חיפוש

dsdsdsd
למה אוהבים שדיים

למה גברים (וחלק מהנשים) אוהבים שדיים?

האם זה משהו שטמון עמוק בילדות שלהם, הדברים הגרועים שהם לומדים מצפייה בפורנו או סתם מיתוס לא מבוסס? בכל מקרה, שדיים מעסיקים גברים די הרבה. ומה עם הנשים, הן מרוצות מתשומת הלב?

זיו לנצ

זיו לנצ'נר

בקיצור

01

גברים נמשכים לשדיים משחר ההיסטוריה. הסיבות הן תרבותיות וחברתיות ברובן. וכן, גם הפורנו תורם את חלקו לרעש סביבם.

02

מדובר באיבר רגיש שיכול להוות חלק מהותי במגע מיני, אם האישה מעוניינת ונהנית מכך. חשוב מאוד לשאול אותה ולבדוק את זה.

03

חשוב להיות מכבדים, ולא לבהות בנשים רק כי הגוף שלהן מוצא חן בעיניכם. וכשאתם ביחסים אינטימיים, לעודד לקבלה עצמית.

​אורח מכוכב אחר יתהה בטח על מה כל הרעש. הרי שדיים הם בסך הכול שתי בלוטות חלב שתכליתן היא הנקת הוולדות, או כמו שמזכירה ד"ר שלומית שדמון סייג, מומחית ברפואת המשפחה ומטפלת מינית: לכל היונקים יש ציצים.

כל זה טוב ויפה, אלא שבני האדם חייבים להיות מיוחדים. אנחנו המין היחיד שההתעסקות בשדיים היא חלק בלתי נפרד מהאקט המיני שלו. רק אצלנו השדיים מהווים מוקד משיכה כה משמעותי, כמעט עד אובססיה בחלק מהמקרים.

הפסיכואנליטיקאי זיגמונד פרויד ראה בשד איבר סמלי לאימהות, להכלה ולהזנה. השאיפה הנצחית על פי תפיסתו היא שחזור החוויה הטובה הזכורה לנו מהינקות. גבר נוסף, צ'ארלס דארווין, טען שגברים נמשכים לשדיים - ובעיקר לשדיים גדולים כי הם מבטאים בעיניהם מצב גופני איתן ויכולת פוריות טובה של האישה.

גם אם חלק מהגברים באמת מרגישים ככה באופן מודע או לא מודע, מדובר במיתוס, מבהירה ד"ר שדמון סייג. ובטח ובטח שאין שום קשר בין פוריות האישה לבין מידת החזייה שלה. ועל אף הכבוד שמגיע לפרויד, כבר קמו לא מעט מבקרים לתאוריות שלו.

חושבים על שדיים משחר ההיסטוריה

בזכות מי קיבלו השדיים מעמד עליון? הם יכולים להודות לגורמים פסיכולוגיים, חברתיים ותרבותיים. משחר ההיסטוריה העריצו אותם תרבויות שונות, וגם היום הם מציפים את תחומי האמנות והבידור, ואת עולמות התוכן והשיווק.

בעצם אתם רואים שדיים בכל מקום. לא כי אתם מחפשים אותם בהכרח, אלא כי מציפים אתכם בדימויים האלה. משיכה מינית ניזונה מערכים תרבותיים שאתם אוכלים מרגע שנולדתם. הערכים האלה עם כל הרעש שהם עושים, לא קבועים ומשתנים במהלך העשורים.

לדוגמה ברנסנס הגוף הנשי האידיאלי נחשב לגוף שופע. בשנות ה־60 של המאה ה־20 התפיסה השתנתה וגוף רזה עם חזה קטן כמו של הדוגמנית טוויגי נחשבו למודל מושלם. החזה הנשי הוא גם תלוי אופנה, אבל הוא שומר על אטרקטיביות לאורך הדורות.  

משיכה מתחת לבגדים

גברים יותר מנשים צריכים אלמנט ויזואלי כדי להתגרות מינית. העובדה הזו מסבירה חלקית את המשיכה של רובכם לאיברים המדוברים. עוד עניין שמשחק תפקיד הוא שהחזה הנשי, אחרי שנטען במשמעויות מיניות, מכוסה רוב הזמן.

העובדה שמצד אחד הוא מושך ומסקרן ומצד שני מוסתר על ידי בגדים מגבירה את העניין. זה כוח המשיכה של הטאבו, מסבירה המטפלת. משהו נסתר וסודי מצית את הדמיון ומגביר את הסקרנות והגירוי.

מצד שני, לא כולם מתרגשים בכזו רמה מהחזה, או מעניין הגודל. כמו כל מה שעושה לכם את זה, זה עניין של טעם. בחברות שבטיות שבהן נשים מסתובבות בשדיים חשופים הם לא מעוררים גירוי מיני, מה שמוכיח שוב שחוקי המשיכה קשורים מאוד לתרבות.

זה גם הזמן לציין שאפשר ואפילו רצוי להתייחס בצורה ביקורתית לכל תשומת הלב שמוקדשת לאיברים נשיים, בשביל גברים. צורת המחשבה בתרבות ובפרסום משתמשת בנשים כדי לעניין גברים, ככלי למכור לכם דברים, תדמית, מיניות.

כתוצאה מכך היחס לנשים הפך לבעייתי ולא שוויוני - כי בלי שתהיו מודעים לכך אתם מתחילים לחשוב עליהן כעל משהו בשבילכם, במקום על מישהי שהיא קודם כל אדם בפני עצמה, בשביל עצמה - וחבל. מאוד אפילו.

בהקשר הזה ד"ר שדמון סייג מעירה שגברים רבים שגדלו ואוננו על פורנו עלולים לפתח משיכה גדולה יותר ולפעמים אפילו אובססיבית לשדיים גדולים. זה פשוט הגוף הנשי שהתרגלו לרצות. וזה עוד בלי שנכתבה כאן מילה על מה שהם מחשיבים כסקס טוב, והעובדה שהם כנראה לא טרחו לברר עם נשים שאינן דמויות בסרט פורנו מה דעתן על ההעדפות שלהם.

ומה הנשים חושבות על החיבה לשדיים שלהן?

ביססנו את העובדה שגברים מתלהבים משדיים. אבל האיבר שייך לנשים, ולא כולן בהכרח נהנות מההתעסקות המרובה בו. בעולם מושלם לא היינו צריכים לכתוב את זה אבל בהייה ברחוב, מבטים נוקבים לכיוון כשלא מדובר באמצע אקט הדדי או הערות קולניות לעברן אינן פעולות רצויות או מכבדות. בכלל. אף פעם.

עכשיו כשהבהרנו שנשים הן הרבה יותר מסך איבריהן, יש כמה דברים לקחת בחשבון ביחסים אינטימיים לגבי מגע בשדיים, או בכל איבר אחר לצורך העניין. שדיים הם אכן אזור ארוגני, שרגיש למגע מיני. העצבים הרבים מיועדים במקור למגע שנוצר בזמן ההנקה, אבל יש הרבה נשים שנהנות מאוד ממגע בהם בזמן סקס. יש מי שאפילו יכולות להגיע לאורגזמה רק בעזרתם.

אבל רק רגע, אלו לא כולן, לא תמיד, וזה לא כתוב לאף אחת על המצח. חשוב, וזו המלצה גורפת לסקס בכלל, לשאול, לבדוק עם הפרטנרית אם זה משהו שנעים לה ושהיא רוצה מכם. תקשורת פתוחה ורגישה תעשה לכם פלאים ליחסי המין.

ובכלל, ההתעסקות בשדיים היא חלק כל כך קבוע בסקס של רובנו שד"ר שדמון סייג ממליצה לגוון קצת. אפשר לחרוג מהתסריט הקבוע של הורדת בגדים, מגע בשדיים והופ - דילוג אל איברי המין.

כדאי לזכור שיש עוד המון איברים רגישים ומעניינים בגוף הנשי והגברי. מתי לאחרונה ביקרתם את האוזניים, העורף או כפות הרגליים? אל תזניחו את שאר הגוף, תרחיבו אופקים.

הגודל פשוט לא קובע

השדיים הם כן איברים מיניים, גם אם הם אינם איברי מין, אבל הגודל שלהם לא מעיד על רמת החושניות או ההנאה ממין של מי שנושאת אותם. שדיים גדולים לא מעידים על כלום, למעט כאבי גב במקרים מסוימים.

המומחית מבקשת להוסיף למי ששוקלת ניתוחים להגדלת שדיים שכמו כל ניתוח, לא מדובר בכיף גדול. הם כרוכים בסיבוכים אפשריים, ויש מקרים שבהם ההנאה ממין פחתה אחרי הניתוח.

זה נכון שלא כולן מתענגות או מחבבות במיוחד את השדיים שלהן. יש מי שפשוט לא עושות מהם כזה עניין, ויש מי שממש סולדות מהם. זה קשור שוב לאופן שבה התרבות גורמת לכם ולכן להתבונן על עצמכן ולהיות שיפוטיות כלפי הגוף שלכן. זה גם עניין אישי, שונה אצל כל אחת.

אנחנו ממליצים על קבלה עצמית, ועל בחירת בני ובנות זוג שיעודדו אותה ויתמכו. זה נכון בכלל, ולגבי השדיים - הם חלק מהגוף, ויש המון סוגים מבחינת גודל וצורה, וגם סימטריה וא-סימטריה.

הם, כמו עוד הרבה איברים עוברים שינויים עם הגיל באופן טבעי, שחשוב לקבל ולהבין. כן, גברים, הדוקטור מדברת בעיקר אליכם, אבל לא רק.

ייעוץ מקצועי: ד"ר שלומית שדמון סייג

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש