חיפוש

dsdsdsd
בדיקת צוואר הרחם - מגיל 20 ועד גיל 39

בדיקת צוואר הרחם - מגיל 20 ועד גיל 39

את צוואר הרחם בודקים כדי לגלות את סרטן צוואר הרחם בשלביו המוקדמים או סימנים המעידים על התפרצות אפשרית וקרובה של המחלה. הבדיקה, הידועה גם בשם בדיקת פאפ, מומלצת למי שנכללות בקבוצת הסיכון - בעיקר מי שקיימו יחסי מין עם פרטנרים רבים

ד"ר דנה פלורנטין

ד"ר דנה פלורנטין

​בדיקת פאפ: בדיקת צוואר הרחם

הבדיקה מאפשרת לגלות את סרטן צוואר הרחם בשלביו המוקדמים. את הבדיקה, הידועה גם בשם  בדיקת פאפ, עושה רופא נשים במרפאה באמצעות קולפוסקופ - מכשיר המאפשר לקחת דגימת תאים מצוואר הרחם. הדגימה נשלחת למעבדה כדי לזהות הימצאות של תאים טרום־סרטניים.

מתי מומלץ לעשות את הבדיקה?

על פי ההמלצה הרשמית של רשויות הבריאות מיועדת הבדיקה לנשים שנכללות בקבוצת הסיכון. שתי הבדיקות הראשונות צריכות להיעשות בהפרש של שנה זו מזו, ואם תוצאותיהן תקינות, אפשר להסתפק בבדיקה אחת לשלוש שנים. הבדיקה נמצאת בסל הבריאות החל מגיל 24.

מי נכללת בקבוצת הסיכון לחלות בסרטן צוואר הרחם?

כל אישה נמצאת בקבוצת סיכון אם היו לה במהלך חייה יותר משלושה פרטנרים שעימם קיימה יחסי מין לא מוגנים, או שהתחילה לקיים יחסי מין לא מוגנים לפני גיל 15, או שהיא קיימה או מקיימת יחסי מין לא מוגנים עם פרטנר שהיו לו שותפות רבות שאיתן קיים יחסי מין לא מוגנים.

אף שההמלצה הרשמית קובעת שרק נשים בסיכון יעשו את הבדיקה, הרי רופאים רבים ממליצים כיום לכל אישה עד גיל 65 לעשות את הבדיקה אחת לשלוש שנים - גם אם היא חוסנה נגד סרטן צוואר הרחם. הסיבה: יש סוגים רבים של נגיפי פפילומה שגורמים לסרטן צוואר הרחם, והחיסון אינו מגן מפני כולם.

ד"ר דנה פלורנטין היא רופאת הבית של אתר כללית ומומחית ברפואת משפחה

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש