בריאות המשפחה
פורסם בראשונה: 29.05.2011
עדכון אחרון: 29.05.2011

בדיקת אסטרדיול: תפקוד השחלות ובלוטת יותרת הכליה

לקריאה נוחה
הבדיקה נותנת מידע על תפקוד השחלות ויותרת הכליה. נשים בטיפולי פוריות עוברות את הבדיקה בשילוב עם בדיקת אולטרסאונד כדי לעקוב אחרי תגובת השחלות לגירוי התרופתי

​מקורו של האסטרדיול בהורמון הנשי אסטרוגן, והכמות שלו מעידה על רמת האסטרוגן בדם. הבדיקה נותנת מידע על כמות ההורמון אסטרדיול (Estradiol - E2) בדם. רוב האסטרוגן מיוצר בשחלות ובבלוטת יותרת הכליה, ובזמן ההריון הוא מיוצר גם בשליה. לאסטרדיול יש תפקיד חשוב בהתפתחות מערכת המין הנקבית, בפיזור השומן בגוף האישה ובעצירת הצמיחה לגובה בגיל ההתבגרות.

• קיבלת הפניה לבדיקת דם? צפי בהפניה וקבלי הנחיות לבדיקה

מדוע הבדיקה מבוצעת?

משתמשים בבדיקה כדי לבחון את התפקוד של השחלות ושל יותרת הכליה ובעיקר לבירור אי־פוריות. רמת האסטרדיול משתנה בהתאם ליום של המחזור החודשי. נשים שנמצאות בטיפולי פוריות עוברות לעיתים את הבדיקה בשילוב עם בדיקת אולטרסאונד במרווחי זמן קבועים כדי לעקוב אחרי תגובת השחלות לגירוי התרופתי שניתן בטיפול.

הבדיקה שלי מחוץ לטווח הנורמה! מה עושים?
חשוב לדעת: חריגה מטווח הנורמה אינה מעידה תמיד על מחלה. במקרים שבהם מוצגת חריגה מטווח הנורמה ניתן להתייעץ עם רופאי הבית של אתר כללית בפורום בדיקות המעבדה או לפנות לרופא או לרופאת המשפחה שלך.

ניתן להתייעץ גם עם רופאים מומחים בדואר האלקטרוני בשירות שאלות אישיות למומחים.

כאשר לחריגה מטווח הנורמה יש משמעות רפואית, אנו יודעים על כך ומתריעים בפניך. במקרה כזה תופיע בדף המציג את תוצאות הבדיקה התרעה מתאימה בלשון זו - "לתשומת לב: בבדיקת (כאן יופיע שם הבדיקה) נמדדה תוצאה חריגה ב(כאן יופיע הפרמטר שבו יש לחריגה משמעות רפואית). מומלץ לפנות להמשך הבירור אצל הרופאה או הרופא שלך".


ד"ר דנה פלורנטין היא רופאת הבית של אתר כללית ומומחית ברפואת משפחה

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

חשוב לדעת

מיוחד ללקוחות כללית מושלם

 תרופות ללא מרשם בהנחה - לפרטים לחצו כאן

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל