חיפוש

dsdsdsd
הכנות אחרונות לקראת הלידה: מה צריך לדעת בשבוע 35

שבוע 35

יש עוד כמה הכנות לקראת הלידה. מה עובר עלייך, מה עובר על העובר ואילו בדיקות מומלץ לעשות בשבוע 35 להריון

צוות אתר כללית

מה עובר עלייך?

הרגע הגדול מתקרב בצעדי ענק, וכדאי לך להתחיל לתכנן אותו. לתכנן? לידה? אפשר בכלל??? לצערנו אין דרך להבטיח לך שהלידה תעבור במהירות ובלי שום כאב, כפי שאת בטח מפנטזת, אבל בכל זאת יש מספר דרכים בהן את יכולה להקל על עצמך.

אם לא עשית זאת עד כה, זה הזמן לתאם סיורים בחדרי הלידה שנכללים ברשימה המצומצמת שלך ושל בן זוגך, כדי לבדוק מה יש לכל אחד להציע לפני שאת מחליטה איפה ללדת. בסיורים תוכלי לשאול שאלות שחשובות לך וגם להיכנס לחדרי הלידה עצמם - היכרות מוקדמת עם המקום עשויה להקל עלייך כשיגיע "רגע האמת".

ישנם בתי חולים המאפשרים בניית תוכנית לידה. תוכנית לידה מפרטת את הציפיות והבקשות שלך מהצוות הרפואי, מההגעה לחדר הלידה ועד השחרור שלך מחדר היולדות. למשל: האם תרצי חוקן? האם את מעוניינת בזירוז? אפידורל - כן או לא? 

חשוב להבהיר שלא כך תיראה הלידה שלך אחד לאחד, כי לפעמים גם אם הצוות הרפואי ירצה מאוד לפעול בדיוק כפי שרצית, עדיין מתרחשים דברים שעשויים לגרום לשינוי בתוכניות (אולי גם מצידך), ולכן חשוב לשמור על גמישות בנוסף לא בכל חדר לידה או בכל בית חולים יש את אותם המתקנים המאפשרים לעמוד בכל הציפיות שלך.

בכל מקרה, הכנת התוכנית במשותף משפרת את התקשורת הזוגית ותעזור לך להסביר טוב יותר לבן הזוג מה חשוב לך ולאיזו עזרה תזדקקי בזמן הלידה.

אם בעבר ילדת בניתוח קיסרי, כדאי כבר עכשיו להתייעץ עם הרופא המלווה את ההריון בנוגע לבחירה בין לידה רגילה לניתוח קיסרי.

איך הלידה הקודמת קשורה לנוכחית? חשובה הסיבה שהביאה לניתוח קיסרי, ועל בסיס זה תתקבל ההחלטה, לאחר שיישקלו היתרונות, החסרונות והסיכונים לך ולעובר שלך. אם הוחלט לבצע ניתוח קיסרי, הוא ייקבע לשבוע ה־38 או ה־39 של ההריון.

רפואה משלימה? אפשר גם בהריון

דיקור, שיאצו, שיטת אלכסנדר ועוד שלל טיפולים, מלווים אותך לאורך כל שבועות ההיריון, מהקלה בבחילות ועד לעזרה בזירוז לידה. כל המידע כאן

מה עובר על העובר?

העובר שלך שוקל בערך 2.5 קילוגרם.
הרקות שלו הן כבר בקוטר של 9 סנטימטר.
היקף הראש כ־32 סנטימטר.
היקף הבטן כ־30 סנטימטר.
עצמות הידיים והרגליים בין 7-5 סנטימטר.

בדיקות מומלצות

חיסון נגד שעלת - מומלץ מאוד שתקבלי פעם אחת בין השבועות 36-27 להריון חיסון נגד מחלת השעלת. המטרה של החיסון היא ליצור נוגדנים שיעברו לעובר, וישמרו עליו כדי שלא יידבק בשעלת בחודשים הראשונים לחייו.

שעלת היא מחלה מסוכנת במיוחד לתינוקות עד גיל חצי שנה. הסיבוכים שלה קשים וכוללים: דלקת ריאות, ירידה במשקל, דלקת מוח חדה וחס וחלילה מוות.

החיסון נכלל בסל הבריאות לנשים בהריון, וכרוך בהשתתפות עצמית.

איתור מרפאות שבהן ניתן להתחסן נגד שעלת

רוצה לדעת עוד על החיסון? 

אם כבר קיבלת את החיסון ואין לך שום דבר מתוכנן מראש, אז כל עוד הרופא שלך לא שלח אותך לבדיקות מיוחדות - נצלי את הזמן לעשות את מה שעושה לך הכי טוב.

< למעבר לשבוע קודם    למעבר לשבוע הבא >

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לך על כללית...

רוצה לשמוע טיפה?

צריך רק למלא את הטופס - אנחנו נעשה את השאר

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שימו לב שאתם מספקים בטופס זה מידע אישי ורגיש