חיפוש

dsdsdsd
ילד מתעטש

שיעול אצל ילדים

ילד ממוצע בישראל משתעל ומצטנן שש עד עשר פעמים בשנה. לכן, הכנו בעבורכם את המדריך המלא לשיעול אצל ילדים: כל הסוגים, הסיבות והטיפולים. ויש גם סרט

ד"ר דנה פלורנטין

ד"ר דנה פלורנטין

בקיצור

01

הסיבה השכיחה ביותר לשיעול חריף אצל ילדים היא התקררות פשוטה המאופיינת, בין היתר, בנזלת ובחום.

02

התקררות פשוטה חולפת מאליה גם ללא כל טיפול, אולם ישנם אמצעים ותרופות שיכולים להקל על התסמינים ובהם: אקמול נגד החום, אדים קרים לשיעול וטיפות מי מלח לאף להקלה על הנזלת.

03

במקרים של דלקת ריאות הילד נראה מתנשם ומתקשה בנשימה, חיוור, חלש ועם חום גבוה.

שיעול הוא רפלקס טבעי שמטרתו לסלק ליחה, גופים זרים וזיהומים מקנה הנשימה ומהריאות. מדובר אומנם במנגנון פיזיולוגי חשוב במערכת ההגנה של גוף האדם, אך שיעול מוגזם ומיותר עלול לפגוע באיכות החיים.

ניתן לחלק את השיעול באופן גס לשני סוגים עיקריים: שיעול חריף, הנגרם עקב מחלה חריפה וקצרה יחסית. שיעול כזה עלול להטריד אותנו עד שלושה שבועות. שיעול הנמשך זמן ממושך יותר נקרא שיעול כרוני.

שיעול חריף נגרם עקב מחלה חריפה וזיהומית התוקפת את דרכי הנשימה או את הריאות. הסיבה לשיעול החריף יכולה להיות הצטננות פשוטה, שפעת, וגם במקרים יותר קשים דלקת ריאות.

הסיבה השכיחה ביותר לשיעול חריף אצל ילדים היא התקררות פשוטה המאופיינת בנזלת, בחום ובשיעול. ילד ממוצע בישראל "חוטף" הצטננויות כאלה שש עד עשר פעמים בשנה. בדרך כלל  מדובר בנגיפים שגורמים להתקררות, ומיעוטם של המקרים מסתבכים לדלקת ריאות חיידקית, המצריכה טיפול אנטיביוטי ולעתים יחסית נדירות אף אשפוז..

במקרים של דלקת ריאות הילד נראה מתנשם ומתקשה בנשימה, חיוור, חלש ועם חום גבוה. האבחנה נעשית בבדיקת האזנה לריאות של הילד ובצילום ריאות.

התקררות פשוטה חולפת מאליה גם ללא כל טיפול, אולם ישנם אמצעים ותרופות שיכולים להקל על התסמינים ובהם: אקמול נגד החום, אדים קרים לשיעול וטיפות מי מלח לאף להקלה על הנזלת.

איך מטפלים בשיעול נבחני?

טיפול בשיעול נבחני

ד"ר דנה פלורנטין היא רופאת הבית של אתר כללית ומומחית ברפואת משפחה 

הצטרפות לכללית

הצטרפות לכללית

יש לנו ים של דברים לספר לכם על כללית...

רוצים לשמוע טיפה?

מלאו את הפרטים ונציג שלנו יחזור אליכם

הצטרפות לכללית - אתר חדש

מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שדות חובה

 

שים לב שאתה מספק בטופס זה מידע אישי ורגיש