חיפוש

dsdsdsd
בן או בת? מה עובר עלייך ועל העובר בשבוע 14 להריון

שבוע 14

מוכנה לגלות אם זה בן או בת? מה עובר עלייך, מה עובר על העובר ואילו בדיקות מומלץ לעשות בשבוע 14 להריון

צוות אתר כללית

​​​מה עובר עלייך?

הגיע הזמן לאחת הבדיקות הכי חשובות ובוודאי הכי מרגשות בזמן ההריון. שמה בישראל סקירת מערכות מוקדמת, ומומלץ לבצע אותה בין השבועות 16-14.

זוהי בדיקת אולטרסאונד שמאפשרת לראות את כל איברי העובר שהתפתחו עד עכשיו ולבדוק את תפקודן - וחשוב לא פחות: לאתר מומים קשים בעובר בשלב מוקדם מאוד של ההריון, כדי שבמידת הצורך יבוצעו בדיקות נוספות והערכה יסודית של המצב. התפתחות חלק מהאיברים של העובר עדיין לא הושלמה, ולכן צריך לעשות גם סקירה מאוחרת.

אה, ועוד משהו: אם תעשי את הבדיקה לקראת השבוע ה־15, הרופא הבודק יוכל לספר לך - רק אם תרצי, כמובן - אם העובר שאצלך בבטן כבר שלושה חודשים וחצי הוא בן או בת. נו, את כבר מתרגשת?!

להיות רגועה - כל הזמן
אולטרסאונד ביתי להיריון: לבדוק את המדדים החיוניים של העובר, בלי לזוז מהספה

אשת הברזל
החל מהשבוע ה־14 להריון מומלץ שתתחזקי בתוספי תזונה שמכילים ברזל כדי לשמור על רמת המוגלובין תקינה. אם את צמחונית או טבעונית, עשוי הרופא להמליץ לך לקחת תוספי תזונה נוספים כמו B12. את יכולה לקנות את התוספים ללא מרשם רופא. העלות ללקוחות כללית מושלם נמוכה יותר.

מה עובר על העובר?

העובר שלך שוקל כבר כ־100 גרם - שהם 20 גרם יותר מחבילת במבה... ואין כמוהו!

נפח מי השפיר הוא כחצי כוס (100 מיליליטר), וזו חצי הכוס המלאה שבזכותה העובר שלך יכול לזוז, חום הגוף שלו מווּסת, והוא בטוח מפני פגיעה. מי השפיר הם השתן של העובר שלך, והוא שוחה בהם ואפילו בולע אותם. עשית פרצוף מוזר כשקראת את השורה האחרונה? הגיוני, אבל בכל מקרה דעי שמי השפיר מתחדשים כל כמה שעות.

חום הגוף של העובר ושל מי השפיר גבוהים בכחצי מעלה מחום הגוף שלך, ומשבוע לשבוע כמות מי השפיר גדלה. הרבה דברים הוא עוד לא יודע לעשות, אבל פיפי? כמו גדול.

​רפואה משלימה? אפשר גם בהריון

דיקור, שיאצו, שיטת אלכסנדר ועוד שלל טיפולים, מלווים אותך לאורך כל שבועות ההיריון, מהקלה בבחילות ועד לעזרה בזירוז לידה. כל המידע כאן

בדיקות מומלצות

1. סקירת מערכות מוקדמת - הבדיקה עליה הרחבנו למעלה לא נכללת בסל הבריאות וניתן לזמן תור לבדיקה רק ישירות מול המקום שבו את רוצה להיבדק. אין צורך בהפניה.

לקוחת כללית מושלם זהב? את זכאית לסקירה אחת (מוקדמת או מאוחרת) בהשתתפות עצמית נמוכה אצל רופאים פרטיים שבהסדר עם כללית מושלם או במכונים שבהסדר בכל הריון. יש לך תוכנית פלטינום? תשלמי פחות. 

אילו מכונים ורופאים נמצאים בהסדר עם המושלם? איך יוצרים איתם קשר? איזו הנחה מגיעה ללקוחות כללית מושלם אצל רופא פרטי שלא בהסדר? לחצי כאן למדריך המלא ותחסכי זמן יקר.

 

< למעבר לשבוע קודם    למעבר לשבוע הבא > 

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש