חיפוש

dsdsdsd
ויטמין D לתינוקות

ויטמין D לתינוק: כל מה שצריך לדעת

בשנת חייו הראשונה חייב כל תינוק לקבל בכל יום תוספת של 400 יחידות בינלאומיות של ויטמין D. וזה בכלל לא משנה אם הוא ניזון מהנקה, מפורמולה או משילוב של השניים

רונית וייזר

מהי החשיבות של ויטמין D?

ויטמין D הוא תוסף תזונה בעל חשיבות עליונה להתפתחות התינוק. הוא שומר על רמות תקינות של סידן ושל זרחן בדם ומווסת את ספיגת הסידן בעצם. במשרד הבריאות מדגישים כי חסר בוויטמין הזה פוגע באיכות העצם ומגדיל את הסיכון לשברים. חסר מובהק גורם לרככת העצמות בילדים, ואילו מניעת חסר כזה מעודדת את בניית העצמות. ויטמין D חיוני גם לאיזון המינרלים בגוף, לקרישת דם, לפעילות הלב ומערכת העצבים ולשמירה על רמות האינסולין בדם.

מהם המקורות לוויטמין D?

הגוף מקבל ויטמין D בשלוש דרכים: חשיפה לשמש, צריכת מזונות שעשירים בוויטמין D (באופן טבעי או שהועשרו באופן מלאכותי) וצריכת תוספי תזונה שמכילים ויטמין D.

מדוע תינוקות זקוקים לתוספת של ויטמין D?

מאחר שמשרד הבריאות ממליץ להגביל את חשיפת התינוקות לשמש, ולתינוקות אין מקורות תזונתיים טובים לוויטמין D, מומלץ לתת לכל תינוק ויטמין D3 במינון של 400 יחידות בינלאומיות ביום במהלך שנת החיים הראשונה שלו.

מהו המינון הנדרש?

על פי ההנחיות של משרד הבריאות יש לתת לכל תינוק 400 יחידות בינלאומיות של ויטמין D3 בכל יום במשך שנת חייו הראשונה, בין אם הוא ניזון רק מהנקה ובין אם הוא ניזון מפורמולה או משילוב של פורמולה ושל הנקה. הכלל הזה תקף גם לאחר שהתינוק מתחיל לאכול "מזון של גדולים": פירות, ירקות, ביצים וכדומה. יתר על כן, את תוספת הוויטמין יש לתת ללא קשר לשאלה אם המרפס של התינוק נסגר או עדיין פתוח.

מדוע מעדיפים את התוסף D3 על פני D2?

ויטמין D3 הוא הצורה המטבולית היותר פעילה של הוויטמין.

האם שתי טיפות שוות ערך תמיד ל־400 יחידות בינלאומיות?

ריכוז הוויטמין בתכשירים שקיבלו את אישורו של משרד הבריאות הוא אחיד. ליתר ביטחון ניתן להתייעץ עם הרוקח או עם הרופא המטפל או עם אחות טיפת חלב כדי לוודא שהתינוק מקבל את כמות הוויטמין המומלצת.

מהי המנה המומלצת לפגים?

המנה המומלצת זהה לכל התינוקות, כולל פגים: 400 יחידות בינלאומיות ביום.

רונית וייזר היא רכזת טיפות חלב ומרכזי בריאות האישה באגף הסיעוד

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש