חיפוש

dsdsdsd
נשים שישנות יותר עושות יותר סקס

רוצה יותר סקס? תן לבת הזוג לישון!

מחקר אמריקאי מצא כי שינה טובה מגבירה את החשק המיני אצל נשים וגם מגרה אותן יותר. בכמה שעות מדובר, והאם זה אומר שמעכשיו אישה בזוגיות תוכל לנופף בממצאים מול בן הזוג כדי לעזוב הכל מתי שבא לה ולהניח את הראש על הכרית? (רמז: ממש לא)

ד"ר דנה פלורנטין

ד"ר דנה פלורנטין

בקיצור

01

במחקר השתתפו 171 נשים. הן ניהלו יומן ובו תיארו את הרגלי השינה שלהן ואת המועדים בהן קיימו פעילות מינית.

02

כל שעה נוספת של שינה הייתה קשורה לרמות גבוהות יותר של חשק מיני ולסיכוי גבוה ב־14% לקיום פעילות מינית שלמחרת.

03

"שינה לא מספקת יכולה לגרום להפחתת החשק המיני", אמר עורך המחקר, "אבל שינה לא תפתור את כל הבעיות המיניות".

חזרתם הביתה אחרי יום מתיש בעבודה, שניכם שפוכים מעייפות, וחוץ מסידורי הבית אולי יש לכם גם איזו קטן או קטנה (או יותר) שצריך לדאוג להם. ובין לבין אתם גם רוצים קצת אינטימיות בין הסדינים, או אפילו לעשות סקס.

מחקר חדש מציע פתרון שאמור לספק את שניכם (תרתי משמע): תן לבת הזוג לנוח, החשק המיני שלה יגדל ואיתו גם הסיכויים שתקיימו יחסי מין.

מה עשית בלילה האחרון?

171 סטודנטיות בגילאי קולג' הסכימו להתגייס למחקר. במשך שבועיים הן ניהלו יומן ובו כתבו על הרגלי השינה שלהן, וציינו האם אם קיימו או לא קיימו יחסי מין למחרת.

בין השאלות שנשאלו הנשים:

• "האם עשית סקס (אוראלי, אנאלי, וגינלי וכדומה) עם אדם אחר במהלך 24 השעות האחרונות?"

• "האם אוננת במהלך 24 השעות האחרונות?"

• "כמה שעות ישנת הלילה?"

• "כמה זמן לקח לך להירדם?"

• "איך היית מדרגת את איכות השינה שלך?"

זמן השינה הממוצע של המשתתפות במחקר עמד על 7 שעות ו־22 דקות. החוקרים מצאו כי זמן שינה ארוך יותר מהממוצע העלה את החשק המיני ואת רמת הגירוי של הנשים ביום שלמחרת, בהשוואה לנשים שישנו פחות מהממוצע. כל שעה נוספת של שינה הגדילה ב־14% את הסיכוי לקיים יחסי מין ביום שלמחרת. 

או במילים אחרות: לא רק שיהיה יותר סקס, הוא גם יהיה איכותי יותר.התוצאות היו עקביות גם אחרי שנכנסו למשוואה משתנים כמו גיל, תחושות של שמחה או עצבות, עייפות וקיומה של וסת. במחקר לא השתתפו נשים שנטלו בהווה או לאחרונה נוגדי דיכאון, הידועים כמפחיתים את החשק המיני.

"הממצאים מרמזים כי שינה לא מספקת יכולה להפחית את החשק המיני ואת הגירוי המיני אצל נשים", אמר ד"ר דייויד קלמבך, פסיכולוג באוניברסיטת קנט סטייט והמחבר המוביל של המחקר, "שינה טובה הוכחה בעבר כמשפרת את מצב הרוח, האנרגיה, הריכוז, הבריאות הכללית, ועכשיו גם את החשק והגירוי המיני".

לפני שאת נרדמת ל־12 שעות...

אבל רגע רגע, לפני שאת מנפנפת לבן הזוג בפנים עם המחקר ואומרת לו: "מאמי, תעיר אותי בעוד 12 שעות", חשוב להבין כמה דברים: קודם כל, ממש לאחרונה פרסמו המומחים של איגוד השינה בארה"ב כמה שעות כדאי לישון בכל גיל, הם לא לארג'ים כל־כך. שנית, לא מדובר בתרופת פלא. שינה היא לא הפיתרון בכל הקשור ליחסי מין, אלא רק חלק ממנו.

"יותר שעות שינה לא יפתרו באורח פלא את כל הבעיות המיניות", מבהיר ד"ר קלמבך, "לעיתים קרובות יש הרבה גורמים שמשפיעים על הבעיות המיניות, כמו מצב רוח, איכות מערכת היחסים, זמינות של בן זוג, וכעת אנחנו יודעים שגם בריאות השינה משחקת תפקיד. אבל חשוב שנשים ורופאים יהיו מודעים לקשר שבין שינה ותגובה מינית".

מחקרים קודמים התמקדו בסיבות רפואיים, הפרעות פסיכולוגיות וחוסר שביעות רצון מהיחסים כגורמים שיכולים להוביל לבעיות מיניות אצל נשים - כמו מחסור בפנטזיות מיניות או גירוי מופחת - אבל הייתה התעלמות מבעיות שינה כגורמי סיכון להפרעות בתפקוד המיני.

המחקר פורסם בכתב העת לרפואת מין.

ד"ר דנה פלורנטין היא רופאת הבית של אתר כללית ומומחית ברפואת משפחה

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש