום כן יום לא - הכיני את עצמך לאפשרות שתצטרכי לשהות במיון יולדות מספר שעות בכל פעם.

מה עובר על העובר?

את בוודאי מבלה בימים האחרונים בבדיקות מעקב שונות, שהמטרה שלהן היא לבחון את מצבו של העובר. מעקב המוניטור בודק ורושם את דופק הלב של העובר, הקצב הנורמלי הוא 160-120 פעימות בדקה.

בזמן הבדיקה, הרופאים יבחנו גם את התנודות בדופק שלו ויוודאו שאין שינויים חדים בקצב. במקביל לבדיקות של העובר, הרופאים יעקבו אחרי פעילות הרחם שלך: הצירים, המרווחים ביניהם וגם תגובת העובר לצירים.

על משכב לידה שמעת?

ברוכה הבאה לחיים שאחרי הלידה...

משכב לידה 

לבדיקת המוניטור כדאי להגיע אחרי ששתית. את אולי סובלת מצירים, אבל העובר שלך בהחלט יכול לישון בזמן הזה. בדיקת דופק העובר בזמן השינה יכולה להצביע על דפוס דופק לא תקין, שמסתדר מיד לאחר ההתעוררות. דרך אחת להעיר אותו היא בעזרת מכשיר מיוחד שמשמיע קולות בצמוד לדופן הבטן שלך, ולפעמים תתבקשי להסתובב ולבצע פעילות קלה כדי שהעובר יתעורר.

​רפואה משלימה? אפשר גם בהריון

דיקור, שיאצו, שיטת אלכסנדר ועוד שלל טיפולים, מלווים אותך לאורך כל שבועות ההיריון, מהקלה בבחילות ועד לעזרה בזירוז לידה. כל המידע כאן

< למעבר לשבוע קודם    למעבר לשבוע הבא >

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש