חיפוש

dsdsdsd
שבוע 42

שבוע 42

זהו, או שאת יולדת או שיילדו אותך. מה עובר עלייך, מה עובר על העובר ואילו בדיקות מומלץ לעשות בשבוע 42 להריון

צוות אתר כללית

צוות אתר כללית

​מה עובר עלייך?

"מה, עדיין לא ילדת???" את השאלה הזו, המעצבנת כל־כך, בטח שמעת לא פעם ולא פעמיים. השבוע תגיעי סוף־סוף לחדר לידה וכל השאלות יתחלפו בברכות מזל טוב.

בשבועות 41-38 יורד נפח מי השפיר ברחם בכ־100 מיליליטר בשבוע. אם בשבוע ה־38 הנפח הממוצע של מי השפיר עמד על ליטר אחד, השבוע הוא כבר יגיע ל־350 מיליליטר. הרופא שלך יידע להעריך את כמות מי השפיר באמצעות בדיקת אולטרסאונד. אם הכמות תהיה קטנה מדי לדעתו, הוא עשוי להחליט על לידה יזומה.

בכל מקרה, גם אם לא ילדת עד ארבעה ימים לאחר השבוע ה־41, ברוב בתי החולים, לאחר בדיקה חוזרת של חישוב גיל ההריון, ימליצו לך על זירוז לידה. תוכלי לקרוא בהרחבה כאן על השיטות השונות לזירוז ועל היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן.

רוצה להתייעץ? לפרוק? עוד נשים בהריון מתקדם מדברות על זה בפורום שלנו באפליקציית 40 שבועות.

את אפליקציית התפתחות הילד​ כבר הורדת?

מהסלון בבית, בגן השעשועים - אפילו בארוחת שישי אצל ההורים - מהיום בכללית אתם שותפים למעקב האינטראקטיבי אחר התקדמות התינוק שלכם. 

לחצו כאן להורדת האפליקציה לאייפון
לחצו כאן להורדת האפליקציה לאנדרואיד

 

מה עובר על העובר?

בחלק מהמקרים, בהריונות שעוברים את השבוע ה־41, ובעיקר באלו הנמשכים יותר מ־42 שבועות, העובר עשוי להגיע למצב של "בשלות יתר". כדי לשמור על העובר בשלב הזה, הוא יהיה תחת מעקב קפדני שכולל ניטור דופק ובדיקות אולטרסאונד.

במצב של "בשלות יתר" מאבד העובר חלק מרקמות השומן התת־עוריות שלו, והצואה העוברית שלו מכתימה את מי השפיר. במקרים מסוימים גדילתו נעצרת, ונפח מי השפיר קטן באופן משמעותי. אבל, כפי שהסברנו קודם, את לא לבד, ויש מי ששומר באופן צמוד על שלומו ועל הבריאות של שניכם.

אנחנו מאחלים לך הרבה מאוד הצלחה בלידה!

נתראה באפליקציית התפתחות הילד...

< למעבר לשבוע קודם                                

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש