חיפוש

dsdsdsd
ילדים - אח ואחות קופצים על המיטה

זו לא את, זו התרופה: דייט עם הפרעת קשב

גומייה ביד במקום קפיצות ברגל, הנהון במקום צ'ייסר, קצת הומור עצמי, ותרגיל סינדרלה לפני שהכדור מתפוגג: כך תיראו קשובים ומרוכזים, ואולי אפילו תזכו לדייט שני

דותן קידר

ד"ר דותן קידר

בקיצור

01

לא אשמתנו שאחת לכמה שניות הריכוז בורח. מה עושים? מסתכלים בעיניים, מהנהנים, והכי חשוב: לא עונים לטלפון ולא מסמסים.

02

אלכוהול פוגע בשליטה העצמית. לפעמים זה דווקא נחמד, אבל לא ממש מומלץ לאנשים עם הפרעת קשב, שמתקשים גם בלי המשקה.

03

אין כמו קצת הומור עצמי, בעיקר כשהוא מתובל במחמאה לצד השני: "אני בלי הריטלין שלי, אבל איתך אני גם לא ממש צריך..."

מי מאיתנו לא חווה את הסיטואציה? אתם רוצים להרשים, להיראות מעניינים, מאוד משעשעים וקצת רציניים. הצד השני מדבר ומדבר ומדבר - ואתם אמורים להתחבר. לרובנו דייט זה לא עסק פשוט: זה מחייב קשב וריכוז ממושכים עם שליטה עצמית גבוהה. עם הפרעת קשב זה עלול להיות קשה במיוחד. הבשורה הטובה: אפשר לעבוד על זה.

1. אנחנו רוצים להיראות קשובים ומתעניינים. זו לא אשמתנו שאחת לכמה שניות הריכוז בורח. מה עושים? מסתכלים לו/ה בעיניים, מהנהנים מפעם לפעם, משתדלים להימנע ממסיחי דעת שונים (כמו למשל הבחור/ה שבדיוק חוצה את קו הראייה שלנו) והכי חשוב: לא עונים לטלפון וגם לא מסמסים.

2. להיפראקטיביים שבינינו מומלץ לשים גומייה על היד ולשחק איתה - זה הרבה פחות מטריד או משדר חוסר שקט מלהקפיץ רגל בעצבנות. אפשר גם לעמוד בבר במקום לשבת ולהזיז את אצבעות הרגליים.

3. סביבת הדייט חשובה: היכן יותר נוח לכם - במקום רועש או שקט? יש כאלה שהמולה גורמת להם להרגיש מוצפים ופשוט מוציאה אותם מדעתם; אחרים דווקא יעדיפו את האקשן, רעש עוזר להם להתרכז.

​ראיון עבודה עם הפרעת קשב

אתם יודעים שאתם נכס לכל חברה - צריכים רק לעבור מכשול קטן בדרך. יש לנו כמה טיפים, בחינם
ראיון עבודה עם הפרעת קשב

4. אלכוהול פוגע בשליטה העצמית. לפעמים זה דווקא נחמד, אבל לא ממש מומלץ לאנשים עם הפרעת קשב, שמתקשים בעניין גם בלי המשקה. הגבילו את עצמכם מראש לכוס אחת או שתיים, לא יותר, אחרת אתם עלולים לסיים את הערב בסיטואציות לא חינניות של שוכרה. 

5. לא מאחרים לדייט! לא מאחרים לדייט! ועוד פעם: לא מאחרים לדייט!!! צאו מספיק זמן לפני, ודאו אפילו יום קודם מיקום מדויק, דרכי הגעה - ולא פחות חשוב: חניה.

6. אם אתם מרגישים שקשה לכם, אפשר גם לקחת תרופות לפגישות הראשונות. זה מסייע בשליטה עצמית ומקנה תחושת ביטחון. אסור כמובן לשלב אלכוהול עם התרופה. והכי חשוב: ממש כמו סינדרלה, הקפידו להיעלם כשההשפעה מתחילה לפוג.

7. אין כמו קצת הומור עצמי, בעיקר כשהוא מתובל במחמאה: אני בלי התרופה שלי, אבל איתך אני גם לא ממש צריך; הרופא אומר שאני אימפולסיבית, אבל אני חושבת שדייט שני איתך יהיה צעד חכם. נסו את זה בבית!

בהצלחה!

ד"ר דותן קידר הוא מומחה בפסיכיאטריה. הוא מנהל את היחידה להפרעות קשב וריכוז במרכז לבריאות הנפש רמת חן, מקבוצת כללית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש