חיפוש

dsdsdsd
הקשר בין אוכל וסקס

שוקולד, שום ואבוקדו במיטה: מה הקשר בין אוכל וסקס?

מאכלים רבים נחשבים למעוררי חשק. אף שלרוב מדובר במיתוסים בלבד, מה שאתה אוכל אכן יכול לעזור ליחסי המין בגלל הקשרים תרבותיים ומה שראית בסרטים. מומחה מסביר איך מזון מסייע בדרכים אחרות לתשוקה ואיך לערבב סקס עם שוקולד למריחה

זיו לנצ

זיו לנצ'נר

בקיצור

01

שום מזון לא הוכח כאפרודיזיאק, אבל יש מאכלים שנחשבים תרבותית כמעוררי חשק, והם עובדים עלינו, באפקט פלסבו.

02

בארוחה רומנטית אנחנו אוכלים גם עם העיניים והאוזניים. במהלך הארוחה ואחריה המזון יכול לעבוד כמשחק מקדים.

03

שילוב של קצפת, סירופ שוקולד, דבש או כל דבר אחר לפי טעמכם במיטה, יכול לתבל את הסקס ולהפוך אותו לחוויה עוד יותר מלהיבה.

​החיבור בין אוכל וסקס נטוע עמוק בתודעתנו ובתרבותנו. על בסיס ההנאה החושנית שמציפה את שני התחומים אנחנו מקשרים לא אחת בין תשוקה קולינרית לבין תאוות בשרים, ונוטים לראות באדם שמתענג על מאכלים את מי שיפליא ליהנות גם משעשועי מין.

במקרים רבים, זה אכן המצב, אבל עד כמה משפיעים מאכלינו על יחסינו? מהי התרומה, אם קיימת, של מזון בכלל ושל מזונות מסוימים בפרט לאיכות הסקס שלנו?

אוכלים אווירה

תזונה בריאה עושה טוב לתפקוד הגופני, ובמסגרתו גם לתפקוד המיני. היא גם מונעת מחלות שעלולות לפגוע בגוף ובתפקוד. ברמה הנקודתית של תזונה לפני סקס שבו מוציאים אנרגיה, לא מומלצת ארוחה גדולה, שמנה ומכבידה מדי  - ולא מומלץ גם צום.

מעבר לטעמים וריחות, אומר הגינקולוג והסקסולוג ד"ר משה מוק, ארוחה רומנטית עשויה לעורר תיאבון מיני גם דרך נרות, יין ומוזיקה, או במילה אחת: אווירה.

התשוקה מורכבת מגורמים רבים והחוויה המינית מערבת חושים שונים. לכן יש משמעות לקולות, למגע, למראות, לניחוחות וגם לטעמים שמגיעים אלינו (וכמובן, משפיעים על כל אחד מאיתנו בצורה שונה). 

טעם הפלסבו

הכול טוב ויפה (וטעים). אבל עכשיו הזמן למנה העיקרית: מהם המאכלים שנשנושם יעורר אצלנו תשוקה בוערת וחרמנות גואה, ובעקבות זאת, זינוק מרשים ביכולותינו המיניות? ובכן, בנקודה זו מומלץ להירגע.

לאורך ההיסטוריה חיפשו תמיד את המאכלים, התבלינים והמשקאות שמעוררים תיאבון מיני. זה קרה הרבה לפני הוויאגרה, אומר ד"ר מוק. כבר בספר בראשית מוזכר צמח הדודאים, ממנו הביא ראובן לאמו לאה, כמעורר מינית וכמועיל לפוריות.

גם כיום קיימים מאכלים שנתפסים כמעוררי תיאבון מיני, אלא שהמחקר המודרני מוצא בהם בעיקר פלסבו, תרופת דמה. או כפי שד"ר מוק מסביר בפשטות: אתה חושב שזה עוזר, וזה עוזר. הכול נכנס לקטגוריה של מסורת, תרבות ואמונות תפלות.

משום ועד שוקולד

רק כדי לסבר את בלוטות הטעם (ואת הדמיון), הנה כמה מהמאכלים המיתולוגיים:

שוקולד

בעיני בני שבט המאיה הוא נחשב ל"מזון האלים". יש בו חומרים העשויים לשפר את מצב הרוח - וזה אף פעם לא מזיק לסקס מוצלח, אבל שוקולד לא יהפוך אתכם בהכרח לחיות מין רעבות ופעילות.

אספרגוס

חתנים צרפתים במאה ה-17 קיבלו שלוש מנות ממנו בליל הכלולות וחשבו כי הוא שגרם להם להסתער בתאווה על כלותיהם.

גם שום, אבוקדו ופירות יבשים שיפרו את חיי המין של האנושות. בעיני רוחה, לפחות.

ייתכן שקיים ערך מצטבר, טוען המומחה. בחלק מהמאכלים ה"מעוררים" קיימים ויטמינים ומינרלים (אבץ, לדוגמה) שעשויים לתרום לתפקוד המיני, אבל בתפריט רגיל יש די מהם.

גם למשקאות יש מקום ברשימת המזונות שעושים לנו את זה. היין האדום ששתייתו מפחיתה את ייצור האסטרוגן (דבר שעשוי להועיל בעקיפין לתיאבון המיני) הוא אחד המשקאות האלה.

ד"ר מוק מאשר שאלכוהול יכול לשמש מעורר, כשהוא נצרך בכמות מתונה. שתייתו עשויה לשחרר אותנו מעכבות וגם להרחיב את כלי הדם, כך שהדם יזרום בצורה טובה יותר. אבל שתיית כמות גדולה מדי של אלכוהול רק תפריע. היא תקשה להגיע לאורגזמה, גם אצל הגבר וגם אצל האישה, ואפילו תפחית את החשק.

אז מי משחק באוכל?

מזונות מסוימים נחשבו למעוררי תשוקה בזכות המראה שלהם, או ליתר דיוק, בזכות הדמיון החזותי שבינם לבין איברי מין. ברשימה הפרועה: בננות, תאנים ולאלה בינינו שאינם שומרי כשרות, גם צדפות). פסיכולוגית, בקונוטציה, גם זה יכול להשפיע, מאשר המומחה.

הוא הדין במשחקים עם אוכל. מה שאמא אסרה עליך בתכלית, הופך למשחק מקדים מצוין, טעים, מהנה ואפקטיבי עכשיו כשגדלת. קצפת, סירופ שוקולד או מייפל, דבש ואפילו חמאת בוטנים או ריבה, זו לא בהכרח האכילה, מסביר ד"ר מוק, אלא המריחה, הליקוק והשעשוע.

הכול הולך בהתאם לטעם האישי, רק חשוב לא למרוח אותם על איבר המין הנשי, כדי להימנע מזיהום אפשרי שיקלקל את החגיגה.

גם במקרה הזה, הכול נמצא בראש שלנו ובתרבות, הוא מבהיר למקרה שיש ספק. הנעשה עם אוכל במיטה שואב דימויים מעולמות הספרות והקולנוע. תותים, לדוגמה. מי היה חושב שהאדומים התמימים האלה מחרמנים, אם לא ראה את זה בסרטים?

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש