חיפוש

dsdsdsd
הדאגות שלך והערכת המשקל של העובר: שבוע 31 להריון

שבוע 31

זה הזמן להערכת המשקל של העובר. מה עובר עלייך, מה עובר על העובר ואילו בדיקות מומלץ לעשות בשבוע 31 להריון

צוות אתר כללית

מה עובר עלייך?

רצים לך בראש כל מיני סיפורים ששמעת מחברות על כמה הן היו מאוהבות בעובר מהרגע הראשון של ההריון, והרגישו את האימהות נוטפת מהן, בזמן שאת עדיין לא בקטע? אל תרגישי רע עם עצמך!

זה נורמלי לחלוטין לא להרגיש שום "תחושות אימהיות", אפילו בשלב הזה של ההריון ואפילו בזמן הלידה. כל אחת נקשרת לעובר בשלב אחר, ובקצב שלה. וחוץ מזה, יכול להיות שאת דואגת לקראת הלידה, בעיקר אם זה ההריון הראשון שלך. וזה טבעי לגמרי.

נסי להירגע. איך? אפשר למשל לנסות ולעשות תרגילי כושר או תרגילי הרפיה שמיועדים במיוחד לך ולנשים אחרות בהריון.

לקורס הכנה ללידה כבר נרשמת?

אם עדיין לא נרשמת - זה כמעט הרגע אחרון לשריין מקום לקורס הכנה ללידה, שיכניס אותך יותר לעניינים - על מה שמצפה לכם עד הלידה ובמהלכה. לקוחה של כללית מושלם? מגיעה לך הנחה. לפרטים לחצי כאן.

מה עובר על העובר?

סוסים, איזה חמודים הם! מה הקשר לסוסים? הדופק של העובר שלך פועם בקצב מהיר כל-כך (120 עד 160 פעימות בדקה), שהוא נשמע כמו דהרות של סוסי פוני. את יכולה לעקוב ולשמוע את הדופק באמצעות מוניטור שפועל על בסיס גלי קול.

איך זה עובד? מחברים לגוף שלך שני מתמרים (התקן שיכול להמיר צורת אנרגיה אחת לאחרת). אחד יונח על הבטן באזור קרוב ללב העובר ויעקוב אחרי הדופק של העובר, והשני יונח באזור קרקעית הרחם ויעקוב אחרי הצירים. נשמע מרגש, לא?

רפואה משלימה? אפשר גם בהריון

דיקור, שיאצו, שיטת אלכסנדר ועוד שלל טיפולים, מלווים אותך לאורך כל שבועות ההיריון, מהקלה בבחילות ועד לעזרה בזירוז לידה. כל המידע כאן

בדיקות מומלצות

1. אולטרסאונד להערכת משקל עובר - לבדיקת אולטרסאונד זו, שנעשית בין השבועות 34-30, יש חשיבות רבה בקבלת ההחלטות להמשך ההריון וללידה. לכל שבוע הריון יש טווח משקל שנחשב תקין. אם במהלך הבדיקה יתברר כי העובר או אחד מהאברים הנמדדים קטן באופן משמעותי או גדול באופן משמעותי ביחס לגיל ההריון - יהיה צורך בבירור ובמעקב מיוחדים.

בבדיקה זו נבדק גם המצג של העובר. אם מזהים מצג עכוז או מנח רוחבי, יש לעשות בדיקה נוספת בשבוע 37, כיוון שייתכן שיהיה צורך בביצוע היפוך עוברי.

לחצי כאן לקריאה נרחבת על מהלך הבדיקה ועל משמעות התוצאות.

הבדיקה נכללת בסל הבריאות ומבוצעת במרכזי בריאות האישה של כללית או במרפאות ללא עלות (אם זהו האולטרסאונד הראשון ברבעון תחויבי במסגרת התשלום הרבעוני להדמיה).

לזימון תור צרי קשר עם המקום שבו תרצי להיבדק או חייגי 2700* (לאחר בחירת השפה לחצי 1 לזימון תורים). רוצה לדעת עוד על ההכנות לבדיקה? לחצי כאן למדריך מקיף.

חיסון נגד שעלת - מומלץ מאוד שתקבלי פעם אחת בין השבועות 36-27 להריון חיסון נגד מחלת השעלת. המטרה של החיסון היא ליצור נוגדנים שיעברו לעובר, וישמרו עליו כדי שלא יידבק בשעלת בחודשים הראשונים לחייו.

שעלת היא מחלה מסוכנת במיוחד לתינוקות עד גיל חצי שנה. הסיבוכים שלה קשים וכוללים: דלקת ריאות, ירידה במשקל, דלקת מוח חדה וחס וחלילה מוות.

החיסון נכלל בסל הבריאות לנשים בהריון, וכרוך בהשתתפות עצמית.

איתור מרפאות שבהן ניתן להתחסן נגד שעלת

רוצה לדעת עוד על החיסון? 

< למעבר לשבוע קודם    למעבר לשבוע הבא >

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש