חיפוש

dsdsdsd
בחור צעיר בשלייקס מביט בזכוכית מגדלת על איבר המין שלו

13 דברים גדולים על הקטן

מהרגע שהזכר מגלה את איבר־מינו, הוא מיד מפתח כלפיו חיבה עמוקה המלווה בדאגה ובסוג של רגש נחיתות כפייתי: האם הוא מספיק גדול - ולמה לשכן יש יותר גדול (טעות אופטית? הרבה פעמים...). כנסו, כנסו: יש גם וידאו​

דוקטור ירון בוקר

ד"ר ירון בוקר

בקיצור

01

האורך של האיבר הממוצע (ללא זקפה) נע בין שמונה וחצי לעשרה וחצי עד 12 סנטימטרים.

02

חשבת שיש קשר בין הגובה לאורך של איבר־המין? אז חשבת. האמת שזה ממש לא נכון.

03

גודל האיבר לא משפיע על התפקוד המיני, אבל מה שמשפיע על האיכות הוא הגבר שמחובר אליו.

עונג צרוף לפעוט המתחיל

הגבר מגלה את איבר־המין שלו עוד כפעוט, במהלך שנת חייו הראשונה, ומייד הוא מוקסם ממנו. משלב זה, איבר־המין נהפך להיות בעבורו אחד הדברים החשובים ביותר בעולם. מאותו רגע הוא גם תמיד מביט סביבו ועושה השוואות.

השוואות? כבר בגיל צעיר?

בהחלט. תחילה הוא תוהה אם גודל איבר־המין שלו יגיע לזה של אביו או אחיו הגדולים. בהמשך, ההשוואה נעשית במלתחות הגברים.

מתי הגבר מבין שהגודל לא קובע?

לא תמיד הוא מבין...

גם גבר שהתברך בפין גדול מהממוצע, תמיד בטוח שלא היו מזיקים לו עוד מספר סנטימטרים. למרות כל מה שנכתב בכל מקום, שהגודל אינו קובע, ולמרות משאלים קרב נשים שלרוב מאשרות את ההנחה הזאת, המחשבה על הגודל אצל הגבר הממוצע, אינה משתנה. אגב, הגודל באמת שאינו קובע - מה שקובע הוא איזה גבר מחובר לאיבר־המין ולא איזה איבר־מין מחובר לגבר

איך אפשר להרגיע את הגבר?

לא תמיד אפשר...

בנות, לרוב, לא מסוגלות להבין את האובססיה הזאת ולכן, אם את חכמה, עדיף לך לא "לדון" באורכו ו/או עוביו של איבר־המין של בן־זוגך (שלא לדבר על להעיר הערות מחכימות בנושא). כן, חלק לא קטן מהם נעלבים מזה אפילו אם זה נאמר בצחוק. יש גברים שאפילו יכולים לפתח בעיות זקפה לאחר הערות על גודל האיבר שלהם. וכן, גם אם מדובר בגברים בעלי איבר בגודל תקין לחלוטין.

למה איבר־המין של השכן נראה גדול יותר?

לעיתים פשוט מדובר ב"בעיה" של פרספקטיבה: הגבר רואה את איבר־המין שלו מלמעלה למטה, ואילו את אברי הגברים האחרים הוא רואה מזווית קדמית יותר ופחות חדה, שהיא יותר "מחמיאה" לגודל.

נסה לשכב מתחת לעץ גבוה ולהסתכל למעלה: העץ ייראה "קומפקטי" יותר מאשר אם תביט בו מזווית קדמית יותר ופחות חדה, נניח ממרחק של עשרה עד 20 מטרים. זו, לרוב, הסיבה שהאיבר הפרטי עשוי להיראות לך קצר יותר ואיברי־המין של האחרים - מרשימים יותר.

האם הגודל קשור לביצועים?

אברי מין גבריים יש בכל מיני גדלים. אין לחלוק על כך שיש גברים עם איבר־מין יותר גדול ואחרים בעלי איבר־מין יותר קטן, כמו שיש אף גדול יותר ואף קטן יותר, כפות־ידיים כאלה ואחרות ואוזניים שלפעמים הן קטנות וחינניות, לפעמים הן בינוניות ולפעמים הן מאווררי ענק תעשייתיים. מה שברור הוא, שהתפקוד המיני אינו תלוי באורך או בגודל. אין גם קשר בין גובה הגבר לגודל איברו. ואין גם קשר בין גודל האף, כפות־הידיים, הרגליים או כל בין גודלו של כל איבר אחר לגודל איבר־המין. תנוחו...

אז מה באמת הגודל הממוצע?

אורכו של איבר ממוצע, לא בשעת זקפה, הוא בין שמונה וחצי לעשרה וחצי עד 12 סנטימטרים. אבל אין ערך למדידה כזאת כיוון שיש גורמים נוספים המשפיעים על האורך והנפח שיכולים לגרום לכיווצו (כמו קור, או מים למשל, למי שזוכר את הפרק המופלא ב"סיינפלד" על ה-Shrinkage...).

סיינפלד - ההתכווצות

אורך איבר־המין בזקפה נע בין 12 ל־17 עד 18 סנטימטרים. אצל גבר עם איבר־מין קצר, בזקפה הוא יגדל בכ־100 אחוזים לעומת גודלו הרפוי - ואילו אצל גבר עם איבר־מין ארוך הוא הוא יגדל בכ־75 אחוזים. כך שגם גבר בעל איבר־מין קצר יותר יגיע בזקפה לאורך הקרוב לזה של הגבר, שבמלתחה נראה "מצויד יותר".

גברים שגם מתעניינים בכלי שלהם והם גם חובבי סטטיסטיקה, ישמחו אולי לשמוע שאיבר־המין הגברי הממוצע קצת יותר גדול מ"האיבר החציוני" (או במילים אחרות, רוב אברי־המין הגבריים קטנים מ"האיבר הממוצע").

האם יש קשר בין גובה לגודל איבר־המין?

לא ממש. חוקרי המין וויליאם מאסטרס ווירג'יניה ג'ונסון מדדו את אבריהם של 300 גברים. האיבר הארוך ביותר שלא בזקפה היה 14 סנטימטר (והוא נמדד אצל גבר בגובה מטר ושבעים) ואילו האיבר הקצר ביותר היה באורך שישה סנטימטרים (והוא נמדד אצל גבר בגובה של מטר ושמונים).

תכל'ס! לכמה סנטימטרים זקוקה האשה כדי להגיע לסיפוק?

כדי ליהנות בסקס,אשה זקוקה בעיקר לבן־זוג רגיש, אוהב ומתחשב...

הרבה בנים נוטים לשכוח שהנרתיק מתאים את עצמו כמעט לכל גודל. אצל אשה שלא ילדה, אורך הנרתיק בזמן הגירוי המיני מגיע לכעשרה סנטימטרים, כך שרק גבר שאיבר־המין שלו קטן מעשרה סנטימטרים בזמן זקפה לא יצליח להגיע לחדירה לאורך כל הנרתיק. הגמישות של הנרתיק מאפשרת התרחבות והתארכות בהתאם לצורך - הסיבה שגם גבר עם איבר ארוך יותר יכול הגיע לחדירה מלאה עם כל האיבר.

מה לעשות אם אני בכל זאת לא מרוצה מאיבר־המין שלי?

רק איבר מין הקטן באופן משמעותי מהמתואר בכתבה הזו (ברפיון ובזקפה) הוא סיבה לפנייה לייעוץ ולטיפול. ניתן לפנות לרופא או לרופאת המשפחה (שיפנה אותך קרוב לוודאי לאורולוג, שהוא רופא המתמחה גם בתפקודם של אברי־המין הגבריים), או לאחת מהמרפאות לטיפול מיני וזוגי בכללית.

מעבר לכך: "סינדרום איבר־המין הקטן" (התחושה שלך ש"הוא לא מספיק גדול") הוא לרוב קושי פסיכולוגי. ברוב המוחלט של המקרים, מי שחשים ככה, אפילו "אם הם בטוחים" - איבר־המין שלהם אינו קטן מהנורמלי.

​חושבים לגלח את איבר־המין?

אולי כדאי שתחשבו פעמיים....
למה להסיר שיער מאביר המין?

אילו טיפולים קיימים להגדלת איבר־המין?

ישנם גורמים רבים הטוענים שביכולתם להגדיל את איבר־המין. מסקנות המומחים בתחום האורולוגי הן שכל הטיפולים המוצעים, בין אם מדובר במשחות, בכדורים, במשאבות, בקסמים ובנפלאות (ועל אחת כמה וכמה אם מדובר בניתוחים) אין ביכולתם להגדיל את איבר־המין באופן אמיתי.

חלק מהטיפולים, בעיקר הניתוחים, הם אפילו מסוכנים מאוד ועלולים להוביל לאין־אונות (אימפוטנציה) ולהשחתה של מראה איבר־המין. גם לטיפולים שכביכול מאריכים את איבר־המין אין השפעה על אורכו בזמן הזקפה.

אז אם הקטן שלך יקר ללבך, למד לאהוב אותו בגודלו הנתון והיזהר מכל מיני מרפאות פרטיות, המבטיחות טיפולים שהם כביכול "בעלי אחוזי הצלחה גדולה". לרוב, ההצלחה היחידה היא הרווח הכספי של המרפאה.

ואם אתה מוטרד, פנה לייעוץ לאורולוג מוסמך או למטפל מיני מוסמך במסגרת מרפאה ציבורית או בית־חולים מוכר.

האם יש טיפול להקטנת איבר־המין?

תסגור את הפה הפעור! כן, יש מקרים כאלה...

לעיתים רחוקות, גברים מעוניינים בהקטנת איבר־המין כיוון שקשה להם להסתדר עם בנות־זוגם. עקרונית, יש אפשרות לבצע הקטנות, אך גם כאן הטיפול כרוך בסיכונים ויש להיוועץ באורולוג המומחה בכירורגיה (ניתוחים).

אז הגודל קובע או לא קובע?

מבחינת יכולת התפקוד המיני, אין לגודל איבר־המין השפעה. מבחינת איכות חיי־המין נסה להיזכר במה שנכתב קודם: "לא חשוב איזה איבר־מין מחובר לגבר, חשוב איזה גבר מחובר לאיבן־המין". תעצור רגע, תחשוב על זה. יופי... עכשיו אפשר להמשיך.

עם זאת, גבר שמרגיש תסכול וחוסר־ביטחון עקב המחשבה שאיבר־המין "קטן מדי" יכול לפתח חרדת ביצוע ואז ייפגע התפקוד המיני שלו. כך שהכל תלוי באיבר־המין העיקרי שלך. המוח.

ד"ר ירון בוקר הוא רופא נשים וסקסולוג בקבוצת כללית

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש