חיפוש

dsdsdsd
הסימנים הראשונים: מה עובר עלייך ועל העובר בשבוע 4 להריון

שבוע 4

הסימנים הראשונים של ההריון מתחילים להופיע. מה עובר עלייך, מה עובר על העובר ואילו בדיקות מומלץ לעשות בשבוע 4 להריון

צוות אתר כללית

​​​​מה עובר עלייך?

הסימנים הראשונים של ההריון מתחילים להופיע, ואצל כל אחת זה נראה אחרת.

זה יכול להיות איחור במחזור החודשי, בחילות, הקאות, סחרחורות, כאבי ראש, הרגשה שכאילו את מלאה כל הזמן, רעב גדול יותר, רגישות בשדיים, ולפעמים תכיפות גדולה יותר במתן שתן.

אז אם זה קורה, את בסדר - ויש דרכים להתמודד עם התופעות המציקות של ההריון. וגם אם אף אחד מהדברים האלה לא קורה לך כרגע - אין לך מה לדאוג, זה לא אומר שההריון לא תקין.

בדיקת האולטרסאונד, שאותה תוכלי לעשות אצל רופא הנשים שלך בין השבועות 12-6 להריון, תאמת את גיל ההריון, תבדוק את מיקום ההריון (בתוך הרחם או מחוץ לרחם) ואת מספר העוברים שאת נושאת.

שימי לב: אם את סובלת מכאבי בטן או שיש סימנים חריגים של דימום, התייעצי עם הרופא שלך כדי שיבדוק אותך.

מה עובר על העובר?

או.קיי. השתכנעתי, אני בהריון. אז בן כמה העובר שלי? 
עכשיו יש לך שתי אפשרויות: אם המחזור שלך היה סדיר, ואת זוכרת את התאריך האחרון שלו, את יכולה לחשב את הגיל באמצעות מחשבון ההריון שלנו. אם לא, הרופא ייתן לך את ההערכה שלו במהלך בדיקת האולטרסאונד.

איך מחשבים? אם הרופא שלך בדק אותך ואמר שאת בשבוע 4+4, למשל, הכוונה היא שעברו ארבעה שבועות מלאים מאז המחזור האחרון ועוד ארבעה ימים - ואלה כבר נחשבים חלק מהשבוע החמישי.

גיל העובר נמדד מיום הביוץ - בממוצע שבועיים לאחר היום הראשון של הווסת האחרונה. לכן כאשר הרופא מבשר לך שגיל ההריון הוא 4 שבועות ו־4 ימים, העובר שלך הוא בן 2 שבועות ו־4 ימים בערך.

​רפואה משלימה? אפשר גם בהריון

דיקור, שיאצו, שיטת אלכסנדר ועוד שלל טיפולים, מלווים אותך לאורך כל שבועות ההיריון, מהקלה בבחילות ועד לעזרה בזירוז לידה. כל המידע כאן

בדיקות מומלצות

1. בדיקות סקר גנטיות לאיתור זוגות בסיכון למחלות תורשתיות - אם לא עשית אותן לפני ההריון, מומלץ מאוד שתעשי אותן כעת.

מדוע הבדיקות חשובות כל כך? גם כשאין היסטוריה משפחתית לכך, קיים בכל הריון סיכון קטן שייוולד תינוק עם מחלה או עם מום. בעזרת בדיקות הסקר הגנטיות (בדיקות דם פשוטות), שמותאמות למוצא של בני הזוג, ניתן כיום לגלות עוד לפני ההריון, או כבר בשלב מוקדם מאוד שלו, נשאות לכמה מחלות קשות העוברות בתורשה ועלולות להימצא אצל העובר.

במהלך פגישה עם אחות קדם הריון ומידע גנטי, היא תדפיס לך דו"ח ממוחשב ולפיו תוכלי לדעת אילו בדיקות לנשאות של מחלות גנטיות מומלצות לך ולבן הזוג. כיצד מזמנים תור לאחות מידע גנטי בלחיצת כפתור, כמה עולות הבדיקות, מה אם אחד מבני הזוג נמצא נשא? הכנו לך מדריך נרחב ובו תשובות לכל השאלות החשובות.

 < למעבר לשבוע קודם    למעבר לשבוע הבא >

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש