פורסם בראשונה: 05.03.2013
עדכון אחרון: 24.04.2013
  • זיו לנצ'נר זיו לנצ'נר

9 טיפים שנשים וגברים צריכים להכיר על האורגזמה הנשית

לקריאה נוחה
יש מי שהיא באה להן בקלות ויש מי שעבורן היא חמקמקה מאין כמוה. איך תגיעו אל האורגזמה הנשית המיוחלת במהלך הסקס ביתר קלות, ומה זה קשור לאוננות?
אורגזמה נשית

בקיצור

1.

קודם כל, הירגעי. חשוב לא לתת למתחים שמציקים להפריע במיטה. לימדי להכיר את עצמך ואת גופך. אוננות היא פעולה מבורכת. אפשר עם מראה, או בעזרת טיפול מיני.

2.

דברי. אל תפחדי להכווין את בן או בת הזוג ולהגיד מה נעים לך יותר ומה פחות.

3.

תתאמני. אימון שרירי רצפת האגן יעזור לכל האזור להיות יותר מעורה במה שקורה.

חיפוש הדרכים להגיע אל האורגזמה הנשית מלווה נשים וגם גברים, לפחות בעשורים האחרונים, מאז שהורשינו לומר בקול שגם לנשים מגיע לגמור. עם זאת, עדיין לא כולנו חשים וחשות בנוח לדבר על הנושא באופן פתוח, וחבל. בשביל זה אנחנו כאן.

רופא הנשים שלנו סבור שבהיבט האורגזמי עולם הנשים מתחלק לשלושה: אלו שאין להן בעיה להגיע לאורגזמה בדרכים שונות (כולל חדירה), נשים שמגיעות לאורגזמה רק כתוצאה מגירוי חיצוני (בעיקר של הדגדגן) ונשים שאינן מצליחות להגיע לאורגזמה כלל.

בקרב נשים שמגיעות לאורגזמה קיימים הבדלים בצורות הגמירה ובעוצמותיהן. כל אחת חווה זאת באופן מעט שונה ומגיבה אחרת.

למרות שלפעמים נראה שאורגזמה אצל נשים היא סיפור מורכב ומסובך יותר מזו של הגברים, לנשים יש יתרונות אורגזמיים מובהקים: הן מסוגלות להגיע למספר רב יותר של אורגזמות בכל אירוע מיני וגם טווח העוצמות שלהן גדול הרבה יותר.

ההנאה מהאורגזמה הנשית אינה עניין של טבע או גורל. אפשר לשפר את המצב, להגביר את ההנאה, לשדרג את העוצמה ולעיתים גם לחולל את הנס: להביא אישה שלא מצליחה לגמור אל הארץ המובטחת.

אלא, שיעילותו של מקצה השיפורים תלויה במידה רבה בלימוד, בתרגול, בסבלנות וגם בשיתוף הפעולה של בן או בת הזוג. אין תרופות פלא, והגולשות שיאמצו את ההמלצות פה לא בהכרח יזכו להתפוצצות השמיים מעל ראשיהן כבר באותו ערב. עדיין, כמה רעיונות וכמה עצות, המובאים כאן בעזרתו של ד"ר שכטר, עם הזמן, עשויים לעבוד.

1. אוננות
עצה ראשונה וחשובה היא היכרות עצמית ומודעות, בעזרת אוננות. נשים רבות סובלות מבורות, שנובעת מחינוך ותרבות שלא מעריכה או מעודדת דיבור פומבי על הגוף הנשי. כתוצאה מכך הן לא מכירות מספיק את גופן ואת מה שמפעיל אותן מינית.

לפעמים צריך להתחיל ממש מההתחלה, ללמוד איפה נמצא הדגדגן והיכן פתח הכניסה לנרתיק. אפשר לעשות את זה בסיוע ייעוץ או טיפול, או לבד, בעזרת מראה. בשלב הבא, אפשר להתנסות באמנות הביצוע העצמי. ישנם אפילו ספרי הדרכה בנושא אוננות, ולא הביישנית למדה, מטעים ד"ר שכטר.

2. תנוחות
המטרה היא להגביר את החיכוך החיצוני. למשל, כשהאישה נמצאת מעל הגבר והדגדגן בא במגע עם עצמות האגן שלו, או להגביר את החיכוך בדופן הפנימית של הנרתיק. לדוגמה, בעזרת הנחה של כרית מתחת לישבנה של האישה. כל זוג ומה שמתאים ונוח לו.

גם שילוב בין גירוי חיצוני לבין גירוי פנימי כמו חדירה, או החדרת אצבע עשוי להגדיל את עוצמת האורגזמות ואת מספרן.

3. הנחיית הפרטנר
הנחיות לבן או בת הזוג בעת ההתעלסות או המשגל, לגבי איזה סוג מגע נעים יותר ומה המקום הנכון והעוצמה שנכונים לכן עשויות להועיל מאוד בדרך לאורגזמה. תקשורת זה כל הסיפור, ואם לא תאמרו או תרמזו מה עושה לכן את זה, הפרטנר ייאלץ לנחש, וקיים חשש שהוא יפספס.

המומחה מציין שאחד הדברים העומדים בין נשים לבין האורגזמות שלהן הוא עניין הפתיחות. אם מסיבות שונות הן לא גלויות בפני בן הזוג, הן יתקשו לתקשר מינית ולעיתים יתקשו גם להגיע לשיא.

4. אימון שרירי רצפת האגן
תרגול חלק זה של הגוף לא רק בריא ומונע בריחת שתן, הוא גם יכול לעזור לכן להגיע לאורגזמה יותר בקלות. התרגול כולל את חיזוק השרירים, מה שמגביר את החיכוך בזמן החדירה, ואת השליטה בשרירי רצפת האגן ובפעולתם.

5. שימוש בוויברטור
לפעמים, ידידה הטוב ביותר של האישה פועל בעזרת סוללות. שימוש בוויברטור באוננות, או בשילוב יחסי המין עשוי למקסם אורגזמות, להוסיף עניין ולרענן את יחסי המין. 

6. הירגעות
מתח פוגע בתשוקה ואיתה נפגעת גם האורגזמה. חשוב לנסות ולהירגע מטרדות היום, בעיקר כשרוצים ליהנות מסקס. לאורגזמה הנשית דרושים שני תנאים עיקריים: ריכוז ושחרור. נשים שחוששות לאבד שליטה יכולות להשתחרר בעזרת כוס משקה אלכוהולי, רק אם זה משהו שטעים להן כמובן ובלי להפריז. שתייה מוגזמת של אלכוהול פוגעת בבריאות, ועשויה להפריע לאורגזמה להגיע.

אם אתן חשות לחוצות במיוחד, ולא מצליחות להירגע לא משנה מה, טיפול מיני יכול לעזור. עוד כלי שעוזר להשתחרר הוא התמקדות בנשימות, אלא שגם בכך לא מומלץ להפריז. התמקדות יתר בנשימות עלולה לגזול את תשומת הלב מהתחושות.

7. לשים לב לתרופות
יש תרופות שפוגעות בחשק המיני או ברגישות. ביניהן ניתן למצוא בעיקר תרופות נוגדות אלרגיה, ג'לים לאלחוש נגד כאבים ואת רוב התרופות נגד דיכאון וחרדות. אם מדובר בטיפול זמני, אפשר לחכות עד שלא תזדקקו לתרופות יותר. אם מדובר בטיפול ארוך טווח, חשוב לדעת שזו אחת מתופעות הלוואי, כדי להשקיע בדרך לאורגזמה ביותר סבלנות.

8. פנטזיות במהלך האקט
שימוש בדמיון יכול לעשות פלאים בדרך לשיא. על מה תפנטזו? כל דבר שעושה לכן את זה, וזה לא חייב להיות בהכרח הפרטנר הנוכחי. עם זאת, אם הפרטנר מקבל ונהנה לשמוע על מה אתן חושבות, יכול להיות שגם משחק תפקידים כזה או אחר יוכל לקחת אתכם לשלב הבא.

9. אל תשוו
אפשר ורצוי לשוחח על המיניות שלכן עם אדם קרוב שאתן מרגישות איתו בנוח, אבל זיכרו, לכל אחת יש את הדרך שלה. אין צורך להשוות אורגזמות עם חברות, וחשוב להתמקד בטיפוח עצמי ובמה שעוזר לכן לגמור.

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל