חיפוש

dsdsdsd
שבוע 3 בהריון: מה עובר עלייך ועל העובר

שבוע 3

פגישה עיוורת בין זרע מובחר לביצית מולידה חיים חדשים. מה עובר עלייך, מה עובר על העובר ואילו בדיקות מומלץ לעשות בשבוע 3 להריון

צוות אתר כללית

​מה עובר עלייך?

מזל טוב, את בהריון! אנחנו לא יכולים לדעת בדיוק מתי זה קרה, אבל אנחנו יודעים איך זה קרה. אחת הביציות שלך יצאה מאחת השחלות לכיוון חלל הבטן, ובאזור החצוצרה נפגשה עם זרע מובחר. למה מובחר? כי הוא הצליח לגבור על מיליוני אחרים, חצה את קו הסיום (מחסום צוואר הרחם) ופגש בביצית - והשאר, כידוע, היסטוריה.

רוצה לדעת מה קרה מאותו הרגע?

זה הולך ככה: הפגישה הפורייה בין השניים הולידה תא משותף. ארבעה ימים מרגע הפגישה הראשונה הסתיים המסע של הביצית המופרית לאורך החצוצרה, והיא נוחתת, לתרועות כלי נשיפה, במקום נוח ברחם ומקבלת שם משלה: בלסטוציסט.

בזמן שאת מנסה לומר את המילה הזאת שלוש פעמים מהר בלי לשבור את השיניים, הביצית שלך כבר הספיקה לחלק תפקידים ל־100 התאים שמרכיבים אותה: חלקם אחראים לייצור השליה, ואחרים - להתפתחות העובר.​​

זוהי רק ההתחלה, ולמרות ההתרגשות (נכון שאת מתרגשת?... גם אנחנו!), אין הרבה דברים שאת צריכה לעשות. אז אולי תפנקי את עצמך השבוע? כי עוד מעט דברים ממש יתחילו להשתנות.

כדי לשמור על בריאות העובר אנחנו ממליצים לך לקחת מדי יום חומצה פולית (400 מיקרוגרם הוא המינון המומלץ לרוב הנשים) ולהמשיך בכך עד השבוע ה־12 להריון. רוצה לדעת עוד? קראי את המדריך לחומצה פולית לפני ההריון ובמהלכו.

​רפואה משלימה? אפשר גם בהריון

דיקור, שיאצו, שיטת אלכסנדר ועוד שלל טיפולים, מלווים אותך לאורך כל שבועות ההיריון, מהקלה בבחילות ועד לעזרה בזירוז לידה. כל המידע כאן

מה עובר על העובר?

לתאים יש כמעט חודשיים עד שתיווצר השליה שמתפתחת יחד עם העובר, ובינתיים הוא ניזון משק החלמון. השק הזה הוא השלב הראשון בהריון, וגם הדבר הראשון שאפשר לראות בבדיקת האולטרסאונד הראשונה בהריון, שאותה אפשר לעשות בין השבועות 12-6. יש עוד קצת זמן...

בדיקות מומלצות

1. בדיקות סקר גנטיות לאיתור זוגות בסיכון למחלות תורשתיות - אם לא עשית אותן לפני ההריון, מומלץ מאוד שתעשי אותן כעת.

מדוע הבדיקות חשובות כל כך? גם כשאין היסטוריה משפחתית לכך, קיים בכל הריון סיכון קטן שייוולד תינוק עם מחלה או עם מום. בעזרת בדיקות הסקר הגנטיות (בדיקות דם פשוטות), שמותאמות למוצא של בני הזוג, ניתן כיום לגלות עוד לפני ההריון, או כבר בשלב מוקדם מאוד שלו, נשאות לכמה מחלות קשות העוברות בתורשה ועלולות להימצא אצל העובר.

במהלך פגישה עם אחות קדם הריון ומידע גנטי, היא תדפיס לך דו"ח ממוחשב ולפיו תוכלי לדעת אילו בדיקות לנשאות של מחלות גנטיות מומלצות לך ולבן הזוג. כיצד מזמנים תור לאחות מידע גנטי בלחיצת כפתור, כמה עולות הבדיקות, מה אם אחד מבני הזוג נמצא נשא? הכנו לך מדריך נרחב ובו תשובות לכל השאלות החשובות.

לשבוע הבא >

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש