פורסם בראשונה: 03.11.2009
עדכון אחרון: 03.11.2009

שיעול בהריון: לבדוק היטב שהתכשיר מתאים לך

לקריאה נוחה
את משתעלת ובטח מרגישה שכל גופך, כולל העובר שברחם, משתעל יחד איתך. למרות הסבל, שימי לב: תכשירים רבים נגד שיעול אינם מומלצים בזמן ההריון
אישה בהריון מחזיקה תרופות

שיעול הוא רפלקס טבעי שמטרתו לסלק ליחה, גופים זרים וזיהומים מקנה הנשימה ומהריאות. מדובר אמנם מדובר במנגנון פיזיולוגי חשוב במערכת ההגנה של גוף האדם, אך שיעול מוגזם ומיותר  עלול לפגוע באיכות החיים.

ניתן לחלק את השיעול באופן גס לשני סוגים עיקריים: שיעול חריף, הנגרם עקב מחלה חריפה וקצרה יחסית. שיעול כזה עלול להטריד אותנו עד שלושה שבועות. שיעול הנמשך זמן ממושך יותר, ייקרא שיעול כרוני.

אני בהריון ומשתעלת. מה לעשות?

ישנם תכשירים נגד שיעול שאינם מומלצים בזמן ההריון - במיוחד כאלה המכילים קודאין, או תכשירים המכווצים את כלי הדם או נוגדי דלקת. לכן, על מנת לא לקחת סיכונים מיותרים, בזמן הריון מומלץ להשתמש בעיקר בתרופות סבתא נגד שיעול, אבל לשים לב שהמרקחת שאתם מכינים בבית לא מכילה אלכוהול. בכל מקרה למי שמתעקשת על התרופות הקונבנציונליות - כדאי לקרוא את הכתבה תרופות בהריון.

אני בהריון ומנוזלת מה לעשות?

הרבה נשים בהריון סובלות מצינון בהריון ואף קיים שם לתופעה: נזלת הריונית. טיפול בדרך כלל אינו יעיל, כיוון שהמקור איננו נגיפי אלא ההריון והשינויים ההורמונליים. לכן הטיפול נועד רק להקלה על הסימפטומים.

ד"ר דנה פלורנטין היא מומחית לרפואת משפחה בכללית

היא הגיעה!

אפליקציית כללית החדשה

כל השירותים הדיגיטליים של כללית במקום אחד. הורידו כבר עכשיו את האפליקציה החדשה שלנו

חשוב לדעת

בהריון?

כללית פלטינום מעניקה לך סל הריון בשווי של עד 8,000 ש"ח

ניוזלטר כללית

אני מסכימ/ה לקבל הודעות במייל