חיפוש

dsdsdsd

ההפתעות של מכוני הכושר

אם פעם הציעו מכוני הכושר תפריט פעילות זהה למדי: קצת חוגים, קצת מכשירים והרבה מוזיקת רקע, היום כל זה כבר לא ממש מספיק. קבלו את החידושים וההפתעות של מכוני הכושר

דני טל

דני טל

רשתות הכושר הגדולות, הסטודיואים והמכונים הפרטיים מתחרים ביניהם מי יציע ללקוחות פעילויות ייחודיות יותר (חלקן אפילו ביזארי למדי) במטרה לצוד קהלים שונים ומגוונים עד כמה שאפשר. לפניכם כמה מהטרנדים הלוהטים ביותר שפרצו למכוני הבריאות והכושר:   

יוגה ביקראם

ריכוז של 26 תרגילים הניתנים בסדר קבוע בשיעור הנמשך 90 דקות. טמפרטורת האולם נקבעת על 40 מעלות צלזיוס (!), לא פחות. לדברי יוצרי השיטה, החום הכבד תורם לחיזוק מערכת הנשימה והריאות ומסייע לשיפור גמישות השרירים וטווח תנועת המפרקים. ההזעה המוגברת גורמת לסילוק מוגבר של חומרים רעילים מהגוף. התרגילים שאובים בחלקם מטכניקת הרפלקסולוגיה ומשלבים תרגילי מתיחה והרפייה של קבוצות שרירים בגוף. החום הכבד מסייע לתחושת הרוגע שחשים המתעמלים עוד זמן רב אחרי השיעור. 

ג`יירוטוניק   

ממציאת השיטה, ג`וליו הורוואט, ביססה את הרעיון שלה על שילוב בין יוגה, ריקוד, התעמלות, שחייה וטאי צ`י בהם קבוצות שרירים גדולות פועלות בנפרד ותוך שילוב ביניהן. השיטה מתבססת על שימוש במכשירים שעוצבו במיוחד, ומאפשרים תנועה חופשית ומגוונת ומהירות ביצוע הנקבעת על ידי המשתמש. הדגש הוא על הגברת ​הקואורדינציה, חיזוק והגמשת השרירים. בשונה ממכשירי הכושר המוכרים, בהם ניתן לבצע תנועות נפרדות ולא מתואמת בדרך כלל, מכשירי הג`יירוטוניק מבוססים על תנועה של כמה מפרקים בו בזמן ובכך תורמים, כאמור, הן לשיפור הקואורדינציה והן לחיזוק השרירים והרצועות העוטפים את המפרקים.  

פורצה (באיטלקית, כוח ועוצמה) 

זוכרים את הסרטים "להרוג את ביל" ו"הסמוראי האחרון"? עם הפופולאריות הגדולה של סרטים אלה ואחרים ושל קרבות החרבות בסגנון הקונגפו שכל כך מאפיינים אותם, זו היתה רק שאלה של זמן עד שיצוץ לו ענף כושר חדש כמו פורצה. המשתתפים אוחזים בחרב שמשקלה כ- 900 גרם (לא לדאוג, היא עשויה מעץ או פלסטיק) ומחקים את תנועות המדריך המפלח את האויר בתנועות חדות, תוך ניתורים ותרגילי התחמקות מיריב דימיוני. 900 גרם עשויים להישמע לכם כמו משקל קל למדי, אבל חכו עד שתנסו לקפץ איתה ולהניף אותה לכל עבר במשך שעה.  

אינטנסאטי   

השיטה משלבת בין גוף ורוח באמצעות `מדיטציה בתנועה. המדריך או המדריכים מנחים את המשתתפים לדמיין מהלך חיים בלתי רגיל שהם עומדים לחוות, בעת שהם מתרגלים תנועות הלקוחות מתחומי אומנויות הלחימה ושיטת פילאטיס. ממציאתה, פטריסיה מורנו, טוענת שהשיטה עוזרת לחטב את שרירי הזרועות, הרגליים, הבטן והגב ובו בזמן מעניקה שלווה ונינוחות באמצעות תרגילים כמו ישיבת לוטוס ותרגילי מתיחה.

מסאלה באנגרה   

לא,זה לא סוג תה חדש. הפירוש של מסאלה בהינדית הוא מתובל ובאנגרה הוא סוג של ריקוד עם שמקורו במדינת פונג`אב שבצפון הודו. יוצרת השיטה, סארינה ג`יין, שאבה מהמורשת ההודית שלה על מנת ליצור שיטת ריקוד כושר שבכוחה לשרוף 500 קלוריות לאימון ואפילו יותר. היא כוללת הרבה דילוגים, רקיעות וכמות בלתי מבוטלת של זיעה. לאחרונה היא אפילו הותאמה לילדים. זו התנסות תרבותית ייחודית שמביאה את המימד האתני והתרבותי היישר ללב לבו של עולם הבריאות והכושר.

​​

אימון מרוכז בעצימות מרבית

תוכנית אימון בת 10 שבועות בדרגת מאמץ גבוהה, המיועדת לאנשים ברמות כושר שונות, שמטרתו העיקרית היא פיתוח סיבולת ארובית. התכנית מותאמת לדרגת הכושר של המתאמן או המתאמנת, ועושה שימוש במכשירי חתירה, אופני ספינינג, וביצוע תרגילי מתיחות ותרגילים לחיזוק שרירי מרכז הגוף. המטרה היא להביא את המתאמן לרמת כושר גבוהה בזמן קצר. המדריכים מקדישים תשומת לב מיוחדת לכל מתאמן ומתאמנת ולאורך כל האימון ונותנים להם משוב לכל אורך האימון. 

מכוני כושר לאימון אישי  

תחום האימון האישי נעשה פופולארי ומבוקש עד כדי כך שיש סטודיואים ומכונים שהחליטו להציע את השירות הזה כמרכיב מרכזי ואפילו בלעדי בתכנית הפעילות שלהם. הכוונה היא לפנות ללקוחות שלא ממש אוהבים להמתין עד שהמכשיר הבא יתפנה או כאלה שמרגישים אובדי עצות נוכח שפע החוגים והפעילויות המוצעות ומעדיפים את המגע האישי. יתרון חשוב נוסף הוא האפשרות להימנע מהתשלום חודשי או השנתי ולשלם בעבור אימון בודד בכל פעם.   

כושר על עקבים​

לא, זו לא טעות. רשת מכוני הכושר האמריקאית Crunch הציעה בשנה החולפת חוג ייחודי לנשים במסגרתו הן מבצעות 30 דקות של פילאטיס ותרגילים לחיזוק שרירי מרכז הגוף. עד כאן שום דבר חדש, אבל שימו לב לזה: במשך רבע השעה האחרונה הן נעות בחלל האולם על נעלי עקב כאילו היו דוגמניות על, לא פחות. תאמינו או לא, השימוש בנעלי עקב עוזר לחזק את שרירי הרגליים, שרירי הירך והשרירים העוטפים את מפרק הברך כמו ​גם את מפרק הקרסול. 

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש