חיפוש

dsdsdsd
סימנים שהדיאטה לא תצליח

7 סימנים שהדיאטה שהבטיחו לכם לא תעבוד

הקיץ בעיצומו, והשוק מוצף במוצרים שמבטיחים ירידה מהירה במשקל ודיאטה ללא מאמץ. זה קורה בארץ וגם בארצות־הברית, שם דאגו לפרסם שבעה סעיפים שהם בעצם סימני אזהרה ממוצרים שלא יעזרו לכם לרזות

טובה קראוזה

טובה קראוזה

בקיצור

01

יש יותר מדי מוצרי דיאטה שמבטיחים הבטחות לא הגיוניות כמו ירידה מהירה במשקל בתוך שבוע בלי לשנות שום דבר מהרגלי האכילה או הפעילות הגופנית שלך.

02

בארצות־הברית מודעים לכך ופירסמו שבעה משפטים שצריכים להדליק נורות אזהרה כשהם מופיעים על מוצרים שמבטיחים דיאטה מהירה ללא שום שינוי ומאמץ.

03

דיאטה היא קודם כול שינוי בריא באורח החיים שכולל תזונה נכונה וגם פעילות גופנית, בלי קיצורי דרך מיותרים. כדי לרדת במשקל כמו שצריך כדאי להיוועץ בדיאטנית.

​הקיץ הוא העונה הבוערת לפרסום מוצרים שאמורים לעזור לכם בדיאטה. כוכבות ריאליטי מגויסות לקמפיינים באינטרנט, ושוב מנסים למכור לנו את האשליה המתוקה שהתכשיר התורן יעלים את עודף המשקל ללא מאמץ, במהירות ולתמיד.

ההתפתחות המשמעותית בטכנולוגיה ובמדע יכולה להטעות ולגרום לנו לחשוב שבאמת קיים פתרון קסם להשמנה. עם זאת, המציאות היא שאנחנו עדיין לא שם, וספק אם אי פעם יימצא פתרון בזק שכזה.

בארצות־הברית הבעיה מוכרת וכאובה. שם שני שלישים מהאוכלוסייה סובלים מעודף משקל או מהשמנה, והתעשייה חוגגת. בינואר 2014 פירסמה ועדת הסחר הפדרלית (סוכנות ממשלתית שמטרתה להגן על הצרכן בארצות־הברית) שבע הצהרות שצריכות להדליק נורה אדומה לצרכן.


ההצהרות האלו שקריות, ואם מוצאים אותן בפרסומות או על גבי אריזות המוצרים, הן סימן לכך שצריך להימנע מרכישת המוצרים ואפילו מפרסום שלהם.

אם את או אתה רוצים לרדת במשקל, חשוב שתעשו את זה באופן מסודר ובריא. דיאטה היא בעצם שינוי אורח החיים הקיים לאורח חיים מסודר וטוב יותר, כזה שיספק לגוף שלכם את מה שאתם זקוקים לו.

כל הגימיקים מגיעים במוקדם או במאוחר גם אלינו, אז כשאתם מתלבטים בנוגע לתוספים ולמוצרים שונים, חפשו את ההצהרות האלה גם בפרסומות לתכשירים שנמכרים כאן והיזהרו:

1. התכשיר גורם לירידה במשקל של קילוגרם אחד או יותר בשבוע למשך חודש לפחות, בלי צורך בדיאטה או בפעילות גופנית

למה זה לא נכון:
אי־אפשר לרזות בלי לשנות את המאזן הקלורי: להוציא יותר קלוריות מכפי שמכניסים. זוהי עובדה ביולוגית ברורה. לכן פרסומות שמבטיחות ירידה במשקל, ובמיוחד ירידה משמעותית של לפחות ארבעה קילוגרמים בחודש (או ירידה בהתאם במידות הבגדים), ללא צורך בהפחתת כמות האוכל או הגברת הפעילות הגופנית, פשוט משקרות.

2. המוצר גורם לירידה משמעותית במשקל בלי קשר למה או לכמה שאוכלים

למה זה לא נכון:
כדי שתתאפשר ירידה במשקל צריך לשרוף יותר קלוריות מהכמות שנכנסת לגוף. אי־אפשר לאכול כל מזון בכמות בלתי מוגבלת, לקחת כמוסה ולצפות לירידה משמעותית במשקל.

אם הפרסומת מבטיחה לכם שתוכלו לאכול הכול ללא הגבלה ועדיין לרזות בזכות המוצר שלהם, כדאי להתרחק ממנו.

3. התכשיר ימשיך לגרום לירידה במשקל גם אחרי הפסקת השימוש בו

למה זה לא נכון:
שמירה על הישגי ירידה במשקל היא משימה לכל החיים שמצריכה שינוי באורח החיים. השינוי כולל הרגלי תזונה חדשים ובריאים ופעילות גופנית. אין מוצר שגורם לירידה מתמדת במשקל, ולמען האמת, טוב שכך.

4. התכשיר חוסם ספיגה של שומן או של קלוריות וכך גורם לירידה משמעותית במשקל

למה זה לא נכון:
גם אם המוצר מפריע בצורה כזו או אחרת לספיגה של חלק מהשומן מהמזון שאוכלים, הוא עדיין לא יכול למנוע ספיגה במידה שתגרום לירידה משמעותית במשקל.

גם תרופות מרשם שמונעות ספיגה של שומנים מחייבות במקביל הפחתה בכמות הקלוריות כדי שתתאפשר הרזיה. כדאי גם לזכור שלתכשירים שמפחיתים ספיגה של שומן יש תופעות לוואי לא נעימות כמו כאבי בטן, גזים, שלשולים וסיכון למחסור בוויטמינים מסיסים בשומן (A ,D ,E ו־K). 

5. התכשיר מאפשר ירידה בטוחה של יותר מקילו וחצי בשבוע במשך יותר מחודש

למה זה לא נכון:
ירידה בקצב מהיר כל כך (לפחות 6 קילוגרמים בחודש) לא יכולה להיות בטוחה, והיא עלולה לבוא עם תופעות לוואי כמו היווצרות אבנים בכיס המרה ובעיות רפואיות נוספות.

6. התכשיר גורם לירידה משמעותית במשקל לכל מי שישתמש בו

למה זה לא נכון:
אנחנו שונים זה מזה בחילוף החומרים - כל אחד מאיתנו שורף ביום מספר שונה של קלוריות דרך התהליכים שמקיימים את הגוף. אנחנו גם שונים זה מזה באורח החיים שלנו -  במה שאנחנו אוכלים ובאופן שבו אנחנו פעילים.  

לכן אנשים שונים יגיבו בצורה שונה לאותו התכשיר. כל פרסומת שמבטיחה ירידה משמעותית במשקל לכולם לא באמת מקיימת את ההבטחה.

7. המוצר יגרום לירידה משמעותית במשקל באמצעות נשיאתו על הגוף או מריחתו על העור.

למה זה לא נכון:
הרזיה נגרמת מתהליכים שקורים בתוך הגוף ולא על גבי העור. אין שום הוכחה לכך שקרמים, חגורות או מדבקות אכן גורמים לירידה במשקל. אל תתפתו להבטחות שווא.

דווקא ​רפואה משלימה יכולה לעזור

​​​שילוב של טיפול​ים משלימים בנסיונות ההרזייה שלכם יכולים לסייע בשמירה על אורח חיים מאוזן, הגברת חילוף החומרים והזרמת אנרגיה מחודשת לתאים. לקריאה נוספת היכנסו​​ ​

טובה קראוזה היא דיאטנית קלינית בקבוצת כללית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש