חיפוש

dsdsdsd
הסרת שיער באיבר המין

חד וחלק: למה להסיר שיער מאיברי המין?

זו לא תספורת, אלא גילוח, מריטה או שעווה של אזור איבר המין כולו, שגורמת לנשים להיראות כמו ילדות, ולגברים לחשוב שאיבר המין שלהם נראה יותר גדול. גלו מה הקשר לתרבות ולאופן המעוות שבו אנחנו לומדים על סקס, ואילו סיכונים בריאותיים מגיעים עם איבר מין חלק

זיו לנצ

זיו לנצ'נר

בקיצור

01

הסרת שיער מאיברי המין היא בסך הכול טרנד, שהגיע ברובו מתעשיית הפורנו. זו לא תעשייה שאתם רוצים ללמוד ממנה. היא מייצרת תפיסות מעוותות על איך אנחנו עושים סקס, ולא מכבדת נשים (וגם לא גברים).

02

מי שכן רוצה להסיר שיער, בבקשה, אבל שימו לב שאתן ואתם עושים את זה כי זה הרצון שלכם באמת, ולא כי זה משהו שהבנתם ש"צריך" לעשות, או כי בן זוג דורש מכם להתאים את עצמכם לטעם האסתטי שלו.

03

הסרת שיער עלולה להגיע עם גירוד וכאבים ולפעמים אפילו זיהום. ואם מישהו מציב לכם דרישות בנושא הזה - זה פשוט מאוד לא לעניין. ואין קשר בין איבר מין שעיר לבין חוסר היגיינה, כל עוד אתם מתקלחים.

​טעם והקביעה מה נחשב ליפה או סקסי הם עניין תרבותי ועניין של אופנה. הם לא פוסחים גם על המראה של האיברים האינטימיים של נשים וגם של גברים. במשך השנים, כמעט בלי שנרגיש, הסרת שיער מלאה מאיבר המין הנשי נהייתה לסוג של מיינסטרים.

זה עניין נפוץ מאוד, אומרת ד"ר שלומית שדמון סייג, מומחית ברפואת משפחה ומטפלת מינית. היא שכיחה בעיקר בעולם המערבי וגם בישראל, בעיקר באוכלוסיות צעירות ובקרב בני מעמד סוציו־אקונומי בינוני־גבוה, אבל קיימת גם באוכלוסיות אחרות.

כמו רוב הטרנדים, גם הפעם לא המצאנו את הגלגל. נשים נהגו להסיר שיער מאזורים אינטימיים כבר בעולם העתיק, בהודו, במצרים ואצל הוויקינגים. הרופאה מציינת שנשים רבות מהמגזר הערבי בישראל נוהגות כך במשך שנים, בלי קשר לגל הנוכחי. סטנדרטים מיניים אצל בני אדם הם עניין תרבותי.

מי קבע שאיבר מין חלק זה סקסי?

יש כל מיני דרכים להסרת שיער מאיבר המין. נשים עושות את זה לבד או במכונים בצריבת לייזר, בשעווה, בגילוח או במריטה. זה כואב? כן, אבל יש מי שיעשו הכול, או כמעט הכול וגם יוציאו לא מעט כסף כדי להתאים את עצמן למה שנחשב יפה, אסתטי ומקובל. או אולי יותר נכון לכתוב, כדי לא להיחשב לחריגות, ללא מושכות.

על ידי מי? לא ביצענו מחקר נרחב על הסרת שיער בקרב נשים שנמשכות ומקיימות יחסי מין עם נשים, אבל ההנחה היא שההעדפה של איבר מין חלק היא העדפה קודם כל של גברים.

החיבה הזו להיעדר שיער מגיעה, כמו הרבה ציפיות לא הגיוניות לגבי מיניות, מראה ויחסים בכלל - מפורנו. הוא הרבה יותר נגיש לכולם כיום ברשת, והשאיפה להראות כמה שיותר עור על המסך חלחלה אל החיים האמיתיים, ואל דרישות מגופן של נשים וגם של גברים, אם כי בשכיחות נמוכה יותר.

האידיאלים האסתטיים המקובלים כיום לפיהם שיער גוף בכלל נחשב לא יפה, לא סקסי, לא אסתטי ולא רצוי, תרמו את תרומתם להחלקת המפשעות. אם ככה איברי המין נראים שוב ושוב בפורנו, בשלב מסוים הצופים התחילו לחשוב שככה הם אמורים להיראות גם במציאות. תעשיית הפורנו ותעשיית מכוני היופי מקדמות את האופנה הזו ומתעלות אותה לצרכיהן.

לכאורה אין פסול בנוהג האסתטי. רוב הנשים הרי מסירות שיער מהרגליים - ומעטים או מעטות מתרעמים על כך. אז קודם כל, אפשר להתווכח גם על הסרת שיער מאיברים אחרים, גם זו רק מוסכמה חברתית, גם אם היא רחבה וקיימת יותר שנים.

בנוסף, לכל אופנה יש מחיר, וכשמדובר בהסרת שיער מוחלטת מאזור איברי המין, קיימים מחירים בריאותיים, נפשיים וחברתיים, ואף השלכות מיניות, שכדאי להיות מודעים להם.

​מה יש לגברים עם שדיים?

כל האמת


פורנו זה לא נשיונל גיאוגרפיק

לפני שנפרט על אלו נזכיר שההנחה שאיברי המין של נשים צריכים להיראות כמו איברי ילדותיים, ללא סימן ההיכר של בגרות מינית שמגיע בצורת שיער ערווה, היא לא הדבר היחיד שגברים ונשים "לומדים" מפורנו ומחלק מהייצוגים של סקס בתרבות פופולרית.

הם "לומדים" גם שנשים צריכות לנתח את החזה שלהן אם הוא לא עצום, ושכל אישה נהנית מכל סוג של סקס כולל אנאלי, לפעמים עם כמה פרטנרים, ושהיא מגיעה לסדרת אורגזמות קולניות בקלות, מכל אקט מיני. אין צורך להכיר את ההעדפות או הטעם שלה, או להכיר אותה בכלל.

סקס בפורנו הוא ברוב המקרים גבר שגומר בתוך או על אישה, ורואה בה סוג מתוחכם של צעצוע מין להנאתו, לא אדם שלם שנמצא איתו בסיטואציה.

בנוסף, ברוב סרטי הפורנו יש סטנדרטים רחוקים מאוד מהממוצע של אורך איבר המין הגברי וביצועיו. האיברים עצומים, והגברים יכולים להמשיך באקט פרקי זמן ארוכים ובזוויות ותנוחות שלא כל אחד יכול, או בכלל רוצה להגיע אליהם.

אם אתם כבר צורכים פורנו, צפו בו בעיניים ביקורתיות ומודעות. זה לא מודל שכדאי להסיק ממנו איך נראה עינוג הדדי בסקס אינטימי. אז למה להסיק ממנו איפה צריך ולא צריך להיות שיער? 

הסרת שיער: האמת המגרדת

צריבה בלייזר, הסרה בשעווה וגם גילוח באזור עדין כל כך הם פעולות אגרסיביות וכואבות. הן גורמות לפציעה קבועה של העור שעלולה לגרום לגרד, גירויים, דלקות וזיהומים. לכן יכול להיות שהעיצוב דווקא יפגע בדרך עקיפה בהנאה מקיום יחסי המין.

חלק גדול מהנשים שמתלוננות על כאבים בזמן החדירה הן נשים שמסירות את שיער הערווה. הקשר לא ודאי, אבל הסברה היא שצריבת הלייזר מגבירה את הרגישות לכאב באזור רגיש ממילא, ורגישות זו באה לידי ביטוי גם בעת החדירה.

משמעותי לא פחות הוא ההיבט החברתי והפמיניסטי. אישה שלא אוהבת ולא רוצה להסיר שיער באופן כה גורף עשויה להיחשב כיום יוצאת דופן. יש מקרים שבהם גברים שמשועבדים לאופנה החלקה לא רק מצפים אלא דורשים הסרת שיער מוחלטת מבנות הזוג שלהם, לוחצים עליהן ואף מסרבים לבצע בהן מין אוראלי או מאיימים בפרידה במקרה שלא ישנו את המראה.

אנחנו לא יכולים להיות יותר ברורים: לדרוש ממישהי או ממישהו לעבור תהליך כואב ולא נעים, רק בגלל שככה אתם רוצים, זה לא מקובל. בשום פנים ואופן. זו התנהגות שמבטאת שתלטנות בעייתית מאוד, ששואבת השראה גם מתפיסה מגדרית מעוותת, לפיה הפות הוא איבר מלוכלך ואישה עם שיער באזור הזה היא מלוכלכת.

זו שטות גמורה, מבהירה הרופאה. אישה שמקפידה להתקלח במים ובסבון היא אישה נקייה. חוץ מזה, שהרוב המוחלט של הנשים לא מציב דרישות מסוג זה בפני הגבר, השעיר לא פחות בחלקיו האינטימיים.

אם יש לכם ולכן העדפות מסוימות גם לגבי מראה וגם לגבי מה עושים במיטה זה בסדר גמור ואפילו רצוי לדבר על זה בתוך קשר אינטימי מיני מכבד. זו פשוט צריכה להיות שיחה פתוחה על טעמים, על רצונות, ולא רשימת דרישות חד צדדית.

​את 50 גוונים של אפור קראת?

למה, בעצם?


זיכרונות ממשולש ונוס

לא תמיד איבר מין חלק היה הבון טון. בעבר הלא מאוד רחוק לשיער הגוף היה תפקיד סקסי. משולש השיער הנשי כונה "גבעת האהבה" או "משולש ונוס", וזכה לייצוגים מפוארים באמנות הקלאסית.

כיום, מלינה ד"ר שדמון סייג, האופנה והחברה בעקבותיה מעודדות נשים בוגרות להציג פות הדומה לזה של ילדה. אישה "אופנתית" נראית מן ילדה־אישה, רזה ודקה, בעלת חזה מוגדל באופן מלאכותי בחלקה העליון ופות חלק וילדותי בחלקה התחתון.

היעדר השיער גם מבטל את ייחודה של האישה המסוימת, שכן באופן טבעי, כל אחת נראית מעט אחרת באזור זה. במישור החינוכי, במסגרת ההעברה הבין דורית של המיניות, מציבה התופעה מסר בעייתי למדי לילדות. ילדה מתבגרת ששיער הערווה שלה מתחיל לצמוח עשויה להתבונן באמה החלקה ולחשוש שמשהו לא תקין קורה בגופה.

וגם הבנים רוצים. הסרת שיער מלאה מאזור אברי המין קיימת אצל גברים, אבל רווחת פחות. גם היא מושפעת מפורנו (גורמת לאיבר להיראות גדול יותר, כביכול, כשהוא לא מוקף שיער) ומהאופנה הכללית של הסרת שיער הגוף. בשנים האחרונות גברים מסירים שיער מהגב, מהחזה - ועכשיו התהליך הגיע אל המפשעה. המומחית מצביעה על כל החסרונות שבסילוק השיער גם בגזרת הגברים, ומזכירה שתגובות אלרגיות, גירויים וזיהומים עלולים להתפתח אצל הגבר המגלח.

רק אם זה מה שאת ואתה רוצים

אז להסיר שיער או לא? המומחית עונה שזכותו של כל אדם בוגר, גבר או אישה להחליט אם כן או לא לפי רצונו האישי, העדפתו האסתטית או המינית. אלא שכולנו, ובעיקר נשים, צריכים לעמוד על המשמר: מומלץ מאוד לא לשנות את מראה הגוף או את הטיפול בו בניגוד לרצוננו ואך ורק על פי תכתיבים חברתיים או זוגיים.

ברור לנו שזה לא תמיד פשוט ליישום, אבל תזכרו שהשקעה באינטימיות ובתקשורת הזוגית היא זו שתתרום בצורה הכי טובה להנאה של שניכם. בקיצור, תתמקדו בבן או בבת הזוג ובעצמכם, לא בתפאורה.

ייעוץ מקצועי: ד"ר שלומית שדמון סייג

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש