חיפוש

dsdsdsd
שלוש נשים צעירות מחזיקות ידיים ורוקדות

לא רק ביום האישה: את דואגת לעצמך?

הציעו לך טיפולי יופי, שופינג ואבוי לבושה, חומרי ניקוי. אם כבר מנצלים את היום האחד שמוקדש לנשים כדי לקדם כל מיני עניינים, אנחנו רוצים שתהיי בריאה: את יודעת לעשות בדיקת שד? ומה תופעות הלוואי של הגלולה? ומה עם בדיקה שנתית שיכולה להציל את החיים שלך?

צוות אתר כללית

בקיצור

01

יש לפחות שתי בדיקות שחשוב שתכירו: בדיקת שד עצמית שאתן יכולות לבצע פעם בחודש, ובדיקת פאפ אצל הגינקולוג.

02

בכלל, מומלץ ללכת לגינקולוג (או לגינקולוגית) פעם בשנה באופן סדיר. שם גם אפשר להתייעץ על אמצעי מניעה בשבילכן.

03

הסימנים להתקף לב אצל נשים שונים מאלו של הגברים, ולפעמים לא שמים לב אליהם. גם אורח חיים בריא יכול לעזור.

בואו נתחיל מזה: אתן רוב האוכלוסייה, אבל עדיין רובכן מרוויחות פחות, מיוצגות פחות, מוטרדות ומנוצלות יותר.

גם בבריאות, למרות שאנחנו משתדלות לשים דגש על המקומות שבהם יש הבדלים בין נשים לגברים, לרוב נכתוב בלשון זכר, ויהיו נושאים בריאותיים חשובים שחלקנו לא מודע אליו, כמו הסימנים להתקף לב אצל נשים לעומת אצל גברים.

בעולם מושלם לא היינו צריכות את יום האישה. אבל יש לכולנו עוד דרך ארוכה עד שנתקרב למצב הזה. בינתיים, אספנו כמה דברים שרצינו לוודא שאתן יודעות על הבריאות שלכן: בדיקות חיוניות, מידע על אמצעי מניעה, איך אפשר לקבל עזרה נפשית ולמי פונים לקבל במקרים שאנחנו מקווים שאף אחת מכן לא תזדקק להם.

יש לנו גם כמה המלצות לאורח חיים בריא ומהנה יותר: טיפים על סקס, תזונה נכונה, כמה מילים על דימוי גוף וגם על זוגיות. וכן, גם לגברים לא יזיק בכלל לקרוא:

חשוב שתדעו על הבריאות שלכן 

בדיקת שד עצמית
בשנים האחרונות רואים עלייה במספר מקרי סרטן השד גם אצל נשים צעירות, בשנות ה־20 וה־30 לחייהן. בדיקת שד עצמית, אחת לחודש, יכולה לעזור לאבחן את הסרטן בשלבים המוקדמים שלו, וגילוי מוקדם יכול לעזור לסיכויי ההחלמה כמובן. 

התקף לב אצל נשים
התקפי לב נחשבים לתופעה של גברים. זה נכון חלקית. נשים אמנם לוקות בהם פחות, בעיקר נשים צעירות ובריאות, אבל אם הן כן עוברות התקף לב, הסיכון לתמותה דווקא גבוה יותר.

חלק מהסיבות הן חוסר מודעות, הגעה מאוחרת לטיפול וסימני אזהרה לא מוכרים, וכאלו שקשה לשים לב אליהם. הגדלת הידע שלכן בנושא ושמירה על אורח חיים בריא יכולים לעזור לשנות את זה.

בדיקת פאפ כדי למנוע את סרטן צוואר הרחם
יכול להיות ששמעת פה ושם את המילים פפילומה, קונדילומה, בדיקת פאפ וסרטן צוואר הרחם. הכתבה תעשה לך קצת סדר, ובקצרה: נגיף הפפילומה עובר במגע מיני ולעיתים הוא גורם להופעה של יבלות בשם קונדילומות. הן יכולות להישאר שפירות, אך עלולות עם הזמן להתפתח לנגעים סרטניים.

כך מתפתח למעשה סרטן צוואר הרחם. אם תופסים את התהליך בזמן אפשר בהרבה מקרים לרפא  ואפילו למנוע את הסרטן. בין היתר פותח חיסון שיעיל נגד חלק מסוגי הפפילומה. הוא ניתן כיום בבתי הספר לנערות ולנערים מכיתה ח'. אתן יכולות לקבל אותו עד גיל 45.

בנוסף, הדרך הכי טובה לדעת אם יש לך את הווירוס היא לבצע בדיקת פאפ, בדיקה פשוטה שהגינקולוג שלך יכול לבצע. ובכלל, מתי כדאי ללכת לגינקולוג? או:  

​אז מתי אמרתם שצריך ללכת לגינקולוג?

ואיך בוחרים אחת או אחד בכלל?

זה לא כיף, אבל זה חשוב 

מחלות מין נפוצות
אנחנו בעד סקס. כל עוד הוא נעשה בהסכמה מלאה וברצון והנאה של כל המשתתפים, כמובן! אנחנו גם בעד שתישארו בריאות כשאתן נהנות.

לכן כדאי להכיר את המחלות הנפוצות. בדיוק כמו שכדאי לדעת איך נדבקות בשפעת, זה לא משהו שיש להתבייש בו, וככל שתדעו יותר, תהיו רגועות ואחראיות יותר.

באיזה אמצעי מניעה לבחור?
אחת הדרכים הכי טובות למנוע הידבקות במחלות מין היא שימוש בקונדום. זו האחריות קודם כל של הגברים, מן הסתם, אבל תזכרו שזה לגיטימי לחלוטין להתעקש על שימוש בו עם פרטנר לסטוץ, וגם עם בן זוג כשעוד לא נבדקתם.

ומה עם אמצעי המניעה בשבילכן, אלו שמיועדים למניעת הריון לא רצוי? יש עוד אפשרויות היום חוץ מגלולות.

ואיך מקבלות עזרה נפשית?
בריאות הנפש חשובה בדיוק כמו בריאות הגוף. זו אחת הסיבות שהכניסו את הרפורמה לבריאות הנפש, שמעבירה את הטיפול הנפשי אל קופות החולים.

חרדה, דיכאון, OCD או קשיים אחרים שמעיקים עליכן, וגם העיסוק ביחס שלכן לעצמכן ולגוף שלכן בפרט, כל אלו ראויים ליחס, וגם למענה מקצועי.

תהנו מסקס ותכירו את הגוף שלכן

גם נשים נהנות מסקס. אנחנו מקווים שאלו לא חדשות בשבילכן. כתבנו בעבר על מה קורה כשלאחד מבני או בנות הזוג יש יותר ניסיון מיני מלאחר, ולמה יש אנשים שצריכים לדבר על זה כדי להתקדם.

חלק מההנאה מגיעה דרך ההכרה שלכן את עצמכן, ואת החשק שלכן. אתן מוזמנות לקרוא עוד על אוננות. ואיך תדעו עם מי אתן נהנות יותר? אפשר פשוט לנסות ולגלות.

​וגם: למה כולן וכולם התלהבו מ־"50 גוונים של אפור"?

הוא מדריך אירוטי או סתם שטותי?

 

ואם כבר יחסי מין, אנחנו רוצים להזכיר שהסרת שיער מהאיברים האינטימיים היא לא חובה, אלא טרנד אופנתי, באמת. יש עוד המון מה לגלות מהתנסות או מקריאה על הנושא, אבל נקנח בינתיים עם התשובה לשאלה שלפעמים מציקה (שלא לומר ממש מטרידה) למה גברים עושים סיפור כל כך גדול משדיים.

אתן יכולות לאכול דברים טעימים שהם גם בריאים 

וגם לצאת לשתות משהו. אם ציינתן את יום האישה בפאב, אנחנו מקוות שחזרתן בלי הנגאובר. לארוחת הבוקר שאחרי יש לנו כמה המלצות לשילובי מזון מנצחים ממש, ובלי אבקת מרק, בבקשה, בלי.

ואגב, אם אמרו לך שכדי לאכול בריא אסור לאכול שום דבר עם סוכר או הרבה אחוזי שומן אף פעם, הם טועים

​ומה עם הדברים הפחות נחמדים שמתחבאים באוכל?

את מכירה את כולם?

 

קצת על זוגיות

לא כי אתן נשים, אלא כי מערכות יחסים הדדיות שמלאות באהבה, תמיכה וקבלה עושות טוב לכולן ולכולם, לגוף ולנפש. יש לנו גם כמה אמיתות קשות על המיתוס הזה שנקרא "האחד" או "האחת".

ומה עם חשש ממחויבות? האם זה קורה בגלל שאתן עם הפרטנר הלא נכון, או שיש כאן דפוס שכדאי לשים לב אליו? ואם כבר בדברים קשים עסקינן, כמה שאלות שכדאי לכן לשאול את עצמכן כדי להחליט אם זה הזמן להיפרד.

אחרונים וחשובים: מדריכים שאנחנו מקווים שלא תצטרכו

נשים נפגעות מינית יותר מגברים. אתן שורדות יותר הטרדות, הפצה של סרטוני סקס ותקיפה מינית. לפעמים קשה למצוא את המילים לדבר על זה, גם כשנמצאות בזוגיות אוהבת.

זה מובן, ואם אתן כן רוצות לספר לבן או בת הזוג, איך הם יכולים לספק עוד תמיכה? הכול במדריך כאן.  

​ואם עברתן (או עברתם) תקיפה מינית

מגיע לכן סיוע רפואי וגם איסוף ראיות משפטי

 

ולכל מקרה שלא יבוא: הסבר קצר וברור על החייאה.

מאחלים לכן בריאות, שוויון זכויות ומודעות, כל שנה, כל השנה.

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש