חיפוש

dsdsdsd
מה עובר עלייך ועל העובר בשבוע 23 להריון

שבוע 23

בואי נדבר על הנקה ועל... טחורים. מה עובר עלייך, מה עובר על העובר ואילו בדיקות מומלץ לעשות בשבוע 23 להריון

צוות אתר כללית

זוכרת את הדליות מהשבוע שעבר? נו, אותם ורידים לא נעימים או יפים ברגל. אז הם עלולים להופיע גם באזור פי הטבעת, ואז במקום דליות יש שם חדש, חינני קצת פחות ומוכר הרבה יותר: טחורים.

ככל שההריון מתקדם והעובר והרחם גדלים, התופעה הזאת עלולה להחמיר. זה כואב? לפעמים בכלל לא, לפעמים מרגישים גירוי קל סביב פי הטבעת ובמקרים הכי פחות נעימים מורגש כאב חזק. זה קורה בעיקר כשנמצאים בשירותים.

הדרך הטובה ביותר לטיפול בטחורים היא להימנע מעצירות ולשמור על תזונה עשירה בסיבים תזונתיים, אם כי במקרים מסוימים יהיה צורך בטיפול תרופתי. שימי לב במיוחד לדימום קל או כבד וכאב חזק וחד.

אם את סובלת מטחורים, כדאי שתתייעצי עם הרופא או האחות המלווים את ההריון שלך בנוגע לטיפול הטוב ביותר.

זה הזמן להתחיל לחשוב על האופן שבו תבחרי להזין את התינוק שלך. כדאי לקרוא, לשאול ולהתעניין בנושא הנקה - וגם להתייעץ עם האחות המלווה את ההריון. דברי על כך גם עם בן או בת הזוג שלך. רעבה לעוד מידע? ריכזנו עבורך שאלות ותשובות בנושא הנקה שיעזרו לך להיכנס לעניינים.

רפואה משלימה? אפשר גם בהריון

דיקור, שיאצו, שיטת אלכסנדר ועוד שלל טיפולים, מלווים אותך לאורך כל שבועות ההיריון, מהקלה בבחילות ועד לעזרה בזירוז לידה. כל המידע כאן

 

היום שבו העובר יינק חלב מהשדיים עוד לא לגמרי מעבר לפינה, אבל אנחנו מבטיחים לך שהוא מתכונן אליו במרץ. בשבועות האלה מתפתח רפלקס המציצה של העובר, שבעתיד יעזור לו לקבל מזון גם מחוץ לרחם. לא פלא שאחת הפעולות הכי אהובות עליו בתקופה זו היא מציצת אצבע.

1. סקירת מערכות מאוחרת - הסקירה הזו נעשית בצורה דומה לסקירה המוקדמת - בודקים באמצעות אולטרסאונד את שלמות מערכות הגוף של העובר ואת תפקודן.

הבדיקה חשובה גם לאלה שעשו סקירה מוקדמת, שכן יש מערכות שמתפתחות בשלבים מאוחרים יותר של ההריון, ויש מומים שמתפתחים לאט ולא ניתן לאתר אותם עדיין בזמן הסקירה המוקדמת.

סקירה מאוחרת נעשית בדרך־כלל בשבועות 23-20 להריון (אבל לא לפני שבוע 19 או אחרי שבוע 25).

סרטון הכנה לסקירת מערכות

לכל סרטוני בדיקות ההריון >

סקירת מערכות מאוחרת כלולה בסל הבריאות, וניתן לעשות אותה על ידי רופאים מומחים במרפאות או במרכזים לבריאות האישה של כללית ללא עלות (אם זהו האולטרסאונד הראשון ברבעון תחויבי במסגרת התשלום הרבעוני להדמיה).

לזימון תור לבדיקה דרך כללית בלבד חייגי 2700* (לאחר בחירת השפה לחצי 1) או צרי קשר ישירות עם המקום שבו תרצי להיבדק.

אם את לקוחת כללית מושלם זהב ולא ניצלת את מסלול ההשתתפות העצמית בסקירת המערכות המוקדמת, את זכאית לסקירה מאוחרת בתשלום מוזל אצל רופא פרטי שנמצא בהסדר עם המושלם או עם מכונים שבהסדר. יש לך תוכנית פלטינום? תשלמי פחות.

איפה מוצאים מכונים ורופאים בהסדר? איך קובעים תור? איזו הנחה מגיעה לי אם איבדק אצל רופא פרטי שלא בהסדר? האם צריך הפניה? לחצי כאן לתשובות לשאלות שכיחות ותחסכי זמן יקר.

בהתאם להוראות החוק, החל מתאריך 1.11.2017, לקוח שביקר אצל רופא במסגרת מרפאה כלשהיא ב"כללית", לא יוכל לבצע טיפול או בדיקה באמצעות אותו רופא במסגרת "כללית מושלם", במהלך 6 חודשים לאחר הביקור.

בנוסף, החל מתאריך 1.1.2018 הכלל הזה יחול על כל ביקור במערכת הציבורית. כדי לבדוק את הזכאות שלכם מומלץ לפנות לרופא המטפל.​

< למעבר לשבוע קודם    למעבר לשבוע הבא >

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש