חיפוש

dsdsdsd
מיטה עם מצעים חדשים בחדר בבית מלון

עד כמה מלוכלך חדר המלון שלך?

השקעתם הרבה כסף בחופשה, ומה כבר ביקשתם - שהחדר שלכם יהיה נקי לפחות. לא רוצים להרוס, אבל ממחקר חדש מתברר כי בחדרי מלונות שורצים יותר חיידקים מאשר במטוסים ובבתי ספר. ואם הם בדירוג של 4 או 5 כוכבים? המצב גרוע אפילו יותר...

יניב שימקוביץ, ד"ר דנה פלורנטין

בקיצור

01

צוותים הצטיידו במקלות צמר גפן, שקיות פלסטיק וקיבה חזקה, ואספו 36 דגימות מ־9 מלונות שונים בארה"ב - בדירוגים של 3, 4 ו־5 כוכבים.

02

אחרי שהדגימות נבדקו במעבדה, התברר כי דווקא החדרים הכי זולים היו הנקיים ביותר, ואילו החדרים הכי יקרים היו המלוכלכים ביותר.

03

המקום המלוכלך ביותר במלונות 3 כוכבים, הדלפק בחדר האמבטיה, הכיל בממוצע פי 3 פחות חיידקים מאשר הכמות שנמצאה במלונות 5 כוכבים.

ההיגיון אומר שככל שתשלמו יותר כסף על בית מלון, כך תקבלו תנאים טובים יותר, בהשוואה למלונות זולים יותר. במיקום, במתקנים, בגודל החדר - וחשוב לא פחות: ברמת הניקיון. 

אבל היגיון לחוד ומציאות לחוד, לפחות על־פי מחקר חדש ומסקרן במיוחד.

אתר התיירות TRAVELMATH הרים את הכפפה וגייס צוותים של מומחים לאיכות אוויר. הם הצטיידו במקלות צמר גפן, שקיות פלסטיק וקיבה חזקה, ואספו 36 דגימות מ־9 מלונות שונים בארה"ב - בדירוגים של 3, 4 ו־5 כוכבים. לא צוינו השמות של המלונות, אבל נמסר כי כולם הם חלק מרשתות של בתי מלון. 

האזורים שנדגמו בחדרים היו הדלפק בחדר האמבטיה, שלט הטלוויזיה, שולחן הכתיבה והטלפון בכל חדר. אחרי שהדגימות נבדקו במעבדה, התברר כי דווקא החדרים הכי זולים היו הנקיים ביותר, ואילו החדרים הכי יקרים היו המלוכלכים ביותר. "אפשר היה לצפות שאת הכסף שאנחנו מבזבזים בשביל הכוכבים הנוספים, בעלי המלונות היו משקיעים גם במשק הבית!", אמרו החוקרים המופתעים.

החוקרים חישבו את המספר הכולל של יחידות יוצרות מושבה (CFU), שהן בעצם יחידות המשמשות להערכת המספר של חיידקים , שמרים, ותרבויות עובש ממדגם נתון, לאינץ' מרובע של כל חדר במלון (אינץ' אחד שווה ל־2.54 סנטימטר).

​העבודות הכי מסוכנות לבריאות

האם הגיע הזמן שתבקשו תוספת סיכון? לחצו ותגלו
העבודות הכי לא בריאות

שמישהו ינקה באמבטיה!

רוצים כמה דוגמאות? בבקשה! המקום המלוכלך ביותר בחדרים במלונות 3 כוכבים, הדלפק בחדר האמבטיה, הכיל בממוצע 320 אלף יחידות יוצרות מושבה לאינץ' מרובע (יי"מ/א"מ) – בערך פי 8 פחות מאשר במלונות 4 כוכבים ופי 3 פחות לעומת מלונות 5 כוכבים.

ומה קורה כאשר מחליטים לצפות בטלוויזיה? במלונות 3 כוכבים אותרו בממוצע 232,733 יי"מ/א"מ – בערך פי 6 לעומת מלונות 4 כוכבים, ובערך פי 8.5 בהשוואה למלונות 5 כוכבים. אולי הסיבה היא שבמלונות 3 כוכבים יש ערוצים פחות טובים ואנשים לא טורחים לגעת בשלט...?

המקום עם הכי הרבה חיידקים בכל רמת מלון בממוצע היה דלפק האמבטיה, ואחריו השלט הרחוק, השולחן, והטלפון. ההבדל היחיד היה במלונות חמישה כוכבים, שם השלט הרחוק תפס את המקום הראשון – ואחריו דלפק האמבטיה.

בממוצע של כל תשעת בתי המלון, עולה הדירוג הבא:
1. דלפק חדר האמבטיה – 1,288,817 יי"מ/א"מ
2. שלט רחוק – 1,211,687 יי"מ/א"מ
3. שולחן – 604,907 יי"מ/א"מ
4. טלפון – 4,252  יי"מ/א"מ

לפי אתר TRAVELMATH, מדובר ביותר חיידקים מאשר בבית הממוצע, במטוסים ואפילו בבתי ספר.

סיבה להיסטריה?

לפני שאתם נכנסים לפאניקה ומבטלים את החופשה הקרובה שלכם, חשוב שתדעו: באנשים ללא בעיה במערכת החיסון, דאג הטבע ליצור גוף שיכול להתמודד בסביבה לא סטרילית. אנחנו בנויים לזה ולא אמורים לפתח מחלה כתוצאה ממגע עם משטחים לא סטריליים.

בנוסף, יש גם את שכבת העור שמגנה עלינו; וקיימות ריריות במערכת העיכול ובדרכי הנשימה שמלאות בנוגדנים ובאלמנטים אחרים - למשל שערות קטנות שמעיפות החוצה מזהמים או חומציות גבוהה בקיבה שמעכלת כל דבר חי. כל אלו שומרים עלינו בסביבה טבעית רגילה, גם אם היא לא עברה חיטוי או ניקיון.

ואם בכל אתם רוצים להיות בצד הבטוח, כשאתם שוהים בבית מלון, חטאו את המשטחים השונים לפני שאתם נוגעים בהם, שטפו ידיים והתרחקו מאזורים מסוימים. אתם כבר יודעים באילו מדובר, נכון?

טסים לחו"ל? רוכשים ביטוח כללית חו"ל און־ליין!

רופא און־ליין דובר עברית 24/7 ופוליסה מותאמת אישית!
לפרטים נוספים>>

ד"ר דנה פלורנטין היא רופאת הבית של אתר כללית ומומחית ברפואת משפחה

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש