חיפוש

dsdsdsd
בחור שמנמן נרדם על הליכון

פעילות (ספורטיבית) במיטה

החורף בדרך כלל לא עושה חשק להיפרד מהמיטה החמימה ולכן קל מאוד לוותר על פעילות גופנית. שלושה תרגילים לבוקר ושלושה תרגילים בערב יחזירו לכם את הרצון להתאמן

דני טל

דני טל

אם גם אתם מתקשים להשיל מעליכם את שמיכת הפוך בבקרים הצוננים הללו, להיפרד מהמיטה החמימה ולהסתער במרץ אל עבר משימות היומיום, אתם לגמרי לא לבד. 

החורף לא עושה חסד עם האנרגיות של רובנו בבוקר ועוד פחות עם אלה ששנת הלילה היא לא הצד החזק שלהם. רבים בונים על הקפה של הבוקר כזריקת האנרגיה האולטימטיבית, אבל מהר מאוד מתאכזבים לגלות שהעפעפיים שלהם צונחים כבר אחרי שעה־שעתיים בעבודה או בלימודים. 

מתברר שכמה תרגילי התעמלות פשוטים על הבוקר, במיוחד כאלה המתמקדים בעמוד השדרה, יכולים לעורר פי כמה מכל כוס קפה (או עשר כוסות) וההשפעה המעוררת שלהם עשויה ללוות אתכם לאורך כל שעות היממה. 

קבלו שלושה תרגילים לדוגמה:​

 שכבו על הגב במיטה, כופפו ברך ימין לכיוון בית החזה והורידו אותה בתנועה איטית אל המזרן מעבר לרגל שמאל, מבלי להרים את כתף ימין. אם אתם מספיק גמישים, תצליחו לגעת בקלות יחסית עם הברך במזרן. אם אתם קצת פחות גמישים, תוכלו להניח את יד שמאל על הברך ימין ולבצע לחיצות קלה על הברך כלפי מטה. קחו כמה נשימות עמוקות, לפני שאתם עוברים לבצע את התרגיל לכיוון שני.

 עמדו ליד המיטה ברגליים צמודות. הניחו את כפות הידיים על הגב התחתון קרוב למתניים ובצעו הקשתה קלה מאד של הגוו לאחור תוך שאיפת אויר לריאות. שחררו ונישפו את האויר באיטיות. חזרו על התרגיל עשר פעמים.

 עמדו בפישוק ברוחב הכתפיים. הניחו יד אחת לצד הגוף ועם היד השניה נסו להגיע מעל הראש לכיוון הנגדי של הראש, תוך שמירה על גוו ישר. הרגישו מתיחה קלה בצד הגוו ובמותן ועיברו לבצע בצד שני. בכל פעם שאתם מבצעים את התרגיל נסו  להגיע עם כף היד מעט רחוק יותר ולהגביר בכך את המתיחה. בצעו את התרגיל 10 עד 15 פעמים בכל צד.​

מה לעשות לפני השינה?

שלושה עד ארבעה תרגילי מתיחה והרפייה לפני השינה יכולים לעזור להרדם מהר יותר ולשפר את איכות השינה שלכם: 

 שכבו על הגב במיטה, שאפו אוויר לריאות, קרבו באיטיות את הסנטר לכיוון בית החזה ומיתחו את שרירי העורף, תוך נשיפה איטית של האויר והרפו. 

 עצמו את העיניים, הרימו את הכתפיים בתנועה איטית מעלה לכיון האוזניים ושאפו אוויר פנימה. הורידו את הכתפיים באיטיות חזרה תוך נשיפת האוויר.

בעיניים עצומות, נסו למקד את מחשבתכם כל פעם בחלק אחר של גופכם תוך שאתם מרפים את השרירים בחלק זה. התחילו משרירי הפנים, הלשון, שרירי הצואר, עיברו לזרועות, לשרירי הבטן, שרירי הרגליים ועד קצות אצבעות כפות הרגליים.​

זה לא יפריע לי להירדם?

מי שאוהב להתאמן בשעות הערב המאוחרות או לא מוצא זמן אחר להתאמן אלא בשעות אלה, חשוב שיידע שהטענה כאילו פעילות גופנית נמרצת סמוך לשינה אינה מומלצת בכל מקרה ולכל אחד ואחת, מתבררת כלא מדויקת. מחקרים הוכיחו שהשפעתה על ההירדמות ואיכות השינה שונה מאחד לשני. 

יש המעידים שהם ישנים "כמו תינוקות" אחרי אימון מאוחר ומולם יש המעידים שהם מתקשים להירדם במשך שעות ארוכות אחרי אימון שנערך בשעות הערב או הלילה. מומלץ לנסות ורק אז להחליט מהן שעות האימון הנוחות לכם.

דני טל הוא מומחה לכושר גופני בכללית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש